Jesteśmy dla siebie dobrzy

Okładka książki Jesteśmy dla siebie dobrzy Lucía Serrano
Okładka książki Jesteśmy dla siebie dobrzy
Lucía Serrano Wydawnictwo: Debit literatura dziecięca
2023-11-15
2023-11-15
40 min.
Karolina Jaszecka

Różne zainteresowania, kolor skóry i włosów, pochodzenie, upodobania, temperamenty. Pomimo tych i wielu innych różnic wpajamy naszym dzieciom tolerancję i szacunek do drugiego człowieka i jego różnorodności i wyjątkowości.

Jednak w społeczeństwie są nie tylko różnice - pewne kwestie także łączą, i o tym jest właśnie ta książka.

Proste słowa i ilustracje przekazują czytelnikowi, że czasami wystarczy drobny gest, spojrzenie, uśmiech, by okazać komuś sympatię, wprawić w dobry nastrój lub pocieszyć. To również obraz tego, jak obraźliwe zachowanie czy wyśmiewanie może zranić drugą osobę.

Podczas lektury otrzymacie małe lekcje bycia "dobrym". Od tak, po prostu, bez wielkich czynów i wzniosłych gestów. Bo dobroć można okazać na różne sposoby, a to również coś, czego sami potrzebujemy, czyli czasami zwykłej życzliwości i sympatii.

Urzekająca w tej książce jest szczerość, bo nie owijając w bawełnę uświadamia, że dorośli także popełniają błędy. Takich prawd czasami dzieci potrzebują, ważne aby wiedzieć co z tym dalej...

A tego dowiecie się właśnie w trakcie lektury, bo to książka pokazuje, że czasami nie trzeba wielu słów i barwnych ilustracji, aby przekazać wartościowe treści.

To jedna z tych książek, która otwiera przestrzeń do rozmów, a takie książki cenie ogromnie.

Proste słowa i ilustracje przekazują...

Dodaj cytat z książki Jesteśmy dla siebie dobrzy