Ego i archetyp. Indywiduacja a religijna funkcja psychiki.

Okładka książki Ego i archetyp. Indywiduacja a religijna funkcja psychiki. Edward Edinger
Okładka książki Ego i archetyp. Indywiduacja a religijna funkcja psychiki.
Edward Edinger Wydawnictwo: Wydawnictwo Therapeutes nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Therapeutes
2023-11-01
2023-11-01
Bartosz Samitowski

"Ego i Archetyp" Edingera to być może najważniejsza książka jungowska nie napisana przez C. G. Junga. W rzadko spotykany sposób łączy przystępność i przejrzystość z głębią i przenikliwością wywodu - dlatego poleciłbym ją zarówno komuś kto psychologią głębi interesuje się amatorsko lub stawia w niej dopiero pierwsze kroki, jak i komuś zajmującemu się profesjonalnie psychoterapią i psychoanalizą. Świetnie się stało, że ta pozycja jest teraz bardziej dostępna polskim czytelnikom.

„Ego i Archetyp” Edingera to jedna z ważniejszych książek w moim życiu. W sposób klarowny przeprowadza czytelnika przez wszystkie fazy procesu indywiduacji, pozwalając poczuć czym jest on naprawdę. Dla osób, które mają już własne doświadczenia i wglądy, będzie pomocna w porządkowaniu i zrozumieniu własnego przeżycia. Dla tych którzy jeszcze procesu indywiduacji nie dotknęli, może być drogowskazem do tego, co może nadejść. Ułatwi rozpoznanie choćby niebezpiecznych stanów inflacyjnych, w które można bezrefleksyjnie popadać latami. Książka ta nie jest intelektualną rozprawą, napisaną niedostępnym językiem, maskującym brak głębokiego zrozumienia przedstawianego tematu. Jest żywym doświadczeniem autora, popartym trafną intelektualną analizą. Warto zauważyć również doskonałe tłumaczenie Bartosza Samitowskiego, które tego przekazu nie zaciemnia.

Dzięki tej książce zrozumiałam jak wszystko zaczyna nabierać sensu, kiedy zaczniemy integrować do wewnątrz to, co odbywa się poza nami. Wspaniała podróż do poznania kim jest człowiek.

• Psychologia/Poradniki
  • Może kupić
  • Zainteresowany
  • Przeczytać koniecznie
  • 0-Posiadam
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Ego i archetyp. Indywiduacja a religijna funkcja psychiki.