Dieta wegańska na cztery pory roku

Okładka książki Dieta wegańska na cztery pory roku Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Okładka książki Dieta wegańska na cztery pory roku
Magdalena Jarzynka-JendrzejewskaEwa Sypnik-Pogorzelska Wydawnictwo: Wydawnictwo RM kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo RM
2020-01-28
2020-01-28
Książki poradniki diety

Okładka książki Żywienie dziecka w pierwszym roku życia Magdalena Czyrynda-Koleda, Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Monika Stromkie-Złomaniec, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Żywienie dziec... Magdalena Czyrynda-...
Okładka książki BLW Metoda żywieniowa. Daj dziecku wybór Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
BLW Metoda żyw... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Fit desery. Na słodko bez cukru Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Fit desery. Na... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Jak czytać i rozumieć etykiety Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Jak czytać i r... Magdalena Jarzynka-...

Na półkach: , , , , , , ,

To nie jest moje pierwsze spotkanie z książką kucharską👩‍🍳📖📕
Kulinaria, to moja wielką pasją, wciąż wyszukuję nowych, niebanalnych przepisów.
Na uwagę na początek, zasługuje kolorowa tematyczna okładka i dobrej jakości papier.
Kuchnia wegańska jest ostatnimi czasy bardzo popularna.
Poradnik autorstwa Magdaleny Jarzynki-Jendrzejeskiej i Ewy Sypnik-Pogorzelskiej, jest bardzo dobrze opracowaną lekturą🤗🌿🥣🍰🍵
Na wstępie mamy dokładnie zebrane wiadomość, min: o tym, dlaczego ludzie tak bardzo boją się diety wegańskiej i jak można się do niej przekonać.
Naukowe badania dowiodły, że wyłącznie roślinny jadłospis może być bezpieczny dla naszego zdrowia.
Wcześniej jednak należy poczytać na temat weganizmu, zrobić odpowiednie badania oraz zasięgnąć porady lekarza i dietetyka.
Książka jest podzielona na kilka rozdziałów: medyczno-zdrowotny oraz ten z przepisami na 4 pory roku.
Każdy z nich posiada: ilość składników, sposób wykonania, liczbę porcji, opatrzony jest ładnym zdjęciem.
Przepisy uważam za smaczne, łatwe w przyrządzaniu, z dostępnych składników oraz niedrogie.
Zwłaszcza mogą być bardzo przydatne młodym gospodyniom, a także tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją "przygodę" z kuchnią wegańską.

"Na szczęście wraz z popularnością weganizmu wzrasta kreatywność fanów gotowania, a wraz z nią pojawiają się dania, o których nie śniło się naszym babciom i dziadkom"

Polecam ten bardzo dobry poradnik kulinarny, smacznego życzę🥑🧄🥦🍆🥗
Za egzemplarz recenzencki pięknie dziękuję Wydawnictwu RM🍀💚📗📖

To nie jest moje pierwsze spotkanie z książką kucharską👩‍🍳📖📕
Kuchnia wegańska jest ostatnimi czasy bardzo popularna.

Zastanawialiście sie kiedyś, aby przejść na dietę wegańska, a może już na niej jesteście? Może znacie kogoś kto jest? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzialności tak, to książka w sam raz dla Was.

Znajdzie tu korzyści jakie niesie za sobą stosownie tej diety, roślinę źródła białka czy tłuszczy, nie tylko w suplementacji, to czego brakuje w diecie wegańskiej i jak to uzupełniać oraz oczywiście całe mnóstwo przydatnych przepisów z podziałem na sezonowe warzywa aby jesc zdrowo jest przez cały rok.

Książka jest pełna informacji I przepisów. Mi osobiście bardzo się spodobała. Sama jestem na takiej diecie i znalazłam dla siebie wiele świetnych przepisów, które koniecznie muszę wypróbowa. Polecam

Masa fajnych przepisów wegańskich, które z pewnością umieszczę w moim przepiśniku i wykorzystam. Piękne zdjęcia.

Bardzo pożyteczna książka, zwłaszcza dla osób, które podjęły decyzję o przejściu na wegetarianizm czy weganizm bez przeczytania ton tekstów o zbalansowaniu potencjalnych niedoborów składników odżywczych.
Pierwsza część książki to solidna porcja wiedzy od dietetyczek specjalistek, które wyraźne mówią, jakie są korzyści i pułapki diety wegańskiej oraz jakich produktów nie możemy pomijać, co należy suplementować etc. Jest też sporo informacji o składnikach, które warto mieć zawsze w szafkach jako wegański "must have".
Książka pomaga mi na co dzień, gdy zastanawiam się, co zrobić na obiad czy śniadanie. Okazuje się, że bardzo wiele potraw można łatwo przerobić w ich wegańskie odpowiedniki.
Książka z pewnością sprawdzi się weganom stawiającym pierwsze kroki w kuchni roślinnej, wegetarianom i wszystkim innym dążącym do ograniczenia spożycia produktów odzwierzęcych.

Świetny przewodnik dla każdego, kto jest ciekawy i chętny, by próbować nowych potraw. Nie musimy oczywiście od razu rezygnować z dotychczasowego stylu życia i jedzenia mięsa. Dla osób, które lubią poznawać nowe smaki, będzie to jednak niezwykła okazja do wypróbowania kuchni wegańskiej. Sama przyznaję, że raczej trudno mi pozbyć się całkowicie potraw mięsnych z domowego menu, ale jeśli akurat przyjdzie ochota zrobić coś, co nie tylko jest smaczne, pięknie wygląda, ale jest też wyjątkowo zdrowe, to dlaczego z tego nie skorzystać?!
Tak czy inaczej z książki dowiecie się wielu ważnych informacji o wartościowych składnikach odżywczych, o produktach "superfoods" oraz o tym, w jaki sposób skutecznie zamieniać przetworzoną żywność na tę zdrowszą. Teoretyczną część książki, autorki przygotowały w sposób niezwykle staranny i dokładny, a jednocześnie jest napisana przystępnym językiem, zrozumiałym dla laików takich, jak ja. W części praktycznej oczywiście są przepisy na wegańskie śniadania, obiady, desery czy kolacje, a dokładniej na potrawy, które możemy w nich podać. Podział na pory roku, ułatwia nam opanowanie wiedzy co do sezonowej dostępności produktów na rynku spożywczym.

Przepisy proste, szybkie, składniki łatwo dostępne. Do tego autor serwuje nam świetny wstęp o diecie weganskiej i składnikach.

Rzeczowa i przejrzysta z praktycznymi poradami.

Rzeczowa i przejrzysta z praktycznymi poradami.

• Kulinarne
  • Kulinaria
  • Ebooki
  • Herbs & Vegetarian & Cooking & Gardening

Dodaj cytat z książki Dieta wegańska na cztery pory roku