Kobe Bryant. W pogoni za nieśmiertelnością

Sine Qua Non
2023-09-06
2023-09-06
Jakub Michalski

Moja ocena to mocne 6.5/10.

Przez 400 stron poznajemy licealne przygody i sukcesy jednego z najlepszych koszykarzy NBA. Książkę dostałem jako prezent i myślałem, że to kolejna biografia Bryanta.

Autor przedstawia jednak "zaledwie" wczesny okres życia Kobego, który z każdą stroną wciąga coraz bardziej. Mnogość informacji może czasem przytłaczać, ale w pewnym momencie czujemy się, jakbyśmy sami byli na widowni licealnych hal sportowych. Dla fanów Bryanta będzie to świetna przygoda, a dla fanów koszykówki niezła lektura na kilka/kilkanaście wieczorów.

Moja ocena to mocne 6.5/10.

Najlepsza książka o Kobem Bryancie.

Najlepsza książka o Kobem Bryancie.

Autor wykonał tytaniczną pracę przeprowadzając ponad 100 wywiadów z kolegami, rywalami, trenerami oraz bliskimi osobami z otoczenia Kobego, a przy tym przesłuchał mnóstwo nagrań z wypowiedziami samego Bryanta. To jest na pewno ogromna zaleta książki, w której historia dorastania koszykarza opisana została w bardzo szczegółowy sposób. Dzięki temu można lepiej zrozumieć skąd wziął się Kobe Bryant, którego wszyscy pamiętamy z gry w NBA. Ale ta zaleta, kiedy czytałem książkę, była również momentami wadą. Autor często wchodzi zbyt szczegółowo w historie osób, które miały mniejszy lub większy wpływ na Kobego. W książce pojawia się dużo nazwisk, jeszcze więcej wątków pobocznych, historii w tle, których czasami dla mnie było po prostu za dużo. Przy tym autor często urywa jeden wątek i przeskakuje do kolejnego. Natomiast jeżeli jesteś fanem Kobego, chcesz go lepiej poznać, szczególnie jego grę z czasów licealnych, to po książkę warto sięgnąć i przeczytać.

Dość świeże spojrzenie na historię wielkiego zawodnika tylko z poziomu jego rozwoju w szkole średniej. Dużo ciekawych histori, jednak mnie osobiśbie nie porwała ta książka tak bardzo , żebym ja czytał z wypiekami na twarzy jak inne pozycje związane z koszykówka. Może to dlatego że rozgrywki szkół średnich i drużyny tam występujące to już jest zbyt głęboki poziom abstrakcji.

Dawno nie czytałem tak dobrej książki koszykarskiej. Kulisy narodzin jednego z najlepszych koszykarzy w historii. Złoto!

• [K] ebook
  • Przeczytane 2023