Miłość

Okładka książki Miłość
Corrinne AverissKirsti Beautyman Wydawnictwo: Zielona Sowa opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
Natalia Galuchowska
miłość wieź przywiązanie

Okładka książki Radość Corrinne Averiss, Isabelle Follath
Ocena 7,7
Radość Corrinne Averiss, I...

Okładka książki Wanda szuka miłości Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Ocena 7,0
Wanda szuka mi... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Gerda. Opowieść o morzu i odwadze Peter Kavecký, Adrian Macho
Ocena 6,5
Gerda. Opowieś... Peter Kavecký, Adri...

Ciepła książka do poczytania z przedszkolakiem o miłości, przedstawia historię malucha, który musi pierwszy raz pójść do przedszkola. Opowiada m.in o miłości podczas takiej rozłąki. Mimo, że jesteśmy daleko od siebie, to łączy nas niewidzialna nic miłości.

Córka recenzuje: Najfajniejsze dla mnie były sznurki miłości!
I to, że nawet jeśli tego chłopczyka tata był w niebie, to go ciągle kochał.
Ode mnie: Pomysłowo, by w "namacalny" sposób opisać miłość. Ciepła i przytulna lektura, piękne ilustracje. Chwile spędzone nad książką uważam za spędzone wartościowo.

Córka recenzuje: Najfajniejsze dla mnie były sznurki miłości!
I to, że nawet jeśli tego chłopczyka tata był w niebie, to go ciągle kochał.

Tosia pochodzi z domu wypełnionego miłością. To uczucie otulało ją zawsze i wszędzie. Co się zmieniło w jej uporządkowanym życiu? Dziewczynka idzie do przedszkola. Nie może ze sobą zabrać nikogo: ani rodziców, ani Tomka, ani dziadków czy psa Fuksa. Czy Tosia poradzi sobie z lękiem i rozłąką? Jak daleko rozciąga się miłość? Czy może sięgnąć nieba? Jak wytłumaczyć najmłodszym, że nieważne, jak daleko od siebie jesteśmy, ponieważ uczucia zawsze nas łączą? Autorkom tej książki to się udało. W przystępny i obrazowy sposób wyjaśniają trudne problemy. To piękna i wzruszająca książka o relacjach międzyludzkich.

Wspaniała, piękna i wzruszająca książeczka, która może być bardzo przydatna zwłaszcza w oswojeniu dziecka z nową sytuacją, jaką jest pójście do przedszkola i radzenie sobie z tęsknotą za rodzicami.

Dodaj cytat z książki Miłość