Rozglądaj się

BeYa
2023-01-01
2023-01-01
Wojciech Białas

Jak zamierzacie zmienić świat?

🩵
Rozglądaj się - historia rozpisana na dziesięć przecznic opowiada o nastolatkach, na pozór różnych od siebie. Aczkolwiek łączy ich jedno - szkolny autobus spadający z nieba...
Książka opowiada nam o przeżyciach dziesiątki naszych bohaterów, które mają miejsce podczas powrotu do domu na 10 różnych przecznicach, a wszystko rozpoczyna się od szkolnego dzwonka oznaczającego koniec lekcji. Dzieciaki wybiegają ze szkoły w pośpiechu lub wyjeżdzają deskorolką, docierają do domu spokojnie bądź są zaczepiane przez starszych kolegów. Zdarza się też, że uciekają przed strasznymi psami, bądź po prostu wracając rozplanowują co do ostatniej kropki swoje życie.
Powrót do domu ze szkoły zawsze był czymś na co czekało się cały dzień. Można było na spokojnie porozmawiać z przyjaciółmi. To wtedy działy się najlepsze chwile w naszym życiu i w życiu naszych bohaterów. (no może nie koniecznie były one najlepsze)
🩵
Na początku totalnie nie mogłam ogarnąć co się dzieje hah ale z czasem, po kilku stronach już coraz bardziej się wkręcałam. Podczas czytania najczęściej towarzyszył mi uśmiech ale nie brakowało także łez zbierających się w kącikach oczu. Co prawda momentami się nudziłam, bo jednak ta książka jest dla młodszych czytelników i po prostu brakowało mi zwrotów akcji i po prostu jakiegoś wielkiego WOOOW. Ale absolutnie nie jest to minusem tej pozycji, bo zapewne wielu młodszych czytelników wyciągnie z niej dużo wartościowych rzeczy. Także polecam każdemu kto lubi takie nietypowe książki, które są lekkie i przyjemne a zarazem są w stanie wnieść do naszego życia wiele.

Jak zamierzacie zmienić świat?

🩵

Ta historia zaczyna się jak wszystkie najlepsze opowieści świata: od spadającego z nieba szkolnego autobusu. Tyle, że nikt nie widzi tego niesamowitego zdarzenia. Wszyscy są zbyt zajęci: rozmowami o nieistotnych sprawach, stawianiem czoła wyzwaniom, wykonywaniem skomplikowanych uścisków dłoni, planowaniem ucieczki, opowiadaniem najzabawniejszych żartów świata, przełamywaniem barier, jazdą na desce, ale przede wszystkim powrotem do domu...

Każda z przedstawionych historii miała w sobie coś urzekającego, coś co sprawiało, że książkę czytało się bardzo sprawnie i przyjemnie. To "coś" nie było jednak na tyle przekonujące, by ta książka stała się jedną z moich ulubionych. Postrzegam te opowiadania jako zlepek losowych historii i tak naprawdę nie do końca widzę powiązanie między nimi. Same opowiadania były lekkie w odbiorze, mimo płynącego z nich często trudnego morału. Po tej lekturze czuję się zaintrygowana twórczością Jasona Reynoldsa i czekam na więcej jego powieści w Polsce.

Opowieść Rozpisana na Dziesięć Przecznic to jedna z tych książek przy których nie schodził mi uśmiech z twarzy. Dawno nie widziałam takiej precyzji w pisaniu książki z taką ilością bohaterów!

Książka zawiera w sobie dziesięć niesamowitych historii, które łączy jedna rzecz. Szkolny dzwonek, który rozpoczyna najróżniejsze eskapady naszych bohaterów:

Myślę, że każdy z nas kiedyś wracaj z przyjaciółmi po ciężkim dniu w szkole, wtedy zaczynały się prawdziwe historie! Każdy bohater jest wyjątkowy choć na pozór zwykły, przeciętny wraz z kartkami powieści odkrywamy ich piękno, wariacje czy marzenia. Z każdym bohaterem jesteśmy się w stanie utożsamić przez co 208 stron staje się tylko dziesięcioma, tyle ile jest powieści. Podczas płynięcia przez strony widzimy powiązania między bohaterami dziesięciu przecznic, co jest niesamowitym kunsztem pracy autora. Wszystko zaczęło się "od upadku autobusu szkolnego z nieba", choć nikt tego nie widział.

Mogę wam zagwarantować iz ta opowieść sprawi, ze wasz dzień stanie się łagodniejszy. rozmarzycie się, a nawet powrócić do czasów szkoły i do własnych powrotów do domu.

Myślę, że każdy z nas...

"-kiedy gra toczy się o to ,żeby zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, nie ma czasu na przerwy "

Ten cytat bardzo mi się spodobał 🥰

Książka składa się z kilku krótkich opowiadań.📖
Są bardzo przyjemne do czytania📕 poznajemy bohaterów oraz ich pogląd na świat i ich rodziny.🪙
Książka jest bardzo szybka do czytania, ma 200 stron przez ,które się płynie 🤩🤩
bardzo mi się podobała.
miałam momenty wzruszenia oraz rozbawienia,

Myślę że w przyszłości sięgnę po inne książki tego autora 🤩🤩

Ten cytat bardzo mi się spodobał 🥰

Książka składa się z kilku krótkich opowiadań.📖
Książka jest bardzo szybka do czytania, ma 200 stron przez ,które się płynie 🤩🤩
bardzo mi się...

Czekałam na tę książkę przez tytuł i opis, które mnie zaintrygowały. Sama okładka też jest przepięknie stworzona, dokładnie w moim stylu.

Przechodząc do konkretów: w książce znajduje się aż dziesięć opowieści o bohaterach, którzy przeżywają losowe sytuacje w swoim życiu. Każda historia jest ze sobą powiązana, ponieważ w trakcie pojawiają się postacie z poprzednich opowieści. Szczególnie poruszyła mnie druga historia, dotycząca „Łysoli”. Nie bez powodu ta nazwa została im przydzielona, a powód, dla którego czegoś dokonali zmiękczył moje serce. Dosłownie. Tę opowieść będę zdecydowanie najlepiej wspominać.

Książka liczy 208 stron, ale podczas czytania po kartkach dosłownie się płynie. Styl pisania autora jest lekki, przyjemny i zdecydowanie nie wymaga on większego skupienia, ponieważ wyrazy nie są skomplikowane, a proste. Poruszone są różne tematy, te radosne, ale i przykre.

Warto wspomnieć o bohaterach książki, którzy są barwni, wyróżniający się różnymi cechami osobowości i zachowaniami. Występowali jako głowni bohaterowie w opowieściach, ale także jako poboczne postaci i tym samym świetnie dopełniali każdą historię.

Moim zdaniem jest to książka odpowiednia dla kategorii wiekowej 15/16+. Nie natrafiłam tutaj na żadne wulgarne słowa (a przynajmniej nie przypominam sobie, aby takowe się pojawiły),a tak jak wyżej uwzględniłam: tekst jest prosty, przyjemny, zatem nie powinno być problemów ze zrozumieniem fabuły.

Każda z przytoczonych historii zawiera moim zdaniem morał, z którego można wyciągnąć wiele wniosków. Są jednocześnie błahe, ale istotne.

10 przecznic. 10 opowieści. 10 grup dziecięcych bohaterów.

„Rozglądaj się. Opowieść rozpisana na 10 przecznic”, książka, która uczy poprzez komizm słowny?

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam, czego się spodziewać. Nie miałam nigdy wcześniej do czynienia z twórczością autora, co za tym idzie opowiadanie o kozach z nosa wywołało u mnie... hm, zaskoczenie pomieszane z zażenowaniem. Sens historii był inny, ale to zrozumiałam dopiero po paru dniach.

Bohaterowie tych opowieści są różni, ale w jakiś sposób ze sobą połączeni. Są oryginalni, każda postać jest na swój sposób wyjątkowa i cechuje ją mocny charakter. Opowiadania dotyczą głównie ich problemów i ukrywanych lęków, pytań egzystencjalnych, to szukanie odpowiedzi na to, kim tak naprawdę są, jako ludzie.

Styl pisania nie jest wymagający, nie jest nawet skomplikowany. To banalnie sklecone zdania, przez większość czasu pozbawione ładu i składu. W związku z tym, nie muszę nawet wyraźnie zaznaczać, że mi się nie podobało. Było nudno i melancholijnie. Jedyne opowiadanie, które przypadło mi do gustu, dotyczyło dzieci rodziców chorych na raka. Reszta to jedna wielka wtopa.

Nie jestem pewna, jaka jest grupa docelowa dla tego tytułu, jednak dla mnie, jako starszej czytelniczki, jest nieodpowiedni i dziecinny.

10 przecznic. 10 opowieści. 10 grup dziecięcych bohaterów.

- ℙ𝕠𝕤𝕥 𝕣𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕖𝕟𝕔𝕜𝕚 -
~ ᴘʀᴇᴍɪᴇʀᴀ: 14 ᴄᴢᴇʀᴡᴄᴀ
~ ᴡʏᴅᴀᴡɴɪᴄᴛᴡᴏ: BEYA
~ ᴋᴀᴛᴇɢᴏʀɪᴀ ᴡɪᴇᴋᴏᴡᴀ: DLA KAŻDEGO
~ ʟɪᴄᴢʙᴀ ꜱᴛʀᴏɴ: 208
~ ᴄʏᴛ: „JAK ZAMIERZACIE ZMIENIĆ ŚWIAT?”
~ ᴏᴄᴇɴᴀ: 5☆/5☆
Książka „Rozglądaj się. Opowieść rozpisana na dziesięć przecznic” to bardzo lekka młodzieżówka, idealna do przeczytania na 1 wieczór.😍 Jak wynika z tytułu znajdziemy w niej dziesięć krótkich opowiadań, które są ze sobą w pewnym stopniu powiązane. Jedna historyjka wywołuje uśmiech na twarzy, a druga nieco wzrusza.
Każdy kolejny rozdział ukazuje losy różnych bohaterów, którzy przeżywają zwykłe i niezwykłe przygody. Na przykład rozdział poświęcony tzw. grupie „Łysoli”, opowiada o dzieciach, których rodzice zmagali się z problemami zdrowotnymi, więc dzieci postanowiły zrobić solidarny gest dla swoich rodziców – a jaki dowiecie się sami!🤭
Książka rzuca światło na życie rodzin, zmagających się z różnymi przeciwnościami losu. Każda opowieść ma piękny morał z którego każdy będzie w stanie wyciągnąć coś wartościowego.
Według mnie jest to idealna książka dla każdego, ponieważ styl pisania jest bardzo lekki a język przyjemny. Jeżeli szukasz zarówno lekkiej jak i wartościowej książki, to koniecznie sięgnij po ten tytuł! 🙌❤️

- ℙ𝕠𝕤𝕥 𝕣𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕖𝕟𝕔𝕜𝕚 -
~ ᴘʀᴇᴍɪᴇʀᴀ: 14 ᴄᴢᴇʀᴡᴄᴀ
~ ᴡʏᴅᴀᴡɴɪᴄᴛᴡᴏ: BEYA
~ ᴋᴀᴛᴇɢᴏʀɪᴀ ᴡɪᴇᴋᴏᴡᴀ: DLA KAŻDEGO
~ ʟɪᴄᴢʙᴀ ꜱᴛʀᴏɴ: 208
~ ᴄʏᴛ: „JAK ZAMIERZACIE ZMIENIĆ ŚWIAT?”
~ ᴏᴄᴇɴᴀ: 5☆/5☆

„Rozglądaj się. Opowieść rozpisana na dziesięć przecznic” opowiada dokładnie o tym co jest w tytule. W książce znajdziemy dziesięć krótkich opowiadań, każde dotyczy dzieci i jednej przecznicy. Bohaterowie w pewien sposób są ze sobą powiązani, ale nie wpływa to na fabułę poszczególnych historii. Dzieci są różne, przeżywają najróżniejsze przygody. Dowiadujemy się o przyjaźniach, grupkach znajomych, ich zainteresowaniach i o ich lękach. Każdy jest inny, a wszystko w jednej okolicy. Kiedy zaczynałam czytać nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Nigdy wcześniej nie czytałam książek autorstwa Jasona Reynolds’a, ale po tej książce wiem jedno: z chęcią sięgnę po inne książki tego autora. Sposób pisania jest bardzo przystępny, nie ma skomplikowanego słownictwa czy niewyjaśnionych rzeczy. Książka jest taka, że może ją przeczytać osoba w każdym wieku, będzie dobra zarówno dla młodszych, jak i dla starszych czytelników. Dodatkowo, powieść jest krótka, ma zaledwie 208 stron, dzięki czemu można ją przeczytać w jeden wieczór. Pomysł na książkę jest świetny, ale jeśli mam być szczera jakoś mnie nie porwała, trochę mnie ta książka znudziła, co nie zmienia faktu, że chcę się zapoznać z innymi książkami tego autora. Wielkim plusem jest to, że z tych historii można coś wyciągnąć, a sprawy, o których pisze autor są odbiciem problemów współczesnych nastolatków i dzieci. Jak najbardziej warto sięgnąć po te pozycje.

Na początku bardzo się bałam, że książka okaże się wielką wtopą. Albo będzie na tyle nudna, że jej nie skończę czytać. Na szczęście nie zawiodłam się. Książka okazała się naprawdę wciągająca. Przyjemnie mi się ją czytało (szczególnie w ogrodzie na leżaku). Szkoda, że była taka krótka.

Powieść była dosyć lekka, ale jednak muszę stwierdzić, że pojawiły się dosyć ważne wątki. Na przykład rozdział poświęcony grupie ‘Łysoli’, której rodzice zmagają się z jakimś nowotworem. Dzieci ścięły włosy w ramach solidarności i przyznam, że był to mój ulubiony rozdział.

Czytając tę książkę, poczułam smak dzieciństwa. Czułam się, jakbym sama biegała po krzakach, wracała na pieszo do domu, potykała się na chodnikach i wiele innych rzeczy.

Książka przedstawia dziesięć różnych historii, które na pierwszy rzut oka, może nic nie łączyć, lecz zmienia się to z czasem. Pokazuje ona nam np. jak zamienić 90 centów w 9 dolarów, albo jak obmyślić idealny plan ucieczki przed psem sąsiada. A tak na poważnie pokazuje miedzy innymi z czym mierzą się rodziny, gdy ich bliski zachoruje (nowotwór i utrata pamięci). Ogólnie książka porusza wiele ważnych kwestii, ale na swój sposób jest przyjemna i szybka do czytania. Idealna na wieczór. Mimo że, zazwyczaj czytam romanse, to książka na pewno zapadnie mi w pamięci na jakiś czas. Jest ona godna polecenia, dla każdego, kto chce miło spędzić wieczór.

• Samodzielne

Dodaj cytat z książki Rozglądaj się