Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności

Okładka książki Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności Joseph Parent, Nancy Parent
Okładka książki Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności
Joseph ParentNancy Parent Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Olesiejuk
2021-10-15
2021-10-15
9788382620436
psychologia motywacja rozwój osobisty Kubuś Puchatek

Okładka książki Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek Lisa Ann Marsoli, Nancy Parent
Kubuś i Przyja... Lisa Ann Marsoli, N...
Okładka książki Kubusiowa lekcja życzliwości. Opowieści o życzliwości Walt Disney, Nancy Parent
Kubusiowa lekc... Walt Disney, Nancy ...

Oto Kubuś o bardzo małym rozumku (i bardzo dobrze, bo większy miałby więcej myśli i ciągle szukałby problemów) spaceruje po lesie. Spaceruje i tym samym uczy się być TU I TERAZ - cieszy się widokiem, zapachem, dźwiękiem najdrobniejszym...
Wszystko go cieszy, bo nie ucieka myślami w żadnym kierunku, a skupia się na teraźniejszości.

Piękna książka, ale coś mnie w niej razi. Kubuś rymuje nie tak, jak powinien. On zawsze miał Mruczado, rymowane wierszyki i nie trudził się nad układaniem naciąganych wierszoklepaczy. A po drugie oryginalne teksty są tu przinaczane i podpinane pod temat bycia.
no i po trzecie - co trzy rozdziały wszystko się powtarza.

Piękna książka, ale coś mnie w niej razi....

O mindfulness'ie na przykładzie Kubusia Puchatka. Praktyczne porady jak bardziej skupić się na tu i teraz zamiast ciągle być gdzieś tam.

Czy potraficie znaleźć w swoim zabieganym planie dnia czas na "bycie"?
Obserwujecie to co Was otacza?
A może praktykujecie budowanie samoświadomości?

Dziś wytchnienie przyniesie Wam "Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności " w wydaniu @wydawnictwo_olesiejuk .
Przed Wami wydawniczy majstersztyk- piękny, dopracowany i w stylu niepowtarzalnego misia o małym rozumku.

Książka estetycznie wpisuje się w kanon najpiękniejszych, jakie staram się gromadzić dla swoich dzieci. Jest minimalistyczna, subtelna, podzielona na jasne rozdziały i dopasowana treścią do wieku szkolnego i powyżej. Spójrzcie na te ilustracje i czcionkę!
Zdecydowanie uwielbiam!🤍

Wnetrze oferuje 17 rozdziałów, z których każdy dotyczy jednej sytuacji z dnia Kubusia Puchatka. Nawiązują one do uwagi, doceniania tego co nas otacza, zachwytu dla przyrody. Wszystko wydaje się bardzo przyjemne i jednocześnie niesie w sobie propozycję rozwiązania napotykanych trudności.
Każdy rozdział rozpoczyna sentencja wprowadzająca w klimat opowieści, później pojawia sie sama historia, którą przeżywał bohater a także co ciekawe- instrukcję według której można nauczyć się ćwiczeń oddechowych i samoregulacji.
Pierwsza część swobodnie może być czytana z dzieckiem jako lektura, a postała część może Wam posłużyć jako materiał do nauki i wspólnego wykorzystania.😉

Nie jest to typowa książka dla malucha.
Serwuje piękne i króciutkie hiatorie, ale oferuje też moc wsparcia przy jednoczesnej współpracy rodzica z dzieckiem.
Jestem pełna podziwu dla książek w duchu mindfulness.
Dobrze znaleźć i taką, która zdobędzie serca fanów niepowtarzalnego Kubusia!

Czy potraficie znaleźć w swoim zabieganym planie dnia czas na "bycie"?
Obserwujecie to co Was otacza?
A może praktykujecie budowanie samoświadomości?

Bardzo przyjemna książka. Dla osób, które są na początku swojej drogi z uważnością, i które chcą zacząć zagłębiać się w ten temat - będzie to świetna pozycja.

Spacer po Lesie z najbardziej znanym na świecie misiem, czyli Kubusiem Puchatkiem, to niezwykłe doświadczenie mindfulness, tak zwanych lekcji uważności, których nie dotyczy formułowanie osądów czy podążanie za uprzedzeniami. To pełne, głębokie i przede wszystkim świadome zanurzanie się w zasadzie bycia tu i teraz poprzez cielesne oraz duchowe doświadczenia przeżywania. Są emocje oraz odczucia, ale nie oceniające, lecz energetycznie przepływające. To doświadczenie może przypominać lewitację albo nieruchome siedzenie i wyłączne obserwowanie, niedopuszczające bodźców z zewnątrz, tak, aby ich zewnętrzny dotyk nie był odczuwalny wewnątrz.

Kubuś Puchatek zabiera Czytelnika, swojego Towarzysza na spacer po Stumilowym Lesie i pokazuje, jak małe znaczy wiele, i jak to niewiele pozytywnie oddziałuje na ciało, umysł, jak wpływa na spostrzeganie wszystkiego wokół, pomaga wyławiać detale i cieszyć się drobnymi rzeczami, ale również opowiada, jak uważność oddziałuje na doświadczenie ze spotkania i rozmowy z drugim człowiekiem, wskazując przykłady pewnych zachowań, jak np. życzliwość, uprzejmość, troska, które ułatwiają oraz ulepszają budowanie więzi z bliskim.
Kubuś Puchatek wraz z Jego leśnymi Przyjaciółmi w przystępny i trochę na wzór dziecięcej bajki opowiada, jak taki mały Nierozumny Miś doświadcza prawdziwej głębi w swoim misiowym życiu. Inspiruje i dzieci oraz zachęca dorosłych do chwilowego zatrzymania się i przeżycia tej samej przygody, ale na innym, głębszym poziomie.

Od zawsze uwielbiam wszystko, co związane z Kubusiem Puchatkiem. 🥰 Dlatego, gdy tylko zobaczyłam tę okładkę w księgarni to po prostu wzięłam książkę i poszłam z nią do kasy. No cóż… To klasyczny przykład tego, że oceniłam książkę po okładce. I niestety troszkę się rozczarowałam…
​Myślałam, że jest to jakiś dodatkowy zbiór opowiadań o przygodach Misia o bardzo małym rozumku. O jak wielkie było moje zdziwienie. Książka ta jest zachętą do zmiany stylu życia przez wejście na ścieżkę uważności, czyli mindfulness. Każdy rozdział składa się z krótkiej historyjki związanej z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi, a następnie jest jedna z lekcji, które dotyczą różnych ważnych rzeczy, np. pewności siebie, wdzięczności, miłości czy przyjaźni. Dodatkowo są zawarte łatwe ćwiczenia, które mają nam pomóc w prowadzeniu życia, które będzie bardziej satysfakcjonujące.
​Niestety, nie tego oczekiwałam od tej książki, ale to wyłącznie moja wina, że nie doczytałam (a właściwie nie przeczytałam w ogóle) opisu książki. Jeśli ktoś szuka pomysłu i sposobu na zmianę stylu życia, to z pewnością powinien sięgnąć po tę pozycję, bo wszystko jest tutaj opisane w przystępny sposób.

Bardzo ciepła i życzliwa książka pokazująca jak dobre dla nas jest uważne życie. Skłania do refleksji i zatrzymania się na chwilę.

Mądra książka, która uczy jak doceniać życie i małe codzienne rzeczy. Do tego ilustrator wykonał kawał dobrej roboty

Otrzymałam tę książkę w prezencie i pełna pozytywnego nastawienia przeczytałam prawie do końca na jedno posiedzenie.

Książka jest niesamowicie wtórna dla kogoś, kto już odrobinę z ideą uważności miał do czynienia. Nawet nie chodzi już o fakt posiadania wiedzy, ale również o powtarzalność samej treści w samej książce. Do tego Kubuś Puchatek stał się strasznie mądrym misiem, strasznie uduchowionym, strasznie idealnym guru mindfulnessu i przeokropnie mi się to gryzło.

Doceniam pomysł, doceniam tych kilka cytatów i doceniam naprawdę śliczne wydanie, ale nie kupuję tej formy.

,,W ostatecznym rozrachunku liczą się trzy rzeczy: jak dobrze żyłeś, jak dobrze kochałeś i jak dobrze nauczyłeś się odpuszczać."
Myślę że to wystarczy za moją opinię.

Myślę że to wystarczy za moją opinię.

• Poradniki
  • Domowa biblioteczka