Wszystko dla miłości

ezoteryka, senniki, horoskopy
Biały Wiatr
2022-09-30
2022-09-30

Przestrzeń, cierpliwość, ukochanie siebie to podstawowe sposoby na okazywanie sobie szacunku i miłości.

Wiadomo, że z pustego to i Salomon nie naleje. Nie mając w sobie przestrzeni, z brakiem zaopiekowania się sobą samym nie jesteśmy w stanie dać niczego drugiej osobie.

Jednak, czy ta droga jest łatwa, prosta i zrozumiała?

Miałam nie lada problem z tą książką. O ile wszystkie te przymioty bycia szczęśliwym były mi bliskie, to jednak sposób przekazania tego, bardzo mnie irytował. Jedno zdanie, powtarzane jak mantrę, nie wpływał kojąco na moje ciało i moje postrzeganie. Być może jest to kwestia tłumaczenia.
Dlatego czytanie tej książki zajęło mi mnóstwo czasu 🤷‍♀️ bo to nie jest książka na jeden wieczór. To jest książka do głębokiej analizy siebie i swojego życia. Więc wracałam do niej co jakiś czas, aby spojrzeć na nią z innej perspektywy.
Musiałam dać sobie przestrzeń.

Przestrzeń do spojrzenia w głąb siebie.
Przestrzeń do bycia wolnym.
Przestrzeń do dawania dla siebie.
Przestrzeń do kochania.
Przestrzeń do zrozumienia.

Potrzebowałam czasu, aby moje myśli zostały przelane na papier.

Jednak, czy ta droga jest łatwa, prosta i zrozumiała?

Miałam nie lada problem z tą książką. O ile...

Wybierając książkę zwykle kieruję się wzrokiem, dlatego też trudno przegapić różową okładkę (ulubiony kolor) #wsztstkodlamiłości #transformującamoctrzymaniaprzestrzeni autorstwa @mattkahnofficial – nauczyciela duchowego i mówcy intuicyjnego. Już brzmi mądrze, ale jak wiemy miłość z mądrością nie ma zbyt wiele wspólnego. Zatem, co za wytwór literacki… poradnik o kochaniu? Ogromne tak, o lubowaniu siebie, wysłuchaniu, dawaniu przestrzeni, zrozumieniu. Trudno jednak odkryć siebie, gdy nie akceptujemy otoczenia i potrzeb innych; poradnik o uczuciach i poznawaniu emocji.
Pierwszy rozdział, mój ulubiony „Bycie pomocnym zaczyna się od słuchania”, ileż razy zamiast zwyczajnie wysłuchać udzielano nam lub my „dobrych rad”, którymi wybrukowane jest piekło, zatem owszem wygadać się można, wręcz powinno, ale słuchanie pochopnych, udzielanych na szybko porad, już nie. Bardzo często przy lampce wina lub innego napoju wyskokowego; kto nigdy tego nie zrobił, niech pierwszy rzuci kamień… wiem, wiem, wielu teraz kiwa głową i odpowiada „ja nie” – ok., przyjmuję do wiadomości.
Słuchanie, to okazywanie szacunku rozmówcy, ale by to osiągnąć, najpierw należy nauczyć się słuchać siebie, wewnętrznego ja. Nie będziemy poważać innych, jeśli nie zrozumiemy własnych uczuć.
Wyrozumiałość, granice i czas… empatia wymaga lub narzuca pewne wzorce postępowania. Jednak to my wyznaczamy płaszczyzny uczuć, zatem decydujemy o społecznych normach.
Miłość to otwieranie się na świat, przyjmowanie dobra, ale i dawanie.
„Dziękuję, że pomagasz mi zrozumieć, że potrzebujesz przestrzeni” – godność, bez względu, czy zgadzam się, czy nie z poglądami ludzi.
„Złość to odtwarzanie traumy”.
„Masz prawo być wysłuchany”.
Nie zapominajmy też o cierpliwości, ale z umiarem i poszanowaniem indywidualnych potrzeb.
Oczywiście, jak bywało przy innych publikacjach, nie biorę wszystkiego za pewnik, testuję, wsłuchuję się, czasem opieram na bodźcach, szukam przestrzeni dla siebie, bez naruszania terytorium otoczenia.
Dla chętnych…

Zastanawialiście się kiedyś jak pozbyć się traumy albo jak żyć w miłości z otwartym sercem? Matt Kahn przychodzi z odpowiedzią jak tego dokonać. W swojej książce przekazuje nam ważne informacje i rady. Przede wszystkim uczula nas, że to my sami powinniśmy być dla siebie najważniejsi, musimy zacząć od siebie, aby móc żyć w miłości i dostatku energii. Ta książka to zbiór cech, które pomogą nam odkryć prawdziwe, dobre życie. Matt dokładnie opisuje cechę miłosierdzia, cierpliwości, szacunku, przebaczenia, tak aby każdy mógł zrozumieć jak ważne jest życie według tych zasad. Wyjaśnia także jak ważne jest poszanowanie dla siebie i innych a także trzymanie przestrzeni. Zachowanie innych ludzi w stosunku do nas czasami jest złe lub sprawia nam przykrość, ale czy kiedykolwiek zastanawiamy się nad tym co czuje druga osoba? Ich zachowanie względem nas, czasami jest spowodowane problemami przez jakie przechodzi, ale my wpadamy w pułapkę oceniania i przyklejania etykiet typu „dupek” itp. Nie zadajemy sobie trudu, aby spojrzeć głębiej, dlatego bardzo ważne jest słuchanie z intencją, aby widzieć też problemy innych ludzi, a nie tylko swoje. Autor uświadamia nam także jak ważne jest, aby dać sobie czas, w każdym momencie i w każdej emocji. Ulegamy presji otoczenia, że nie wolno nam żyć tak jak chcemy, bo musimy się dostosować. Ważni jesteśmy my. Akt miłości do samego siebie powinen być naszym priorytetem, budowanie własnych granic nie jest niczym złym. Dla naszego zdrowia psychicznego, ale przede wszystkim dla naszej duchowości ważne jest, życie w zgodzie z samym sobą. Odwaga i wdzięczność to najważniejsze cechy, które powinniśmy praktykować codziennie, nie zważając na to co mówi nam świat zewnętrzny.
Ten poradnik to ogrom wiedzy i motywacyjny przewodnik po miłości zarówno tej do samego siebie jak i do innych. Autor przekonuje nas, że otwarte serce, miłość i życzliwość to najlepsza droga do sukcesu. Potrzebujemy prostych rozwiązań, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy. Życie pełne szczęścia i spokoju jest na wyciągnięcie ręki, jeśli otworzymy serce i zastosujemy rady, które autor przekazał w prosty ale bardzo dokładny sposób.

We współpracy z wydawnictwem Biały Wiatr.

„Wszystko dla miłości. Transformująca moc trzymania przestrzeni” to poradnik autorstwa Matta Kahn 📚

Znajdziemy w nim dziesięć rozdziałów, poświęconych różnym cechom m.in. godności, cierpliwości, szacunku, wdzięczności, odwadze, przebaczeniu. Autor w każdym z nich pozwala nam zrozumieć daną cechę i jej wpływ na nasze życie.

Książkę przyjemnie i lekko się czyta. Wiele razy nachodziła mnie myśl: „faktycznie, przecież to prawda”, „tak właśnie jest, czemu wcześniej tego nie zauważyłam?”

Autor uświadamia nas jak należy rozmawiać i wczuwać się w drugiego człowieka. Będąc dobrym dla innych, niosąc pomoc, empatię i zrozumienie dla innych, sami na tym skorzystamy. W jaki sposób? Zyskamy emocjonalną wolność. Nikt nie jest idealny, nie ma się co oszukiwać. Jedyne co możemy zrobić, to cały czas się doskonalić, uczyć, aby stać się swoją najlepszą wersją. Musimy tylko być świadomi przestrzeni do rozmowy, słuchania, wsparcia.

Książka jest dla osób, dla których rozwój osobisty i duchowy jest ważny. Nie łudźmy się jednak, że nasze życie od razu się zmieni, a praktyki przedstawione w książce będziemy mogli wprowadzić „na już”. Na wszystko potrzeba czasu, ale to się opłaci. Każdy wysiłek włożony w inwestycję w siebie jest bezcenny.

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Biały Wiatr @bialywiatr11 📚

Książkę przyjemnie i lekko się czyta. Wiele razy...

"Wszystko dla miłości. Transformująca moc trzymania przestrzeni" autorstwa Marty Kahn od pierwszego wejrzenia mnie urzekła już po okładce. Jest to poradnik o tym jak polepszyć swoje życie, jak również o tym jak sprawić aby nasze życie jak i naszych bliskich było pełne miłości i dobroci.
Czytając tę książkę dowiemy się jak wzmocnić poczucie naszej wartości, polepszyć relacje z innymi jak i pomóc sobie radzić ze swoją przeszłością.
Dowiemy się tutaj również jak wzmocnić umiejętność do życia w naturalnym stanie miłości i życzliwości.
Autor mówi tu również, że nie wystarczy znać teorią lecz trzeba używać jej w praktyce, dlatego też znajdziemy tu wiele przykładów z ćwiczeniami, co każdemu z nas może niesamowicie pomóc.
Według mnie każdy powinien przeczytać ten poradnik.
#wszystkodlamiłościtransformującamoctrzymaniaprzestrzeni #wszystkodlamiłości #mattkahn #bialywiatr #wydawnictwobiaływiatr #świetnyporadnik #recenzja2023 @mattkahnofficial @bialywiatr11

Książka która uczy miłości do siebie i świata. Zmienia perspektywę i pozwala spojrzeć na własne doświadczenia od innej strony. Ta lektura naprawdę rozwija!

"Wszystko dla miłości" Matt Kahn to jedna z tych książek gdzie potrafię utożsamić się z autorem. Rozumiem jego emocje, jak i rozumiem problemy.
To kolejna z książek, po które nie spodziewałam się nic interesującego. Już przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że mi się spodoba. Jednak nie do końca zgadzam się z opisem książki" Matt Kahn pokazuje jak dzięki kochającemu sercu i byciu obecnym uzdrowić traumę z naszej przeszłości" trauma to bardzo rozległy temat. Książka nie zastąpi terapii czy wizyty u specjalistów. Takie książki jak ta, mogą pomóc w jakimś tam stopniu zaakceptować to, że jest problem i trzeba zacząć go leczyć.
Zdecydowanie trafi ona do osób, które potrzebują słów otuchy w danym momencie. Książka jest na pewno pokrzepiająca i mówi nam, że jesteśmy wystarczający i wyjątkowi. W książce pojawiają się też różne zadania które, mają pomóc z akceptacją problemów np. mówienie, za co jesteśmy wdzięczni, za co jesteśmy źli na daną osobę. Matt Kahn na pewno jest osobą, którą wielu podziwia, nie dziwi mnie nawet to, że jego książki w bardzo zawrotnym tempie stają się bestselerami.

⭐️⭐️⭐️⭐️/5
instagram-emcia.czyta

Kochani moi,

obiecałam Wam recenzję pięknej i wartościowej książki, więc bez zbędnych konwenansów, zapraszam do lektury 💞

Tytuł: „Wszystko dla miłości"
Autor: @mattkahnofficial
Wydawnictwo: @bialywiatr11
Moja ocena: 9/10

Zacznę rzeczowo. Treści zawarte w tej książce przynoszą ukojenie i pokrzepienie; otulają afirmacjami oraz przepełniają serce i umysł dojrzałą mądrością. Nie zmienia to jednak faktu, że Autor stawia przed nami trudne, niekiedy niewygodne pytania, abyśmy dotarli w głąb siebie. Przyjęło się powiedzenie, że „źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz" - to wiele wyjaśnia i jest przykrą prawdą wśród współczesnych ludzi. Często zaleca się, że żeby zacząć zmieniać świat wokół, warto najpierw rozpocząć proces zmian w sobie, czyli wdrażać pozytywne i pożądane nawyki, a wówczas inni będą brali z nas przykład. Już na samym początku warto sobie zdać sprawę z tego, że praca nad sobą jest żmudnym i nieustannym rozwojem, gdyż nic się nie zadzieje z dnia na dzień. Jednakże @mattkahnofficial dodaje nam wiary we własne możliwości, sugerując, że jesteśmy zaopatrzeni w zestaw niezbędnych narzędzi, które są potrzebne do osiągnięcia szczęścia, a które skrywamy gdzieś w sobie. Wystarczy wykrzesać te pokłady potencjału drzemiącego w zakamarkach naszej osobowości. Przed nami długa droga kształtowania swojego uosobienia, dlatego Autor przychodzi z pomocą i udziela wielu naprawdę wartościowych wskazówek, abyśmy odkryli osobistą przestrzeń. Sama lektura książki nic nie zmienić, trzeba teorię przełożyć na praktykę, aby poprawić jakość naszego życia.
Pierwszym postawionym krokiem powinna być próba zrozumienia samego/samej siebie, żeby później móc wczuć się w sytuację drugiego człowieka. Łatwo jest wydawać osądy, krytykować, wypominać błędy innym, ale gdyby tak te negatywne zachowania przekształcić w pozytywne działania? O ile byłoby piękniej i lepiej, a tego uczy Autor. Jak już doskonale wiecie, nad wyraz sobie cenię kiedy Autorzy powołują się na własne doświadczenia, a w tej publikacji Matt Kahn się nimi dzieli, nawiązując do dzieciństwa, lat młodości i późniejszych okresów w życiu. Książka jest napisana zrozumiałym językiem, choć nie powiem - nie należy do łatwych, zwłaszcza dla tych, którzy biorą na serio meritum w niej zawarte. Okraszona jest anegdotami, przykładami i ćwiczeniami, co niewątpliwie jest pomocne dla odbiorcy. Polecam tę publikację każdej osobie, która dąży do rozwoju osobistego. Wydawnictwu @bialywiatr11 serdecznie dziękuję za egzemplarz 💞💞💞

Kochani moi,

Tytuł: „Wszystko dla miłości"
Autor: @mattkahnofficial
Wydawnictwo: @bialywiatr11
Moja ocena: 9/10

Zabrałam się za tą książkę z czystej ciekawości. Kiedy doczytałam do połowy, to atmosfera w moim domu zgęstniała, każdy zaczął się kłócić i krzyczeć. Ta sytuacja była na tyle absurdalna, że zastosowałam swoją wiedzę z przeczytanej części książki.
Tutaj przerwę, by przekazać wam o czym ona jest. Ten poradnik ma na celu ukazanie nam naszej przestrzeni. Uczy nas w jaki sposób możemy zrozumieć drugiego człowieka i jak pomóc mu przezwyciężyć swoją złość. Przynajmniej u mnie całe zrozumienie problemów nastąpiło automatycznie. Zaczęłam im zadawać pytania w celu rozłożenia ich złości na czynniki, a tym samym uzyskałam nie tylko ich spokój, ale i swój. Pozycja podkreśla jak ważne w życiu jest by być dobrym słuchaczem. Przestrzeń o którym mówi jest sferą dla nas, czyli miejscem, gdzie nikt nie może nas skrzywdzić, gdyż mu na to nie pozwolimy. Możemy wysłuchać innych opowieść na dany temat i się z tym nie zgadzać, lecz nie atakować mówiącego z tego powodu, tylko zaakceptowanie jego punktu widzenia z nienaruszeniem naszej opinii. Wysłuchując go okazujemy mu swój szacunek, przez co jego poziom agresji spada, lub zanika. Ta osoba zaczyna odczuwać spokój, że ktoś go zrozumiał, a tym samym zyskujemy osobę, która i nas zaczyna szanować. W skrócie, książka uczy jakby duchowego czarowania osób negatywnie nastawionych do życia, czyli zwyczajnie skrzywdzonych. Celem jej jest uszczęśliwienie innych poprzez słuchanie. Nie przytakiwanie, po skończeniu jego zdania nie należy od razu przedstawiać mu swojego, jak i nie należy narzucać mu co od razu robi źle. To go tylko podburzy. Bardzo prosto możemy uzdrowić inne osoby, lecz pytanie, czy tego chcemy i czy jesteśmy na to gotowi.
A teraz wracając do sprzeczek w moim domu, zastosowałam ten schemat z książki i zobaczyłam, że on działa. Mało tego, ich wcześniejsze nerwy na mnie nie przeszły, gdyż ta przestrzeń pozwoliła mi odgrodzić się od nich. Etap złości został zakończony i spory w tym samym temacie zostały zażegnane. Nie bójcie się stosować takich rzeczy, gdyż one mają na celu pomóc nie tylko nam, ale i innym. Druk jest tutaj duży, czyta się ją lekko i zrozumiale. Bardzo dobrze jest wszystko wytłumaczone krok po kroku. Polecam wszystkim:-)

Wspieranie to nie dawanie cennych rad, a ofiarowanie komuś swojego czasu. Wcześniej tego nie rozumiałam, ale "𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐨 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐢ł𝐨ś𝐜𝐢" otworzyła mi oczy na wiele istotnych spraw.

Z wielkim zainteresowaniem czytałam tą książkę. Z jednej strony jest tak ciekawie napisana, że mogłabym pochłonąć ją w jeden wieczór. Z drugiej zaś, jej wartość jest tak duża, że nie tylko co się chce, ale przede wszystkim należy do niej wracać.

Mój egzemplarz "𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐨 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐢ł𝐨ś𝐜𝐢" wypełniłam po brzegi kolorowymi znacznikami, za pomocą których mogę w każdej chwili wrócić do najważniejszych dla mnie fragmentów. Niektóre z nich musiałam przeczytać kilka razy, żeby zrozumieć ich sens, a wiele z cytatów przeczytam pewnie jeszcze nie raz, za każdym razem wyciągając z nich jeszcze więcej.

Przeczytanie tej książki pod wieloma względami mnie oczyściło i sprawiło, że poczułam się wolna od przekonań, które jeszcze do niedawna kłębiły się w mojej głowie. Praca nad sobą to nieustający proces, a jak przekonuje sam Autor wszystkie narzędzia, potrzebne do osiągnięcia szczęścia i harmonii mamy w sobie- wystarczy je w sobie odkryć.

Choć Matt Kahn podaje wiele przykładów i udziela wielu naprawdę cennych wskazówek, samo przeczytanie jego książki nie uzdrowi naszego ducha. Z pewnością jednak jest świetnym początkiem pracy nad sobą i drogowskazem do osiągnięcia pełni szczęścia.

Dzielę się z Wami zdaniami, których warto używać w kontaktach z drugim człowiekiem :
"Jestem z Tobą".
"Teraz rozumiem, jak źle Cię potraktowano".
"Dziękuję, że pomagasz mi zrozumieć, że potrzebujesz przestrzeni".
"Nie ma pośpiechu- proszę, daj sobie czas".
"Chciałbym dać więcej, ale na mnie już pora".
"Doceniam, że się tym dzielisz - bardzo się cieszę, że teraz o tym mówisz".
"Wierzę w Ciebie".

• Sprzedałam
  • Chcę przeczytać: literatura faktu
  • 2023 przeczytane
  • Becoming the best version of myself

Dodaj cytat z książki Wszystko dla miłości