Necro sutra

horror
brak wydawnictwa
2022-03-15
2022-03-15

"Something deep inside the little girl’s corpse made a muffled tearing sound, like wet cloth being ripped."

Jak myślisz, kto jest bardziej szalony? Autor, który rękami narratora wyrywa z martwego ciała płód/wkłada genitalia w ludzkie wnętrzności/wbija rękę martwym dziewczynkom w anus, czy czytelnik, który czyta te historie?

Zanim przejdę do nieco normalniejszych rzeczy, chciałbym jeszcze na moment zatrzymać się przy twórczości Kevina Sweeneya. Wspominałem ostatnio o jego postapokaliptycznej powieści pt. "Lista zakupów", ale nie było okazji bym opowiedział Wam o wcześniej przeczytanej "Necro-sutrze".

Necro to ten wyklęty syn literatury ekstremalnej, o którym nie mówi się przy stole rodzinnym. To plugastwo i obrzydlistwo, z którym żaden normalny czytelnik nie będzie chciał mieć nic wspólnego. To też historia, przy którym nawet dobrze skrojona "Lista zakupów" chowa się ze wstydu.

Na około 40 stronach, Kevin przedstawia nam historię dobrze prosperującej firmy pogrzebowej typu Ojciec&Syn, gdzie ten drugi ma wyraźne ciągoty do zabawy z trupami. Młodsze, starsze, jędrne i zwisające... wszystkie byle była dziura (a jak nie to się dorobi) i odrobina zabawy, najlepiej przed kamerą.

Czyste hardcore na pół godziny. Kevin dał do pieca i nagle podskoczył bardzo wysoko w moim rankingu gwiazd ekstremy.

Odpuszczę zdradzania większych szczegółów, tym bardziej, że prawdopodobnie do końca recenzji dojechało może ze trzy osoby, które i tak bedą chciały to przeczytać.

Zanim przejdę do nieco normalniejszych rzeczy,...

• Anglojęzyczne

Dodaj cytat z książki Necro sutra