Sekret skarbu

Okładka książki Sekret skarbu Max Czornyj
Okładka książki Sekret skarbu
Max Czornyj Wydawnictwo: Frajda Cykl: Zagadkowi Agenci (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zagadkowi Agenci (tom 3)
Frajda
2023-04-26
2023-04-26

Po długim czasie powróciłem do serii dla najmłodszych autorstwa Maxa Czornyja.
Autor najczęściej kojarzy mi się z krwawymi scenami. Tutaj przybiera mniej brutalną twarz i zabiera nas wraz z młodym Erykiem Deryło oraz swoim bratem i najlepszą przyjaciółką w kolejną fascynującą przygodę. Nasi bohaterowie tym razem zajmują się poszukiwaniem skarbu.
Cieszy morał, który płynie z powieści na jej zakończenie. Duży plus dla autora za uświadamianie najmłodszych w tych kwestiach.

Po długim czasie powróciłem do serii dla najmłodszych autorstwa Maxa Czornyja.
Cieszy morał, który płynie...

MOŻNA CZYTAĆ BEZ ZNAJOMOŚCI POPRZEDNICH TOMÓW!

Podobała mi się chyba najmniej, choć oceniłam ją tak samo jak tom pierwszy. Nie wiem, jakoś nie porwała mnie ta fabuła. Czułam się trochę jakby autor chciał przekazać, że powinniśmy dbać o ziemię i pić wodę, więc dopisał do tego nierealistyczną historię (osobiście wolę realizm w takich książkach),co chwilę wtrącając informacje jak ważna jest woda. Coś mi w tym nie do końca pasowało :/

Niemniej morał i przekaz ważny, szczególnie dla dzieci.

MOŻNA CZYTAĆ BEZ ZNAJOMOŚCI POPRZEDNICH TOMÓW!

Jakie książki Was wciągają? Ja bardzo lubię, i nieraz Wam o tym mówiłam, kryminały dla dzieci. SEKRET SKARBU od Maxa Czornyja i wydawnictwa Frajda to ciekawa propozycja, a dodatkowo kontynuacja serii o Zagadkowych Agentach.

Tym razem akcja dzieje się latem. Agenci w trakcie porządkowania antykwariatu otrzymują dość specyficzną wiadomość. Jak się okazuje, jest to szyfr, który może prowadzić do skarbu. Przed Agentami rozpościera się wizja kolejnej niebezpiecznej podróży. Tym razem trafiają do stowarzyszenia rycerskiego, jednak nie wszyscy jego przedstawiciele są sympatyczni i skorzy do integracji z nastolatkami. Agenci mogą liczyć na pomoc tylko jednego z nich. Ale czy ma czyste intencje? I dokąd tak naprawdę zaprowadzi Agentów tajemniczy szyfr? Co jest największym darem, największym skarbem planety?

Trzeci tom Zagadkowych Agentów, czyli SEKRET SKARBU to nie tylko ciekawa przygoda, dobrze skonstruowana intryga, zwroty akcji, dreszcz niepewności, ale również doskonałe przesłanie, o którym każdy z nas musi pamiętać. Nie wszystko złoto, co się świeci, a największym skarbem wcale nie są kosztowności, pieniądze, diamenty i inne. Warto przeczytać tę historię, choćby po to, by poznać zakończenie i dowiedzieć się, czym jest ten skarb. A może ktoś z Was ma jakiekolwiek podejrzenia?

Ponowny skok w bok po lekturach dla dorosłych zrobiłem z książką Maxa Czornyja. Ta seria z pozycji na pozycje zyskuje, niesamowicie wartościowe lektury dla młodych i dużych. Coś w sam raz dla dzieciaków rozpoczynających przygodę z samodzielną lekturą. Do tego dzieciaków w każdym wieku.

Książka, która zasługuje by stać się lekturą. Rozwija wyobraźnię, kształtuje piękne i szlachetne postawy, a przy tym bawi. Jako pedagog bardzo gorąco polecam.

Ekstra zabawa dla młodszych i starszych, z mądrym morałem, a do tego pięknie wydana. Wielki plus za klasyczne ilustracje, które nie straszą jak to się zdarza w nowszych książkach dla dzieci. Jesteśmy z córkami na tak. Sięgniemy po inne z tej serii.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Odskocznia od pozycji dla dorosłych i przeplatanie z książką dla dzieci to wyjątkowe doświadczenie. Do tego przyjemność obcowania z pięknymi ilustracjami, oprawą i papierem, to powrót do czasów sprzed lat. A Czornyj zrobił to w bajecznie przygodowy sposób. Do tego z mnóstwem wartościowych wskazówek dla najmłodszych.

Moje dzieciaki (8 i 10 lat) są zachwycone. A to wymagające bestie.

Moje dzieciaki (8 i 10 lat) są zachwycone. A to wymagające bestie.

Tytuł: "Sekret skarbu"
Autor: Max Czornyj
Data premiery: 26.04.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Najpierw chciałabym Was pozdrowić znad morza 💙 wczoraj pod wieczór tu dotarliśmy... Mam nadzieję, że pogoda dopisze i spędzimy niezapomniany czas razem🥰
A teraz...
Mam dla Was krótką polecajkę kolejnej książki dla najmłodszych od Maxa Czornyja - nie dość, że autor ma na koncie listę świetnych tytułów dla dorosłych, to muszę przyznać, że książki dla tych młodszych wychodzą mu równie dobrze 😁
"Sekret skarbu" to już trzecia część przygód małych braci Deryłło i ich przyjaciółki Ewy.
Eryk i Roman uwielbiają siedzieć w antykwariacie swoich rodziców. To zazwyczaj tam wpadają na trop jakiejś ciekawej zagadki.
Tym razem było tak samo 😁
Pewnego dnia podczas przeglądania starych ksiąg znajdują kartkę z dziwnym "kodem". Nie potrafią odczytać go od razu. To Eryk w nocy wpada na pomysł jak go rozszyfrować...
Później wszystko idzie lawinowo:))
Mali Agenci szukają ukrytego skarbu...
Czy uda im się do niego dotrzeć?
Co takiego odkryją?
Przyznam szczerze, że to co znaleźli było naprawdę świetne👌
Brawa dla autora za to, że uczy dzieci jak szanować i dbać o naszą planetę.
To było udane spotkanie z książką!
Myślę, że niejednej/niejednemu z Was ta lektura by się spodobała 🥰

Tytuł: "Sekret skarbu"
Autor: Max Czornyj
Data premiery: 26.04.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

A teraz...

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Sekret skarbu