Tajemnica ognia

Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Tajemnica ognia
Katarzyna Berenika Miszczuk
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mięta Cykl: Klub Kwiatu Paproci (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klub Kwiatu Paproci (tom 3)
Wydawnictwo Mięta
2023-05-24
2023-05-24
Inne

Wyróżniona opinia i

Tajemnica ognia

przeczytanych książek 800 napisanych opinii 776

Przyszedł czas na kolejną wizytę w Bielinach i trzecie już spotkanie z rodziną Lipowskich. Wakacje właśnie dobiegają końca, a dzieci powoli zaczynają myśleć o szkole. Szkole zupełnie dla nich nowej, w której będą musieli nawiązywać nowe znajomości i wydeptywać nowe ścieżki. Zanim to się jednak stanie czeka na nich kolejna przygoda. Z czym będzie się wiązać tym razem? Główną rolę znowu odegrają słowiańskie wierzenia. Lipowscy podejmą próbę rozwiązania tajemnicy zdolności Garda. Chłopak pojawił się już we wcześniejszych tomach serii, a teraz odegra w całej historii bardzo ważną rolę. Bo jak to możliwe, że na jego dłoniach, co jakiś czas pojawiają się płomienie? Chłopak musi mieć jakieś wyjątkowe zdolności. Ale dlaczego? Coś wspólnego z tym wszystkim musi mieć zeszyt, który od lat jest w rodzinie Garda, a w którym kobiety zapisują swoje przepisy i zaklęcia. To z tych zapisków chłopak dowiaduje się, że jego mama mogła zrobić coś złego...
Zaklęcia. Bogowie. Legendy. Wszystko to sprawia, że trzecią część czyta się tak samo dobrze jak dwie pierwsze. Tyle, że z każdą kolejną częścią słowiańskie demony stają się coraz bardziej zadziorne. Tajemnica Ognia momentami przyprawia o dreszcz grozy, w sensie pozytywnym. Jeśli wasze dzieci lubią przygody z odrobiną dreszczyku i fascynują je magiczne sprawy to książka doskonała dla nich.

szczerze? poleciłabym i małym i dużym :)

szczerze? poleciłabym i małym i dużym :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No ja mam nadzieję, że na tym nie koniec! Świetna książka i szkoda, że taka krótka, bo chciałoby się dalej i dalej trwać razem z bohaterami wśród ich przygód i razem z nimi zwalczać demony.
Uwielbiam serię Kwiat Paproci i cieszę się ogromnie, że Klub Kwiatu Paproci to coś w rodzaju kontynuacji. Oby tak dalej! <3

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lubię książki dla dzieci 🫶🏼. I absolutnie ta mnie nie zawiodła. Jest w niej tyle dziecięcej energii, radości, naiwności czy beztroski, że miło znów przenieść się w ten świat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całą serię Klubu Kwiatu Paproci czytałam zasłaniając sobie zakładką pozostałe zdania. Dlaczego? Otóż fabuła książki była tak ciekawa, że nie chciałam by moje oczy spojrzały na dalsze zdania. Zdradziło by to czy bohaterowie książki znowu pokonali jakiegoś słowiańskiego demona, czy nie.
Teraz, gdy już przeczytałam wszystkie książki z tej serii, nie mogę doczekać się aż wyjdzie tom czwarty. Jestem strasznie ciekawa co będzie dalej, jaka przygoda spotka tym razem bohaterów. Młodzieży i dzieciom, którzy nie wiedzą jaką książkę mają wybrać, która będzie mieć ciekawą fabułę polecam całą serię Klubu Kwiatu Paproci.

Miło było wrócić do Bielin ,tym razem w literaturze dziecięcej ,którą polecam.
Trzecia część opowiadania o rodzeństwie, które wraz z mamą przeprowadziły się na wieś, do cioci szeptuchy i przeżywają fajne, a zarazem niebezpieczne przygody.

Miło było wrócić do Bielin ,tym razem w literaturze dziecięcej ,którą polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak już mówiłem w poprzedniej opini, zdania NIE zmienię co do oceny. Jak sam tytuł wskazuje, temat przygód naszych bohaterów oraz ukochanej ciotki Mirki nawiązuje do ognia. Odkrywamy, że ktoś popełnił okropną zbrodnię, ale dlaczego? I jakie będą skutki oprócz nowej umiejętności (zapomniałem imienia) ?

Uwielbiam Klub Kwiatu Paproci <3
Super, lekka i ciekawa historia z humorem!

Uwielbiam Klub Kwiatu Paproci <3
Super, lekka i ciekawa historia z humorem!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejne pokolenie sagi Szeptucha. Nie trzeba jej znać, żeby zorientować się o co chodzi w tej książce.
Do wioski przeprowadza się matka z 4 dzieci, szybko zaprzyjazniaja się z nastoletnim synem słynnej szeptuchu i Mieszka.
Dzieci zakładają klub kwiatu paproci, starają się nadrobić rodzime tradycje i wierzenia. Trochę zabrakło mi zgłębiania tematu poszczególnych bogów, myślę że we wspomnianej wcześniej sadze są dokładniejsze opisy i czytelnik mocniej zgłębia pradawne wierzenia...
W tym tomie pojawia się tylko jedna scena związana z walką z demonami, reszta to opis raczej normalnych przygod kilkorga nastoletnich przyjaciół.
Jeśli ktoś nie ma wiedzy odnośnie wiary Słowian to niestety nie zgłębi jej czytając jedynie te książkę...
Prosty język sprawia, że szybko się czyta, a bohaterowie dają się lubić.

Bardzo przyjemna przygodowa wersja dla dzieci. Miło wrócić do Bielin i dawnych bohaterów. Póki co, najlepsza część z tej serii.

• Dla dzieci
  • Audiobooki