Okładka książki Dark Adelina Tulińska
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
2023-06-28
2023-06-28

Spoko się czytało, ale zupełny brak logiki. Coś mnie wciągnęło, ale brał efektu wow.

Przeczytałam, żeby dowiedzieć się kim jest stalker. Zupełnie się tego nie spodziewałam! Lekka i mało wymagająca.

3,5/5⭐️

Jestem w szoku, że aż tak się wciągnęłam. Książka ma swoje niedociągnięcia, ale w pewnym momencie tak wciągnęłam się w wątek kto jest jej stalkerem, że cała reszta przestała mnie interesować haha

Napięcie jest trzymane do konca, w ogóle się nie nudziłam a zakończenie totalnie mnie zaskoczyło bo w ogóle nie wyłapałam żadnych sygnałów.

Naprawdę polecam

3,5/5⭐️

Naprawdę polecam

dziwna ale tak fajna, że aż oderwać sie od niej nie mogłam. Ledwo sie powstrzymywałam żeby nie zajrzeć na koniec i nie sprawdzić kim jest tajemniczy Jayden.

Intrygująca opowieść o prześladowcy, który czai się tuż za rogiem i spełnia najskrytsze fantazje...
Brzmi ciekawie?

Skyler jest dziennikarką sportową, ale brakuje jej do szczęścia mężczyzny, z którym mogłaby dzielić życie. Coś sprawia, że instaluje aplikację dla tych, którzy lubią ekstremalne przeżycia.
I tak poznaje Jaydena, który wydaje się z początku ideałem, lecz z biegiem czasu, staje się czającym się w mroku stalkerem.
Kim tak naprawdę jest ten mężczyzna, który dokładnie wie czego ona pragnie?

DARK od Ady Tulińskiej dość mocno wciągnęło mnie w swoje czytelnicze sidła. Jest to mroczny dark romans, w którym do samego końca jest się w zawieszeniu i niepewności. Czytając mamy wrażenie, że otacza nas ciemna mgła, która przesłania rzeczywistość i pozostawia jedynie możliwość odczuwania. To studium rodzącej się obsesji, która tworzy się strona po stronie.
DARK ma w sobie to coś, choć ja nie jestem do końca przekonana co do toczącej się akcji. Zakończenie jest w pewien sposób przewidywalne, choć epilog odwraca je moim zdaniem o 180°. Nie brak tutaj zaskakujących zwrotów akcji, gdyż Skyler prowadzi własne śledztwo chcąc odkryć tożsamość swojego stalkera. Pojawia się więc nutka strachu, która towarzyszy przez cały czas trwania fabuły.
Jest intrygująco, więc myślę, że znajdą się tacy, którzy zatopią się w tej historii.

Brzmi ciekawie?

I tak poznaje Jaydena, który wydaje się z początku ideałem, lecz z...

Aura tajemniczości i niewiedza kto kryje się za tajemniczym stalkerem trzyma w napięciu - każdy męski bohater jest podejrzany (ja ze swoim typem, nie trafiłam ;))
Szybko się czyta, fabuła wkręca a finał jest zaskakujący.
Niemniej jednak samo zakończenie potraktowane bardzo opieszale - Sky niemalże natychmiast po odkryciu tożsamości swojego stalkera, wpada w jego ramiona i wszystko mu wybacza. No i jeszcze epilog, który był totalnym rozczarowaniem i mógł całkowicie zostać pominięty...
Jeśli spodobała Ci się ta książka - KONIECZNIE sięgnij po "Possessed" Agaty Polte - ten sam vibe a emocje i spicy sceny jeszcze lepsze:)

Szybko się czyta, fabuła wkręca a finał jest zaskakujący.

#recenzjaksiazki

Ada Tulińska
@ada.tulinska

Papierowe serce
@wydawnictwopapieroweserca

#Recenzja
Wow poprostu petarda .Od początku książki wisiało napięcie ,czym bliżej końca sięgało zenitu .

Książka zawiera zagadkę do rozwiązania nawet kilka . Wraz z autorka próbujemy rozwiązać nieznane ,ale bez skutecznie . Im bliżej zakonczenia poznajemy więcej faktów ,ale wcale nie jesteśmy bliżej wyjaśnienia ......daje to czytelnikowi napięcie ,tajemnice do rozwiązania.
W całej książce są porozrzucanie elementy gotowe puzzle układanki wystarczy je poskładać w całość ,aby uzyskać odpowiedź na zadawane przez większość książki pytanie , nie jest to proste.
Zdecydowanie książka +18 zawiera mroczne pełne namiętności sytuacje ,które rozpalają czytelnika I podnoszą ciśnienie ......miałam wrażenie że mój puls nie malał z zaciekawieniem czytałam dalej .
Książka mnie pochłonęła przeczytałam ją w pięć godzin .Takie książki to ja lubię bardzo .

Dziękuję Autorce za emocje, które poczułam w czasie czytania tej książki i rozwiązanie zwalajace z nóg.POLECAM.

#recenzjaksiazki

Ada Tulińska
@ada.tulinska

Papierowe serce
@wydawnictwopapieroweserca

#Recenzja

Kiedy Skyler szuka mężczyzny, który w końcu zaspokoi jej mroczne fantazje i potrzeby. On w tym czasie, nawet na chwilę nie spuszcza jej z oka.

Skye jest dziennikarką sportową, gdzie spełnia się zawodowo w 100%, jednak jej życie prywatne przechodzi ostry kryzys. Odczuwa głęboką pustkę, a każdy kolejny mężczyzna w jej łóżku nie jest tym, którego potrzebuje. Wszystko się zmienia, kiedy pod wpływem impulsu instaluje aplikację dla dorosłych, a nieznajomy mężczyzna zaczyna z nią korespondować.

Tajemniczy mężczyzna wie o niej wszystko. Odgaduje bez problemu jej skryte fantazje. Dziewczyna jednak z czasem odkrywa przerażającą prawdę o Jaydenie, który tak naprawdę nie mieszka w innym stanie, lecz ciągle jest w pobliżu. Co więcej okazuje się, że obserwuje i podsłuchuje dziewczynę. Kiedy Skyler próbuje się od niego uwolnić, on sięga po szantaż, który zaciska dziewczynie pętle na szyi. Staje się jego własną marionetką. Kto zatem kryje się za maska po drugiej stronie komputera? Jakim cudem zna i spełnia fantazje dziewczyny? Czy z tak niezdrowej obsesji może narodzić się uczucie?

Z autorstwem Ady Tulińskiej, spotkałam się raz przy świątecznej książce „Spełnione życzenie”, która bardzo mi się podobała. Tym razem chciałam sprawdzić co będzie się kryło z tej mroczniejszej strony.

Historia może i prawdopodobna, patrząc na to jak technologia poszła do przodu. „Dark” to historia w większej części można by rzec wirtualna. Głównie wszystko rozgrywa się internetowo, przez czat aplikacji dla dorosłych. Oczywiście do czasu. Takie treści pisane wpływają na fantazję. Bo to tak, jakby czytać książkę. Każdy wyobraża ją sobie inaczej, każdy wizualizuje sobie te sceny na różne sposoby. Mimo, że była dla mnie to książka trochę nieprawdopodobna, to jakby nie patrzeć skończyłam ją bardzo szybko, bo przez nią się leci.

Bohaterowie kompletnie różni. Co mnie bawiło momentami i miałam takie no kuuurde, to był fakt, że autorka tak manewrowała bohaterami, że już by się wydawało, że to właśnie ta osoba, a tu nie, nie, nie. Szukaj dalej.

Wiedziałam co czytam, ale momenty, w których główna bohaterka sama inicjowała kontakt ze swoim PRZEŚLADOWCĄ - człowiekiem potencjalnie niebezpiecznym, rozwalały mnie na łopatki za każdym razem xd

Dziennikarka sportowa Skyler jest znudzona życiem. Z samotności, nie mogąc znaleźć sobie odpowiedniego partnera loguje się w aplikacji Ekstremum przeznaczonej dla fanów mocnych doznań. Poznaje tam oddalonego o setki mil Jaydena, który zdaje się być ucieleśnieniem jej najskrytszych marzeń. Wkrótce jednak okazuje się, że Jayden jest bliżej niż twierdzi, znacznie bliżej... Czając się w ciemnościach, śledzi każdy jej ruch. Cała sytuacja przeraża Skye, doprowadzając na granice szaleństwa, jednak ta pokręcona gra ją wciąga. Postanawia w nią zagrać i odkryć, kim jest jej prześladowca.

„Powinnam czuć przerażenie – w końcu nie mam pojęcia, kim on jest, może to ktoś zupełnie obcy? A jednak ufam mu, jak nikomu innemu. Mam wrażenie, że jakaś mroczna część mnie się właśnie obudziła z głębokiego snu. Część mnie, którą staram się ukryć, bo się jej wstydzę. Czuję, że to jemu mogłabym się zwierzyć ze swoich najskrytszych pragnień i nigdy by mnie nie wyśmiał.”

Ta książka to #darkromance w całej, swej, mrocznej postaci. Mrok i tajemnica wręcz się z niej wylewają. Myślałam, że zwariuję podczas czytania. Bardzo korciło mnie by chociaż zerknąć na zakończenie, ale nie chcąc psuć sobie zabawy ściskałam książkę prawą ręką z całych sił. Zarwałam noc i niewyspana cały dzień w pracy zastanawiałam się, kim jest Jayden. Moją cierpliwość została wystawiona na ogromną próbę ale nie poddałam się pokusie. Było warto.

Pokręcona relacja bohaterów sprawiała, że czułam dreszcz na skórze. Razem ze Skye próbowałam odgadnąć, kim jest tajemniczy Jayden. Autorka zostawiała mnóstwo tropów, podejrzanych było wielu. Kiedy byłam już pewna, że rozgryzłam zagadkę pojawiał się następny trop. Kilka razy cofałam się by przeczytać ponownie poprzednie rozdziały i poszukać wskazówek, które ominęłam, ale moje starania spełzły na niczym, doprowadzając mnie tym do frustracji i zdezorientowania.

Nie będę zdradzać więcej, nie chcę popsuć Wam zabawy. Przeczytajcie, naprawdę warto! 🖤🖤🖤

• Romans
  • Audiobooki