Gorączka. Przewodnik dla rodziców.

Okładka książki Gorączka. Przewodnik dla rodziców. Marcin Korczyk
Okładka książki Gorączka. Przewodnik dla rodziców.
Marcin Korczyk Wydawnictwo: Pan Tabletka poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Jak zachować chłodną głowę kiedy robi się gorąco.
Pan Tabletka
2023-03-16
2023-03-16

To książka, która dostarcza praktycznej wiedzy na temat gorączki. Znajdujemy tutaj odpowiedzi na najczęstsze pytania i wątpliwości rodziców - od wyboru termometru, przez pomiar temperatury, po podanie leku i umiejętność właściwego reagowania w tych trudnych sytuacjach. Książka może być dużym wsparciem dla rodziców, ponieważ ktok po kroku przeprowadza czytelników przez temat gorączki. Wiedza została przedstawiona w przystępny i zrozumiały sposób, a jednocześnie bez naukowego żargonu. Książka wyjaśnia, czym jest gorączka, jakie są naturalne sposoby jej zbijania, jak działają leki i jak je stosować, metody i techniki pomiaru, a także odpowiedzi na pytania rodziców. https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2024/04/goraczka-przewodnik-dla-rodzicow-to-ja.html

Z twórczością Marcina Korczyka, czyli Pana Tabletki zapoznałam się po pójściu mojej córki do przedszkola. Wtedy bowiem musieliśmy się zmierzyć z przeróżnymi chorobami. Wcześniej moje dziecko nie chorowało, sporadycznie zjawiał się katar. Po pójściu do przedszkola w ciągu jednego miesiąca przykładowo mieliśmy ospę, rotawirusa i dwa razy antybioty. Zaczęłam się zastanawiać, czy na pewno tak musi być. Z pomocą przyszedł mi Pan Tabletka i jego publikacja dotycząca odporności. Po zapoznaniu się z tą książką zostałam wiernym czytelnikiem treści publikowanych przez tego autora, dołączyłam również do grupy dla rodziców w Jego social mediach.

Bardzo się ucieszyłam, gdy dotarła do mnie informacja, że opublikowana zostanie druga książka Pana Marcina, tym razem dotycząca gorączki. Chyba każdy rodzic stanął w swojej karierze rodzicielskiej przed obliczem zdradzieckiego potwora, którego zwą gorączką. Nie jest czymś niezwykłym popaść w panikę, kiedy syropy nie pomagają, a temperatura stale rośnie. I tu z pomocą przychodzi nam Pan Tabletka, który w pierwszej kolejności stawia na to, żeby zrozumieć, czym właściwie jest gorączka, w jaki sposób działa i kiedy należy zareagować.

Książka "Przewodnik dla rodziców. Gorączka. Jak zachować chłodną głowę, kiedy robi się gorąco" składa się z trzech głównych części oraz jednego bonusu. Pierwsza część "Zrozumieć gorączkę" przeprowadza nas przed teoretyczne aspekty prawidłowej oraz nieprawidłowej temperatury ciała, wyjaśnia nam, czym właściwie jest gorączka i czym się różni od stanu podgorączkowego, odpowiada na pytanie, jakie znaczenie ma gorączka w procesie zdrowienia organizmu oraz dlaczego podwyższona temperatura jest o wiele bardziej niebezpieczna dla dzieci niż dla dorosłych. Z tego rozdziału dowiedzieć się również możemy, jakie są fazy gorączki oraz jak możemy się przygotować na ten objaw chorobowy, oraz jakie inne dolegliwości mogą mu towarzyszyć.

Druga część książki dotyczy zbijania i kontrolowania gorączki. Poruszone w niej zostały następujące zagadnienia: kiedy należy obniżać temperaturę ciała, jakie są naturalne metody walki z gorączką oraz jakie są zasady stosowania leków przeciwgorączkowych. Z tego rozdziału dowiedzieć się również można, w jaki sposób wylicza się dawkę syropu przeciwgorączkowego oraz czym różnią się od siebie dwie najpopularniejsze substancje stosowane w tego typu dolegliwościach. Pan Tabletka zwraca również naszą uwagę na najczęstsze błędy popełniane przy podawaniu leków przeciwgorączkowych.

Część trzecia książki dotyczy termometrów i pomiarów temperatury. Wydawać by się mogło, że nie ma żadnej filozofii w zmierzeniu dziecku temperatury, natomiast ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mamy w domu trzy termometry i każdy wskazuje inną temperaturę. Skąd więc wiedzieć jaką temperaturę ma dziecko i czy konieczna jest reakcja z naszej strony? Te i inne wątpliwości dotyczące pomiarów rozwiane są w tej części książki. Na rynku dostępnych jest wiele termometrów: począwszy od tradycyjnych szklanych, poprzez elektroniczne ba termometrach na podczerwień skończywszy. Wszystkie te rodzaje, a także wiele innych, zostały opisane w tym rozdziale. Jeśli stoicie przed wyborem tego narzędzia, zachęcam do lektury. Okazuje się bowiem, że termometr termometrowi nierówny.

Ostatnia część książki dotyczy pytań i odpowiedzi dotyczących gorączki. Pan Tabletka wchodzi w interakcję ze swoimi czytelnikami. Niejednokrotnie spotkałam się z Jego odpowiedziami do postów w grupie dla rodziców. Ten rozdział jest dowodem na to, że autorowi naprawdę zależy na bezpośrednim kontakcie ze swoimi czytelnikami.

Książka jest wydana w bardzo przejrzysty sposób. Do każdego rozdziału załączone są stosowne ilustrację. Spotkać się możemy również z kodami QR przenoszącymi czytelnika w inne treści autora dotyczące tego zagadnienia. Język jest bardzo prosty i przyjemny, pomimo tego, że książka dotyczy zagadnień medycznych, nie miałam trudności z jej zrozumieniem. Pan Tabletka przedstawił informację w niej zawarte w sposób przejrzysty dla osoby niemającej związku z medycyną. Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl, za co serdecznie dziękuje. Książkę polecam wszystkim, zarówno rodzicom, jak i osobom, które chcą poszerzyć swoją świadomość w ty zakresie.

Kompendium wiedzy o gorączce dla każdego rodzica. Pozwala rozprawić się z mitami i dać pewność przy leczeniu maluszka. Książka została napisana przystępnym językiem, szybko pochłania się kolejne rozdziały, a do tego jest pięknie ilustrowana. Gorąco polecam!

Napisana bardzo przystępnym językiem. Rozwiewa mity i troski o gorączkę. Jedynie ostatnia część z odpowiedziami na pytania nie pochłonęła mnie bez reszty. :) Naprawdę warto przeczytać. Autor (Pan Tabletka) wie, co czują rodzice. Napisane z wielkim zrozumieniem.

Merytorycznie ok, ale objętość sztucznie podbijana, żeby zrobić 200 stron.

Merytorycznie ok, ale objętość sztucznie podbijana, żeby zrobić 200 stron.

”Gorączka: Przewodnik dla rodziców” to książka, która stanowi nieocenioną pomoc dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców w obliczu gorączki u swojego dziecka. Autor, znany jako „Pan Tabletka", to doświadczony farmaceuta, który postanowił podzielić się swoją wiedzą w sposób przystępny, lekki i pozbawiony nadmiernego naukowego języka. Jest to praktyczny przewodnik, który nie tylko dostarcza rodzicom wiedzy na temat gorączki, ale także wsparcia emocjonalnego.

Książka składa się z czterech rozdziałów, które są przejrzyste i logicznie zbudowane, co ułatwia czytelnikowi przyswajanie zawartych informacji. W pierwszym rozdziale autor wyjaśnia, czym dokładnie jest gorączka, co pomaga zrozumieć to zjawisko i jakie są jego funkcje w organizmie. Drugi rozdział poświęcony jest lekom na gorączkę oraz naturalnym sposobom jej obniżania. To szczególnie ważne dla rodziców, którzy chcieliby unikać nadmiernego stosowania leków u swojego dziecka. Autor tłumaczy, jakie leki są dostępne, jak działają i jak je stosować.

Trzeci rozdział koncentruje się na różnych metodach pomiaru temperatury, co jest istotne dla trafnej oceny sytuacji. Autor omawia różne rodzaje termometrów i miejsca pomiaru temperatury, co pozwala na dokładniejsze monitorowanie stanu dziecka. Czwarty rozdział zawiera obszerne Q&A z odpowiedziami na pytania, które często zadają zaniepokojeni rodzice. To wartościowy dodatek, który pomaga rozwiać wątpliwości i usystematyzować zdobytą wiedzę.

Pan Tabletka podchodzi do tematu gorączki z dużą empatią i zrozumieniem dla obaw rodziców. Stara się rozwiać „okołogorączkowe mity”, co jest dodatkowym atutem książki. Autor dba o czytelnika, umieszczając na końcu każdego z pierwszych trzech rozdziałów esencjonalne podsumowanie, które ułatwia przyswojenie najważniejszych informacji. Ponadto książka zawiera kody QR, które pozwalają na rozszerzenie wiedzy poprzez dostęp do innych publikacji Pana Tabletki, w tym filmów na YouTube, analiz na blogu i podcastów.

Jednym z atutów książki są również piękne ilustracje, które sprawiają, że jest nie tylko praktycznym, ale także estetycznym dodatkiem do domowej biblioteczki. Autor zachęca do zachowania spokoju i pewności siebie w obliczu gorączki u dziecka, co jest niezmiernie cenne dla rodziców.

Osoby mające doświadczenie w opiece nad chorym dzieckiem mogą nie znaleźć w tej książce rewelacyjnych odkryć, ale z pewnością docenią jej kompendialny charakter. Dla młodych rodziców, którzy mogą być przerażeni gorączką swojego dziecka, ta książka będzie bezcennym źródłem wiedzy i wsparcia.

Chociaż czasami autor powtarza te same informacje, jest to zrozumiałe w kontekście poradnika, gdzie powtórzenia pomagają utrwalić ważne informacje. Ciekawym rozwiązaniem są również kody QR, które pozwalają na łatwe rozszerzenie wiedzy na interesujący nas temat.

Podsumowując

„Gorączka: Przewodnik dla rodziców” to wartościowy przewodnik, który pomaga rodzicom poczuć się pewniej w sytuacjach związanych z gorączką u dziecka. Autor, Pan Tabletka, prezentuje wiedzę w przystępny i interesujący sposób, co sprawia, że książkę czyta się przyjemnie. Zawarte w niej informacje, porady i odpowiedzi na pytania pomogą rodzicom zachować spokój i pewność siebie w obliczu gorączki u swojego dziecka. Gorąco polecam tę książkę każdemu rodzicowi, który chce lepiej zrozumieć i skuteczniej radzić sobie z tym wyzwaniem.

Każdy stara się unikać chorób, jak tylko potrafi, ale gdy już dojdzie do zachorowania, to trzeba sobie jakoś z tym poradzić. Sytuacja jest bardziej dramatyczna gdy to dotknie dziecka i wtedy rodzic lub opiekun ma poważniejsze obawy w stosunku do podjęcia odpowiednich kroków w przeciwieństwie do tego, gdyby sam zachorował. Najczęstszym objawem jest gorączka, o której większość osób dorosłych niewiele wie, a jak już to posiada nieprawdziwe informacje.

Treść

W książce mamy opisaną gorączkę oraz wszystko to, co jej dotyczy. Na początek poznajemy fakty odnoszące się do tego objawu, a także mamy okazję dowiedzieć się, które znane nam informacje są zwykłymi mitami niezwiązanymi z prawdą. Największym z nich jest to, że gorączka to choroba, a prawdą jest to, że to tylko objaw tego z czym boryka się pacjent i na tym powinniśmy się skupić, a podwyższona temperatura ma zwrócić naszą uwagę, gdy zaczyna wymykać się spod kontroli. Kolejnym ważnym zagadnieniem są sposoby na zbijanie i kontrolowanie gorączki i tu dowiemy się chociażby o lekach, jak i o tym, które znane nam informacje na ten temat są nieprawdziwe. W książce zostały również omówione termometry i pomiar temperatury, a także poznamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Czym jest gorączka i co powinniśmy z nią zrobić? Co należy uczynić, by się lepiej na nią przygotować? W jaki sposób pomóc dziecku? O tym i o wielu innych ciekawostkach przeczytacie w książce „Gorączka. Przewodnik dla rodziców” autorstwa Marcina Korczyka.

Istota książki

Autor książki Marcin Korczyk jest magistrem farmacji, rodzicem, a od 2017 roku dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga Pan Tabletka, zresztą często czytelnicy i rodzice, tak go nazywają. Jego stronę odwiedzono kilkadziesiąt milionów razy, co czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce źródeł opinii o farmaceutykach i racjonalnej farmakoterapii. Jedną z najbardziej znanych jego myśli jest ,,Żyj tak, żeby tabletki nie były potrzebne, a jeśli to niemożliwe, to wybierz najlepsze i stosuj je prawidłowo”. Jak widać książkę stworzył fachowiec, który pragnie pomóc innym rodzicom w podejmowaniu rozsądnych decyzji, a także w tym, by opanować swój lęk wywołany pogorszeniem zdrowia dziecka. Tylko opanowany człowiek, będzie postępował jak należy, ale do tego potrzebna jest wiedza o tym, z czym ma do czynienia. Autor przedstawił najważniejsze zagadnienia w jednym miejscu, dzięki czemu każdy ma możliwość zdobycia wartościowej i rzetelnej wiedzy w przystępny sposób dla każdego. Myślę, że wszyscy powinni ją przeczytać, bo nawet jeśli nie ma ktoś dzieci, to w przyszłości może się ta wiedza przydać zarówno w przypadku osobistym, jak i dając możliwość poradzenia komuś z najbliższego otoczenia. Bardzo istotne jest to, że dziecko mamy traktować całościowo, a także ważną informacją jest sugestia, by nigdy nie traktować takiej wiedzy, jak wystarczające jej źródło, tylko należy zaczerpnąć opinii lekarza.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z dużym zainteresowaniem, gdyż temat został przedstawiony w sposób przystępny z różnymi ciekawostkami, o których nie wiedziałem. Najważniejsze informacje zostały wyróżnione w tekście, a dodatkowo znajdują się w niej także grafiki, które często w dość komiczny sposób przybliżają nam dane zagadnienie. Twarda okładka przedstawiająca mamę z dzieckiem z różnymi medykamentami wokół przyciąga wzrok, a dzięki swej kolorystyce jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Gorąco polecam pozycję wszystkim, gdyż praktycznie każdy z nas spotka na swej drodze dziecko, które może kiedyś potrzebować pomocy lub jego rodzice chętnie zasięgną porady na ten wydawałoby się oczywisty temat, który dotąd budzi lęk u osób zajmujących się maluchami.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl
Link do książki: https://kursydlarodzicow.pl/produkt/goraczka-ksiazka-dla-rodzicow/

Muszę przyznać, że podchodziłam do tej książki dość sceptycznie. Obawiałam się, że będzie ona przesycona sugestiami, że leki to samo zło i trzeba robić wszystko, aby unikać ich podawania. Okazuje się jednak, że niesłuszne to były obawy. Pan Tabletka, doświadczony farmaceuta, a jednocześnie tata, podchodzi do tematu gorączki bardzo zdroworozsadkowo i przede wszystkim próbuje oswoić ten trudny temat. Konstrukcja książki zdecydowanie ułatwia przebrnięcie przez kolejne zagadnienia. W pierwszej części "poznajemy się" z gorączką, dowiadujemy się czym właściwie jest to zjawisko i jakie pełni funkcje. Dalej przeczytamy o metodach zbijania gorączki, sytuacjach, kiedy w ogóle jest to konieczne oraz o odpowiednich lekach. Część trzecia poświęcona została różnym rodzajem termometrów, a ostatnia to pakiet najczęściej pojawiających się w temacie gorączki pytań wraz z odpowiedziami na nie. Każdy z rozdziałów zakończony jest podsumowaniem, zawierającym najważniejsze informacje w pigułce. Poza tym kluczowe hasła wyróżniono na czerwono, a w ramkach zawarto ciekawostki. Takie połączenie metod przekazu sprawia, że książka jest wyjątkowo przejrzysta, a wiedzę przyswaja się w bardzo przyjemny sposób.

Być może dla osoby, która ma już spore doświadczenie z infekcjami u dziecka, treści zawarte w "Gorączce" nie będą szczególnie odkrywcze. Z pewnością jednak mogą stać się  świetnym źródłem wiedzy dla młodych rodziców, którzy przejęci nieznaną dotąd sytuacją mogliby wpaść w panikę podczas choroby dziecka. Dla osób doświadczonych z kolei będzie to forma wygodnego podsumowania wiedzy i zebrania wielu ważnych danych w jednym miejscu.
Były momenty, w których irytowało mnie ciągle powtarzanie tych samych informacji. Jest to jednak poradnik, zatem rozumiem, że powtórzenia te są niezbędne, by czytelnik mógł łatwiej zapamiętać to, co ważne.

Ciekawym rozwiązaniem jest zamieszczenie w wielu miejscach w książce kodów QR, które przeniosą nas do źródeł, zawierających szerszą wiedzę na dany temat. Na końcu znajdziemy też miejsce na własne notatki, w którym możemy np. rozpisać trend temperaturowy dziecka czy zapisywać informacje o podejmowanych w trakcie leczenia krokach i reakcjach organizmu na nie.

Jest to rzeczywiście przewodnik po gorączce "na chłodno". Warto się z nim zapoznać, aby, idąc za słowami autora,  wtedy kiedy zrobi się gorąco, zachować zimną krew.

Książka Klubu Recenzenta serwisu Na Kanapie.

Autorem poradnika dla rodziców “Gorączka” jest Marcin Korczyk znany w mediach społecznościowych jako Pan Tabletka.
Autor od 2017 działa i prężnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem na wielu platformach społecznościowych: Facebooku, Instagramie, blogu www.pantabletka.pl oraz YouTube.
Prywatnie jest magistrem farmacji, farmaceutą praktykiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W opisie książki, która jest przedmiotem tej recenzji, podano, że Pan tabletka wyznaje i przekazuje dalej bardzo ważną maksymę:
“Żyj tak, żeby tabletki nie były potrzebne, a jeśli to niemożliwe, to wybierz najlepsze i stosuj je prawidłowo.

Osobiście media społecznościowe Pana Tabletki obserwuję od kilku lat, czyli od momentu, gdy na świecie pojawiła się moja pierworodna córka i nagle okazało się, że jako świeżo upieczony (i oczywiście bardzo szczęśliwy) rodzic mam wiele wątpliwości i pytań, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne dotyczące malucha. Mogłabym rozwodzić się i zachwalać bez końca blogowe wpisy, czy odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania na grupie facebookowej, czy nawet niedawno utworzony kanał o odporności na Instagramie, ale jedną z najważniejszych cech Pana Tabletki jest po prostu to, że ON JEST. Jest dla nas rodziców, którzy czują się zagubieni, przytłoczeni natłokiem informacji i metod wpływania na zdrowie swoich maluchów, w których można utonąć w bezmiarze internetowych zasobów.

W ramach usystematyzowania wiedzy, którą autor przekazuje rodzicom i jak uczynienia jej jeszcze bardziej dostępną w każdej formie Pan Tabletka zdecydował wydać kilka publikacji w formie książkowej. Dzisiejsza recenzja dotyczyć będzie jednej z nich - “Gorączki”.

Przewodnik dla rodziców “Gorączka” to zbiór informacji dotyczący stricte tego, czym gorączka jest, jak się na nią przygotować, co należy zrobić, kiedy ów objaw wystąpi, jak wybierać i podawać leki. Oprócz tych podstawowych zagadnień autor postanowił przybliżyć rodzicom temat wyboru najodpowiedniejszego termometru, poruszył istotne kwestie dotyczące dreszczy i drgawek oraz, co niezwykle ważne, wspomniał o często występującym wśród rodziców zjawisku określanym jako “fever phobia”, czyli mówiąc najprościej fobii gorączkowej.
Każdy rodzic prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z gorączką u swoich pociech. Choć autor od początku publikacji wspomina bardzo trafnie, że gorączka nie jest chorobą samą w sobie, a objawem infekcji, tak wzbudza ona w opiekunach niemały stres. Dlatego też jednym z głównych celów powstania tej publikacji jest, mówiąc kolokwialnie “oswojenie wroga”, a słownikiem Pana Tabletki: powiększanie wiedzy, tak by w sytuacjach gorączkowych, zachować zimna krew. Prywatnie jestem właśnie takim rodzicem, który jeszcze trzy lata temu na podwyższoną temperaturę dziecka reagował przyspieszonym biciem serca i drżeniem rąk. Czym było to spowodowane? Zapewne brakiem doświadczenia i wiedzą o gorączce, która na tamte czasy była bardzo uboga, odnosząca się do tego, co pamiętałam z działań moich rodziców, kiedy sama jako dziecko miałam gorączkę, albo wyszukałam na szybko metod radzenia sobie w gorączkowych sytuacjach w sieci, gdzie rzetelność niektórych materiałów i informacji pozostawia wiele do życzenia. Nie muszę więc wspominać, że to było za mało i przede wszystkim niezbyt merytorycznie. Wokół gorączki urosło wiele mitów, które czasem z namiętnością przekazywane są jako “dobre rady” starszego pokolenia, czy osób, które nie do końca rozumieją mechanizm działania tego objawu.

Co ciekawe, Pan Tabletka w książce postanowił o kilku najważniejszych mitach wspomnieć i stanowczo je obalić, tłumacząc i popierając naukowymi uzasadnieniami, tak by nikt nie miał wątpliwości, w co wierzyć.

Bardzo przydatnym i podejrzewam jeszcze mało rozpowszechnionym działaniem wśród rodziców, jest wyznaczenie “trendu gorączkowego zdrowego dziecka”. Przyznam, że nie miałam pojęcia, o tym, jak takie postępowanie może ułatwić “sprawę”, gdy pojawi się gorączka. W skrócie polega ono na tym, aby przez kilka dni mierzyć dziecku temperaturę przez całą dobę oraz podczas różnych aktywności, a wyniki zapisywać. Takie notatki pozwolą zrozumieć, jaka jest prawidłowa temperatura konkretnego dziecka, czyli mówiąc po prostu “normalna”, a kiedy zaczyna się z nią dziać coś niedobrego. Ponadto, pozwoli na poćwiczenie i oswojenie się z używanym w domu termometrem.

Ogromnym plusem całej publikacji jest łatwy, bardzo łatwo przyswajalny język tekstu. Pan Tabletka opowiada o zagadnieniu bardzo lekko, wręcz intuicyjnie, używając zwrotów, które są używane na co dzień w “rodzicielskich rozmowach”. Co więcej, książce nie brakuje w pewnym momentach zabawnych wtrąceń, które wprowadzają rozluźnienie i podświadomie przekazują czytelnikowi, że temat gorączki jest czymś naturalnym, do czego mimo oczywiście traktowania, tego objawu poważnie, można podejść nieco luźniej i z większym zrozumieniem.

Ułatwieniem zapamiętania informacji są tabelki i grafiki, które autor zamieścił przy zagadnieniach jako podsumowania, które można łatwo i szybko usystematyzować np. dotyczące omówienia różnych rodzajów termometrów oraz ich wad i zalet. Takie wizualnie atrakcyjne treści szybko zapadają w pamięci i oczywiście prościej w razie potrzeby odnaleźć je w książce. Dodatkowo każdy rozdział kończy się zbiorem najważniejszych informacji “w pigułce”, czyli krótkim streszczeniem.

Autor przewodnika oprócz tego, że w wyczerpujący sposób omawia każde zagadnienie związane z gorączką dzieci, to dodatkowo w całej książce zamieszczone są kody QR, które są uzupełnieniem treści o dodatkowe materiały. Takim sposobem na przykład przy rozdziale o termometrach rodzic może za pomocą kodu szybko przenieść się na blog Pana Tabletki i poczytać o najpopularniejszych modelach elektronicznych termometrów, zapoznać się z ZUM, które często u maluchów występuje razem z wysoką, trudną gorączką, czy skorzystać z kalkulatora do obliczania dawek leków przeciwgorączkowych.
Jest to genialny pomysł, który jest nieoceniony w życiu rodzica, który czy to w kwestii dokształcenia samego siebie, chciałby treści z przewodnika jeszcze poszerzyć, czy potrzebuje na szybko, bo wymaga tego sytuacja skorzystać na przykład ze wspomnianego przed chwilą kalkulatora, czy obszerniejszego wyjaśnienia naprzemiennego podawania leków. W takie sytuacji wystarczy tylko zeskanować kod, a potrzebne informacje wyświetlą się od razu na telefonie.

“Gorączka” przewodnik dla rodziców to pozycja, którą każdy rodzic powinien mieć w domu. Treści zawarte w książce przydadzą się każdemu rodzicowi, niezależnie od tego, ile jego dzieci mają lat, ani od tego ile już gorączek pociech ma za sobą. Ponadto, uważam, że każdy świeżo upieczony rodzic, czy taki, który dopiero oczekuje na przyjście na świat swojego dziecka, powinien tę pozycję obowiązkowo przeczytać i odłożyć w miejscu, które w razie potrzeby pozwoli mu na łatwe i szybkie sięgnięcie.
Warto na koniec jeszcze wspomnieć o kilku sprawach “technicznych”. Książka wydana jest w twardej oprawie, która, jak powszechnie wiadomo, jest najtrwalszą, jeśli chodzi o oprawy książek. W oczy rzuca się ciekawa, rysunkowa grafika na okładce. Co do grafik, to Pan Tabletka postarał się, aby i wewnątrz nie zabrakło przyciągających wzrok elementów, które w formie rysunkowych postaci Lulu, Bastiana, kotka Fubo i Gorączki towarzyszą przez całą lekturę. Ponadto na pochwałę zasługuje spójność, jeśli o kolorystykę, idealna czcionka, która nie męczy wzroku i dużo “światła” w tekście, które powodują, że całość jest przejrzysta, atrakcyjna i bardzo łatwo znaleźć w treści coś, co akurat w danym momencie chcielibyśmy przeczytać.
Nie pozostaje mi nic innego, jak ten przewodnik gorąco polecić. Link bezpośredni do zakupu egzemplarza tej książki zamieszczam tutaj: https://kursydlarodzicow.pl/produkt/goraczka-ksiazka-dla-rodzicow/ oraz w mojej relacji, gdzie po kliknięciu zostaniecie przeniesieni do sklepu Pana Tabletki, a tam czekają na Was również inne pozycje. Pssst! Właśnie trwa promocja!

Na blog Pana Tabletki trafiłam, gdy okazało się, że synek urodzi się z chorą nerką. Potem doszło AZS i pierwsze ZUMy, a także cukrzyca Wiktorii, więc leki i rozmaite wyroby medyczne stały się naszą codziennością, a ja pragnęłam za wszelką cenę zapewnić dzieciom najlepszą opiekę, dbając zarazem o wartościowe składy stosowanych substancji. Często okazywało się, że tabletki można zastąpić skutecznymi metodami naturalnymi, a nawet jeśli było to niemożliwe, miałam pewność, że dokonałam najbezpieczniejszego wyboru, dlatego często odwiedzałam stronę pana Marcina, który jest farmaceutą i szukałam tam wsparcia czy odpowiedzi na nurtujące pytania.

Gdy zobaczyłam tytuł najnowszej książki, wiedziałam, że musi się ona znaleźć w naszej biblioteczce, albowiem gorączka jest zjawiskiem, które wielokrotnie spędzało mi sen z powiek. Szczerze, pochłonęłam ją z wypiekami na twarzy, rozwiałam wszelkie wątpliwości i jestem teraz pewna, że w wypadku wysokiej temperatury dzieci, uda mi się zachować spokój i świeży umysł.

Poradnik podzielony został na części, dzięki czemu jest skuteczną pomocą w nagłych przypadkach, ale stanowi także wartościową lekturę, jaką powinno się poznać od deski do deski. Część informacji zapewne znał już każdy z nas, inne, gdzieś zasłyszane, zdawały się nie do końca sprawdzone, są też najlepsze metody, jakie powinien zapamiętać każdy z nas.

Książka napisana została błyskotliwym, przyjemnym, dzięki czemu wszelkie informacje zostaną w pełni zrozumiane i zapamiętane. Począwszy od wyjaśnienia, czym właściwie jest gorączka, zaprezentowania odpowiednich metod jej zbijania, poprzez omówienie naturalnych sposobów, poruszenia kwestii termometrów, aż po szereg najczęstszych pytań zaniepokojonych rodziców. Znajdziemy tu absolutnie wszystko, co dotychczas spędzało sen z powiek i paraliżowało właściwe działanie. Bardzo spodobało mi się, że ta pięknie wydana publikacja przesycona została kodami QR, dzięki którym możemy poznać więcej artykułów i poszerzyć swoją wiedzę.

To wspaniałe i wartościowe vademecum wiedzy, które w prosty i konkretny sposób wyjaśnia wszystkie zagadnienia związane z gorączką powinno wpaść w ręce każdego rodzica! Polecam gorąco!

• Od Wydawcy
  • Brak?