Odporność. Czy Twoje dziecko może nie chorować?

Okładka książki Odporność. Czy Twoje dziecko może nie chorować?
Marcin Korczyk Wydawnictwo: Pan Tabletka poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Pan Tabletka
2019-11-06
2019-11-06
poradnik dziecko niemowle rodzice odporność pantabletka farmacja medycyna

Pierwszy raz czytałam "Odporność" zaraz po tym jak została wydana, kilka lat temu. I ogromie się z tego faktu cieszę, bo pomogła mi nabrać dystansu oraz zrozumieć, że odporność jest nierozerwalnie związana z chorowaniem.

Jeśli choroby dzieci spędzają Wam sen z powiek, polecam Wam ją całym sercem. Niech wleje trochę spokoju w wasze rodzicielskie serca i poczucie, że cokolwiek robicie - robicie to dobrze.

Książka podzielona jest na 7 rozdziałów:
Rozdział 1 opowiada o układzie odpornościowym.
Rozdział 2 mówi o sinusoidzie chorowania i zdrowienia.
Rozdział 3 zawiera informacje o tym jak można przygotować organizm do sezonu chorobowego.
Rozdział 4 tłumaczy jak działa naturalna flora bakteryjna oraz jaki wpływ mają na nią probiotyki i antybiotyki.
Rozdział 5 przestrzega przed najczęstszymi błędami w drodze do odporności i przed przestymulowaniem.
Rozdział 6 wraca do okresu prenatalnego i mowi jak ciąża i karmienie piersią łączą się z odpornością dziecka.
Rozdział 7 traktuje o popularnych środkach na odporność.

"Odporność" to bardzo wartościowa lektura, która powinna być rozdawana młodym rodzicom jeszcze w szpitalu, żeby mieli szansę przygotowac się na to co ich czeka i wyposażyć w odpowiednie narzędzia.

Bardzo polecam!

Amerykańskie podejście do problemu, wyjaśnione po amerykańsku. Dla młodych rodziców +2punkty.

Dużo powtórzeń, wyjaśnione dobrze.

Dużo powtórzeń, wyjaśnione dobrze.

Książka jak najbardziej godna polecenia

Książka jak najbardziej godna polecenia

Książka w prosty sposób opisuje kwestie związane z odpornością naszych pociech. Warta polecenia każdemu rodzicowi. Ładna okładka, ilustracje, wszystko schludne i czytelne. Super kontakt z Wydawnictwem.

Mam mieszane uczucia po po przeczytaniu książki. Z jednej strony cieszę się, ze ją przeczytałam ponieważ czuję się spokojniejsza, ze choroby mojego dziecka są zupełnie naturalne i normalne i nie ma co panikować. Z drugiej strony strony wszystko co zawarte w książce można by opisać w jednym artykule. W książce mamy wiele powtórzeń i uogólnień i odpowiedzi typu „to zależy”. Spoiler: jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie „co zrobić żeby dziecko nie chorowało”, nie znajdziesz jej w książce ponieważ nie ma recepty na niechorowanie.
Ponadto irytowały mnie nieco dość dziecinne porównania i język, który z pewnością sprawdza się w internecie, jednak w książce mnie raził. Podsumowując, Książkę warto przeczytac, jednak nie jest to pozycja, która zmieni Twoje życie :)

Pan Tabletka w prosty sposób opisuje w książce jak działa odporność oraz co należy zrobić, kiedy nasze dziecko złapie gila. Moim zdaniem książka warta przeczytania przez każdego rodzica.
Książka pięknie się prezentuje, okładka jak i ilustracje w niej zawarte.

Książka pięknie się prezentuje, okładka jak i ilustracje w niej zawarte.

Świetna i niezwykle potrzebna książka. W prosty sposób i przystępnym językiem przedstawiono tutaj temat, który na pewno spędza sen z powiek wielu rodzicom. Autor wyjaśnia, używa łatwo przyswajalnych porównań, przestrzega. Ale przede wszystkim nie ocenia i uspokaja, a myślę, że jest to najważniejsze i najbardziej pomocne dla rodzica w całym procesie nabywania odporności u dziecka.

Rodzice zastanawiają się jak uchronić swoje dziecko przed chorobami. Jak zapewnić mu zdrowe życie i czy ich dzieci nie chorują zbyt często. Może i nie jestem matką, jednak jestem siostrą czterolatka i wiem co to znaczy przejmować się zdrowiem malucha. Do tej pory zastanawiałam się dlaczego niektóre dzieci tak często chorują, a inne prawie wcale. Z odpowiedzią na to i wiele innych moich pytań przyszedł Pan Tabletka w swojej książce "Odporność. Czy Twoje dziecko może nie chorować?"

Osobiście wybrałam opcję audiobooka, gdyż jest to wygodna i prosta forma zapoznania się z treścią książki. Również dla tych który nie mają czasu po sięgnięcie papierowego egzemplarza. Niezaprzeczalnym plusem audiobooka jest podział zarówno na rozdziały, jak i na poszczególne zagadnienia. Dzięki tej opcji szybko i łatwo można wrócić do tematu, który nas zaciekawił, czy też wymaga powtórzenia.

Wiele osób pewnie nie jest przekonanych do takiej formy jak audiobook. Przyznam się szczerze, że na samym początku również miałam co do tego obawy, jednak pozbyłam się ich tak szybko, jak się one pojawiły. Głos Pana Tabletki jest bardzo przyjemny, treść jest prosta i zrozumiała a tematy dobrze wytłumaczone.

Jak dla mnie jedynym minusem tego audiobooka jest brak możliwości zmiany prędkości. Osobiście chętnie skorzystałabym z takiej funkcji. Natomiast dużym plusem jest umieszczenie tak obrazków, które znajdują się w książce. Zabieg ten pozwala odbiorcy na jeszcze lepsze przyswojenie i zrozumienie rozległego tematu jakim jest odporność. W dodatku porównywanie odporności naszych pociech do prostych sprzętów, których używamy co dzień jest bardzo dobrym pomysłem. Przez ten zabieg dosłownie każdy zrozumie funkcjonowanie układu odpornościowego dzieci.

Osobiście uważam, iż jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców i opiekunów małych dzieci. Pan Tabletka dał mi do zrozumienia, że dzieci muszą swoje odchorować, a my jako osoby starsze nie powinniśmy porównywać swoich pociech do innych dzieci. Każde dziecko jest inne i wyjątkowe na swój sposób, więc przestańmy wreszcie zamartwiać się i bądźmy rozważni w tym co robimy.

Serdecznie zapraszam Was na www.kursydlarodziców.pl oraz do podcasu odnośnie wzmacniania odporności u osób dorosłych https://pantabletka.pl/jak-wzmacniac-odpornosc-osob-doroslych/

Książkę otrzymałem/otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Jako osoba po studiach medycznych Amelki nie odkryłam ale jest to z pewnością książka, którą lekko się czyta, wciąga i chce się więcej! A co najważniejsze uświadamia, że chorowanie to nie koniec świata a coś normalnego jak każdy etap nauki korzystania z nocnika, posługiwania się sztućcami. Na wszystko przyjdzie czas a my Rodzice XXIw chcemy nadmiernie chronić nasze dzieci. Dziękuję i czekam na kolejne Książki.

Mimo, że nie jest to może jakiś naukowy artykuł, może książka nie jest pisała super profesjonalnym językiem - dla mnie to arcydzieło. Bardzo dawno nie pochłonęłam rodzicielskiego poradnika tak szybko, dwie drzemki synów i po książce. Pełna obrazowych porównań, pełna empatii i zrozumienia nas, rodziców, matek. Czytając śmiałam się i płakałam. Czułam się zaopiekowana, zrozumiana, doceniona, może rozgrzeszona. Książka jest dla mnie jedna z takich must have dla młodych rodziców. Jako matka dwójki maluchów, zdecydowanie polecam 💗