Olga Boznańska

sztuka
Bosz
2022-01-01
2022-01-01
sztuka malarstwo sztuka polska młoda polska secesja modernizm

Pięknie wydany album. Sporo reprodukcji, w tym tych najbardziej rozpoznawalnych, krótkie wpisy biograficzne na kilkunastu stronach. Wszystko zwieńczone kalendarium okraszonym zdjęciami samej malarki. Raczej należy traktować jako syntetyczne kompendium nt. malarstwa Olgi Boznańskiej, ale nie wyczerpanie tematu. Przydałby się indeks wszystkich prac malarki albo choćby spis wszystkich reprodukcji przedstawionych w albumie, łatwiej by się szukało, zamiast wertowania całości.

• Sztuka polska
  • #architektura, sztuka i muzyka