Boznańska. Malarstwo/Painting

BOSZ Art
Bosz
2018-01-01
2018-01-01

Okładka książki Olga Boznańska Ewa Bobrowska-Jakubowska, Urszula Kozakowska- Zaucha
Ocena 7,7
Olga Boznańska Ewa Bobrowska-Jakub...
Okładka książki Podszepty sztuki. Jacek Malczewski 1854-1929 Urszula Kozakowska- Zaucha, Aleksandra Krypczyk
Ocena 7,0
Podszepty sztu... Urszula Kozakowska-...

Olga Boznańska jest bardzo znaną artystką, ale nie trafiła na moją listę ulubionych malarzy, nie przepadam za obrazami "za mgłą", jakby ze snu, zza szyby, są dla mnie mało konkretne, rozmyte, nie podobają mi się, nie lubię, kiedy znaczną część historii muszę opowiedzieć sobie sama. Część odbiorców może ją kojarzyć z dużych czarnych oczu, którymi obdarzała dziewczynkę - wygląda to dosyć niepokojąco ("Dziewczynka z chryzantemami"), w różnych miejscach poświęca się temu szczegółowi sporo uwagi.
Artystka jest dosyć impresjonistyczna, ale nie w tym sensie, w którym lubię, jej malarstwo odbieram jako chaotyczne i niedbałe, chociaż z całą pewnością takie nie było, po prostu w moim artystycznym świecie nie leży.

Wyzwanie czytelnicze LC czerwiec 2021: Przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami (41).

Dodaj cytat z książki Boznańska. Malarstwo/Painting