Kraków 1900

Muzeum Narodowe w Krakowie
Kraków Cracoviana malarstwo
sztuka
Kraków Cracoviana malarstwo

Bardzo fajnie sie czyta! Opowiesc o sztuce Krakwa, wydarzeniach artystycznych, skandalach. Belle epoque w przystepnej i zrozumiałe formie. I fajne ilustracje! ,

Piękne opracowanie towarzyszące wystawie "Kraków 1900", którą można oglądać w MNK w Krakowie jeszcze do czerwca 2019 r.
W książce przeczytamy o najsłynniejszych artystach i osobowościach tworzących w Krakowie w okresie Młodej Polski, o życiu bohemy i zwykłych ludzi, dowiemy się dużo o prądach artystycznych tamtego czasu, zobaczymy jakie wtedy w Krakowie wychodziły gazety,...

• 2020
  • Sztuka/architektura/kultura