Her Soul For Revenge

Okładka książki Her Soul For Revenge Harley Laroux
Okładka książki Her Soul For Revenge
Harley Laroux Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Przeklęte dusze (tom 2) romantasy
romantasy
Przeklęte dusze (tom 2)
Niegrzeczne książki
2023-04-26
2023-04-26
2021-10-10
Gabriela Iwasyk
fantasy dark romance erotica bdsm paranormal demon adult adult fiction dark romance

"Her Soul For Revenge" to niezwykłe połączenie dark romansu i fantastyki. W tym świecie demony i potwory wychodzą z ukrycia i są złaknieni krwi. Mroczna atmosfera książki zapewnia czytelnikowi niezapomniane doznania. Autorka, doskonale wplecionymi wątkami, prowadzi czytelnika przez wir emocji, zaskakujących zwrotów akcji i głębokich, wielowymiarowych postaci.
Ta książka poświęcona jest Juniper, którą możemy już kojarzyć z pierwszego tomu serii „Przeklętych dusz”, czyli „Her Soul to Take”. Poznajemy dokładnie jej przeszłość oraz motywy, które motywują ją do wymierzenia zemsty. Kiedy dziewczyna była nastolatką wpadła w sidła sekty i miała zostać oddana w ofierze. Cudem unika śmierci. Zdruzgotana Juniper trafia do szpitala psychiatrycznego, ponieważ jej zeznania traktowano jak urojenia. Kilka lat później kobieta zaczyna nowy etap w życiu. Motywowana zemstą jest zdolna do wszystkiego. Nawet do zawarcia paktu z demonem. Zane daje jej możliwość wymierzenia kary a w zamian chce jej dusze i ciało. Ten pakt na zawsze odmieni ich losy. Wspólna droga usłana krwią tylko zbliża tych dwoje do siebie. Czy śmiertelniczka może pokochać demona?
"Her Soul For Revenge" to jazda bez trzymanki! Już znałam ten klimat i wiedziałam jak poruszać się w świecie pełnym demonów a mimo to autorka zaskoczyła. Zręcznie budowała napięcie między bohaterami, świetnie poprowadziła fabułę, nie bała „ubrudzić rąk” i dała nam krwisty kawałek romantasy. Jednym z najmocniejszych punktów tej książki jest bez wątpienia Juniper. Jej silna osobowość, determinacja i wewnętrzna walka z przeciwnościami losu są inspirujące. To kobieta, która sama kształtuje swój los i stoi na straży swoich wartości, nawet gdy świat wokół niej pogrąża się w chaosie. Jednak to, co naprawdę wyróżnia "Her Soul For Revenge", to świat, w którym osadzona jest akcja. Autorka stworzyła bogaty i złożony świat pełen magii, niebezpieczeństwa i niezwykłych istot, które wzbogacają narrację i dodają jej głębi. Czytelnik zanurza się w tym świecie tak głęboko, że trudno mu oderwać się od lektury. Podsumowując, "Her Soul For Revenge" to książka, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się oderwać aż do ostatniego zdania. Miłośnicy dark romansu muszą znać tę historię!

Ta książka...

Uwielbiam tą część!
Tu człowiek zdecydowanie zastanawia się czy z nim wszystko okej, czytając opisy scen erotycznych! Są one tak ociekające pożądaniem, namiętnością... erotyzm aż skwierczy między Juniper i Zane'm!

Juniper zaczyna mścić się na sekcie, która kiedyś w brutalny sposób chciała odebrać jej życie i oddać ją Bogu. Cudem udało się jej uciec i powoli z pomocą mrocznego demona, zabija jej członków. Czasami ktoś ją w tym wyręcza. Niektórzy dostają od niej kolejną szansę, Leon - przyjaciel Zane, oraz Everly, która obiecuje jej zabić Boga. Książka w większości jest umieszczona czasowo tak samo jak pierwsza część cyklu.

Zane to demon, który podąża za Everly, odkąd dowiaduje się, że przeżyła. Dziewczyna intryguje go i chce skruszyć mury, które wokół siebie wzniosła. Gdy w końcu oddaje mu duszę, ciało i pełne oddanie wie, że nic już ich nie rozdzieli. Everly również po czasie zaczyna rozumieć, że zależy jej na demonie, bardziej niż by tego chciała...

Uwielbiam tą dwójkę! Mają w sobie tyle energii, waleczności, namiętności, pasji do zabijania...

Nie musicie czytać pierwszej części, możecie sięgnąć od razu po drugą! Także nie zastanawiać się! Nigdy w życiu bym nie podejrzewała, że tak wciągnie mnie świat romantasy!

Uwielbiam tą część!

O niebo lepsza od 1 części 🤟🏻

O niebo lepsza od 1 części 🤟🏻

No ta juz była duuuzo lepsza od 1 tomu (bo 1 był jak dla mnie za grzeczny). Miała wszystko czego można sie spodziewać po takich książkach. Nie zawiodłam sie 😁 Mam nadzieję, że w 3 tomie autorka zaszalała jeszcze bardziej 😏

Juniper Kynes, chociaż uniknęła bycia ofiarą sekty, wciąż ucieka. Nikt nie uwierzył w to, co stało w opuszczonej katedrze na obrzeżach Abelaum całkowicie, stając po stronie jej wpływowych oprawców. Dziewczyna jest wyrzutkiem, odwrócili się od niej niemal wszyscy, wliczając w to jej własną matkę. Mimo wypuszczenia ze szpitala psychiatrycznego nie może żyć jak dawniej, sekta wciąż depcze jej po piętach i nie odpuści ofiary, której pradawny Bóg się jej domaga. Złożone obietnice muszą zostać dopełnione, a krew przelana.

Wkrótce sekta znajduje inną ofiarę.

Juniper ma zamiar położyć kres sekretnej organizacji. By to zrobić potrzebuje wsparcia i oddaje ostatnie co jej pozostało – swoją duszę. Zawiera pakt z demonem Zade'm i wraz z nim wyrusza na polowanie, w którym tym razem to ona będzie drapieżnikiem, a jej oprawcy ofiarami.

🖤

„Walka o przetrwanie jest brudna. Nie ma w niej miejsca na moralność i wielkoduszność. Przetrwanie nie jest czarno-białe, nie da się jednoznacznie powiedzieć, co jest dobre, a co złe. Przetrwanie ma kolor wszystkich odcieni czerwieni; to przelana krew przeciwnika i krew płynąca z własnych ran.”

🖤

Drugi tom serii skupia się wokół zemsty i opowiada historię o walce z pradawnym Bogiem i jego sektą z perspektywy Zade'a oraz Juniper. Miałam duże oczekiwania, wobec tego tomu i nie zawiodłam się. Jest jeszcze mroczniejszy. Tym razem mamy bohaterkę, która jest silna, skupiona na celu i mimo, że niemal wszystko jej odebrano posiada ogromną wolę walki. Uczucie jej i Zade'a… Cóż, jest specyficzne. Demon i dziewczyna po przejściach. Oboje pokręceni, o wątpliwej moralności i pełni mroku, w którym się wzajemnie odnaleźli.

Kocham tę serię. Jest brutalna, krwawa, dziwna oraz posiada elementy paranormalne i horroru 🖤 Nie spodoba się to każdemu – należy mieć na uwadze wszystkie TW. Ja się odnalazłam w tej historii, zdecydowanie jest to miks moich ulubionych wątków. Uwielbiam niepokojący, deszczowy urok Abelaum oraz to, że nic nie jest czarno-białe a bohaterowie mają swój unikalny charakter.

Czekam na trzeci tom z utęsknieniem 🖤

Troszkę męczyłam się wątkiem, który już znam z poprzedniej części ale pasja głównych bohaterów ratuje całość.

„Moja nie­na­wiść była dla mnie jak że­la­zne kraty – za­pew­nia­ła mi bez­pie­czeń­stwo, ale jed­no­cze­śnie sta­no­wi­ła wię­zie­nie, klat­kę, z któ­rej nawet nie wie­dzia­łam, czy chcę się wy­do­stać. Zane roz­bie­rał tę klat­kę, ka­wa­łek po ka­wał­ku. Wcze­śniej długo stał na ze­wnątrz, spo­glą­da­jąc na mio­ta­ją­ce­go się we­wnątrz czło­wie­ka, jed­nak za­miast po­trzą­snąć głową i odejść, on chciał wejść do środ­ka”.

Po pierwszym tomie serii „Przeklęte dusze” nie ukrywam, że byłam naprawdę bardzo ciekawa tego, co wydarzy się w kolejnej historii, która poniekąd jest osobną opowieścią, jednak patrząc na to, że cały czas głównym wątkiem fabuły jest Bóg ciemności - i próba jego uwolnienia, to moim zdaniem przed przeczytaniem „Her soul for revenge” koniecznie trzeba przeczytać tom pierwszy tej serii, czyli „Her soul to take”.

Już w poprzedniej części mieliśmy okazje poznać Zane’a - głównie w opowieści Leona, wiec był to bohater, który zdążył mnie sobą zaintrygować. Juniper to zupełnie inna bajka - jej historię dopiero musiałam poznać i nie ma co - autorka zaczęła to z naprawdę wysokiej półki, przez co tylko z jeszcze większą ciekawością śledziłam kolejne strony tej powieści, chcąc dowiedzieć się, jak to wszystko się potoczy.

Jeśli mieliście już okazje poznać tę serię, to na pewno to wiecie, jednak dla tych osób, które nie wiedzą z czym trzeba się zmierzyć w tej historii, potrzebne jest ostrzeżenie. Bo to nie jest zwykła książka - to bardzo, ale to bardzo gorące połączenie erotyku i fantastyki. I jestem przekonana, że dla niektórych to może być zbyt wiele, bo trzeba mieć tu otwarty umysł, ale też dużą tolerancję wątków erotycznych.

Ja wiedząc z czym przyjdzie mi się kolejny raz zmierzyć, byłam przygotowana na „jazdę bez trzymanki”, jaką autorka może mi zafundować. I tak właśnie było! Bo ta książka to cała masa emocji - od przerażenia, po namiętność, aż do strachu o to, jak to się wszystko zakończy.

Jestem pełna podziwu co do wyobraźni autorki - stworzyła ona bardzo charakterystyczny świat i widać ile pracy w to włożyła. Kolejny raz tak poprowadziła fabułę, że nie było nawet chwili na oddech.

To była pełna wrażeń przygoda i jestem ogromnie ciekawa ostatniego tomu serii, wiec mam nadzieje, że wydawnictwo nie każe nam zbyt długo na niego czekać. Jak dla mnie ten tom przebił poprzedni, który również oceniłam wysoko!

Każdemu fanowi erotyki, fantastyki i mocnych wrażeń - gorąco polecam!

Przeczytałam tą książkę jednym tchem. Uwielbiam ją z elementy horroru, za ten mroczny klimat i za bohaterów, którzy są tak wyraziścixze aż wręcz namacalni.

Na półkach: , , , , , , ,

Oceniam na 7 gwiazdek, aczkolwiek do tej chwili nie jestem pewna czy dobrze robię.
Akcja Her soul for revenge dzieje się w tym samym czasie co jej poprzedniczka- Her soul to take.
Przez to, że powieści się na siebie nakładają, a bohaterowie z pierwszego tomu spotykają się z tymi z tomu drugiego, a nawet rozmawiają ze sobą, czytelnik tak naprawdę zna zakończenie drugiej części już pod koniec tej pierwszej.
Bez szczegółów co prawda, ale jednak jak wynika z finału Her soul for revenge taki jest fakt.
Na domiar złego, to nie ma innej opcji, by tego uniknąć, nawet gdyby czytać w odwrotnej kolejności, nic nie zmienia- koniec pierwszej będzie wiadomy w drugiej.

Co do samej akcji, fabuły, bohaterów, te elementy są zdecydowanie lepszej, bardziej dopasowane i wyraziste niż w Her soul to take. Główna bohaterka jest silną, ale bardzo skrzywdzoną przez życie postacią. Mimo to, a może dzięki temu jest o wiele bardziej uważna i rozważna niż rozchestana Ray z pierwszego tomu. Juniper się boi, co niejednokrotnie Autorka podkreśla, ale walczy w imię zemsty- dobre!
Zarówno Zane jak i wcześniej Leon jak dla mnie są zbyt egzaltowani jak na demony. Rozumiem, że pomysł Autorki był taki, jaki był, ale uważam, że trąca tu lekko banałem.
Jeśli zaś chodzi o fabułę to jest naprawdę super. Kupuję ten pomysł z sektą, pradawnym żądnym krwi bóstwem, ofiarami i potworami. Podoba mi się, tym bardziej, że potencjał był w 100 procentach przez Laroux wykorzystany.
Jest mrocznie, atmosfera grozy jest bardzo dobrze zbudowana. Napięcie odpowiednio wrasta i maleje.
Erotyki dużo, zasadny jest komunikat na początku powieści. Sceny seksu są przemyślane, ostre, często wręcz wulgarne, ale tak właśnie miało być.
Zapowiada się ciekawa cześć trzecia.

Drugi tom „Przeklętych dusz” 🔥😈😈!
Bardzo polubiłam się z „Her soul to take”, ale nie ukrywam, że to właśnie drugi tom „Her soul for Revenge” finalnie spodobał mi się o wiele bardziej i mocno podniósł poprzeczkę swojej poprzedniczce. Historia Juniper wypadła dla mnie o wiele ciekawiej i wciągnęła mnie też o wiele bardziej.

Junpier stanęła przed wyborem, który w sumie żadnym wyborem nie był. Mogła stać się albo ofiarą, albo drapieżcą. Chyba nie ma wątpliwości w jaką stronę skieruje się osoba, która przeżyła horror i chce się odpłacić pięknym za nadobne.

Nikt jej nie wierzył. Spędziła sporo czasu w psychiatryku, a tam nikt nie chciał uwierzyć, że omal nie została poświęcona w rytuale dla mrocznego bóstwa. Cóż w sumie wiecie… brzmi rzeczywiście absurdalnie, ale ta dziewczyna przeżyła prawdziwy horror.

Czas zawrzeć pakiet z demonem… Jednak czy aby na pewno to będzie dobra decyzja?

W ogóle to tę historię możecie potraktować jako osobą książkę co mnie trochę zaskoczyło, chociaż ja osobiście zachęcam do zapoznania się z obiema - w kolejności ich wydania zwłaszcza, że ta jednak w moim odczuciu wypadła lepiej.

Jak już wspomniałam historia sama w sobie jest ciekawsza, dla mnie działo się o wiele więcej interesujących rzeczy, a i bohaterowie zostali lepiej wykreowani. Nie ma w ogóle porównania między Junpier, a Rae.

W ogóle bardzo cieszę się, że ta książka skupia się na Zane, którego chciałam poznać bliżej już w poprzednim tomie. I zdecydowanie mnie nie zawiódł.

Oczywiście będzie ogień i będzie gorąco. Jakże mogłoby nie być. 😈

Polecam, polecam! I sama wypatruje trzeciego tomu. ❤️

Drugi tom „Przeklętych dusz” 🔥😈😈!

Junpier stanęła przed wyborem, który w sumie...