Sadź, uprawiaj i baw się dobrze

Okładka książki Sadź, uprawiaj i baw się dobrze Alys Fowler
Okładka książki Sadź, uprawiaj i baw się dobrze
Alys Fowler Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Grow, Forage and Make
Znak emotikon
2023-03-06
2023-03-06
Aleksandra Weksej

Drugiej tak pięknej, bogatej i inspirującej książki o ogrodnictwie dla dzieci nie widziałam. Jestem nią zachwycona i będę polecać, każdemu kto chciałby wdrożyć odrobinę ogrodniczego klimatu w swoje życie.

Autorka przemierzyła kawał świata, aby poznać świat roślin od podszewki i teraz to, co najlepsze i najciekawsze serwuje dzieciom właśnie w tej książce.

To podręcznik napisany od podstaw, tak aby mały czytelnik mógł dogłębnie zaznajomić się z tematem i poznać wszystkie narzędzia, akcesoria, a także triki i kluczowe informacje związane z ogrodnictwem.

Od kwiatów po zioła, przez warzywa i na drzewkach kończąc, a po drodze zahaczając o DIY, czyli własnoręcznie robione doniczki czy konewki.
Poza standardowym, ale jakże aktywizującym ogrodnictwem autorka zachęć także do odkrywania, obserwacji, smakowania, gotowania i cieszenia się z tego co daje nam natura oraz ekologicznego podejścia do życia.
To właśnie ta książka zachęciła mnie do próby wyhodowania sałaty z resztek i to oczywiście z sukcesem!

Tutaj chce napisać, że Wy sami nie będziecie mogli oderwać się od tej książki😉, od pomysłów, inspiracji i możliwości jakie że sobą niesie i w myślach będziecie już przemierzać alejki sklepu ogrodniczego 😉

Kupujcie bez wahania i pokażcie dzieciom, ile radości i satysfakcji można czerpać z własnych hodowli, do których wcale nie potrzebny jest wielki ogród, a wystarczy blat w kuchni, parapet czy balkon.

Szczerze polecam 🌱

To podręcznik...

Książka idealna dla małych ogrodników, ale i nie tylko! Jeśli lubicie pracować w ogrodzie, to koniecznie musicie przyjrzeć się tej książce.

"Sadź uprawiaj i baw się dobrze" to książka pełna wiedzy. Zawiera mnóstwo fajnych przepisów, wskazówek i zadań do wykonania. Jestem nią szczerze oczarowana i uważam, że jest fajną propozycją, by wspólnie z dzieckiem z niej skorzystać, a szczególnie w obecnym czasie.

W książce znajdziemy instrukcje na wykonanie np. rośliny powietrznej, kwiatowych perfum, jadalnego kwiata, czy sukulenta z liścia.
Znajdziemy to również wskazówki dotyczące wysiewu nasion, hodowli roślin, drzewek i kwiatów.

Wszystkie przepisy/ instruktaże są napisane bardzo przejrzyście. Książka ma bardzo ładne ilustracje. Sadź i uprawiaj pokazuje piękno natury i to w jaki sposób możemy codzienne dbać o przyrodę. Ja znalazłam kilka różnych informacji, które mnie zaskoczyły i o których wcześniej nie miałam pojęcia.

Polecam! Jest to must have dla dzieci jak i dorosłych, którzy lubią wszelkiego rodzaju prace i eksperymenty w ogrodzie. Dodatkowo jest pięknie ilustrowana. Ja się w niej zakochałam ❤️.

Książka jest idealna nie tylko dla dziecka, ale i również dorosłego, który chciałby rozpocząć swoją przygodę z uprawianiem ogrodu, bądź sadzenia najzwyklejszej domowej roślinki, gdzie będzie obserwowało jak wyrasta z ziemi, jak się rozwija i na koniec jak pięknie wyglada, kiedy już dorośnie. Poznamy tutaj znaczenia siewu w skład którego wchodzi: gęsty wysiew, rzadki wysiew i przerywanie siewek. Jeśli nie wiemy co nam będzie potrzebne przy pierwszym wysiewie, to na stronie ósmej i dziewiątej nie tylko przeczytamy, ale i zobaczymy jakie przybory ogrodnicze będą nam potrzebne. Jeśli już wszystkie przygotujemy, to na kolejnej będziemy mieli po kolei opisane co wpierw zrobić by poprawnie wsiać nasionka, a na końcu mała ciekawostka nie tylko dla najmłodszych dzieci:-) Bo czy wiedzieliście, że najlepiej jest, kiedy się głaska swoje roślinki, bądź im śpiewa, lub do nich mówi? Chodzi o to, by wydychać dwutlenek węgla, którego one potrzebują, aby rosnąć. Zatem im więcej rozmów, tym więcej one mają energii by szybciej wzrosnąć:-)
Kolejnym zagadnieniem będzie pokazanie krok po kroku jak sieje się pomidorki, a później jak bezpiecznie je przesadzić. Na szesnastej stronie spodobały mi się ciekawostki jak poprawnie zbierać rośliny, które nadają się do jedzenia. Chłopców z pewnością zainteresuje budowanie domku dla małych stworzeń, a dziewczynki jak stworzyć własne darmowe perfumy! Dodatkowo jak sprawić, by pestki, czy inne roślinki wypuściły swoje korzenie. Przyznam, że to bardzo wartościowa wiedza, nawet dla mnie:-) Informacje z książki z pewnością przydadzą się w szkole, kiedy będą musiały opowiedzieć jak rośliny pobierają wodę, które kwiaty są jadalne i jak samemu można je wyhodować. Jak zrobić własną doniczkę, a także kto się budzi w nocy w ogrodzie:-) To nie koniec cennych informacji, nawet nie połowa ważnych rzeczy, które tutaj znajdziecie. Wszystko opisane bardzo prosto z dodatkiem czułości ze strony autorki. Kolorowe obrazki sprawiają, że każde zadanie, które będziemy robić wydaje się bardzo proste. Jeśli coś nam nie wyjdzie, to taka ewentualność również będzie przedstawiona. Jak tu jej nie polecać!

Na początku książki autorka opowiada nam jak zaczęła swoją przygodę z roślinami. Także co nas czeka, gdy po książkę sięgniemy.
Dowiemy się jak wysiewać nasiona.
Na stronach znajdziemy karteczki co nam przyda się do zrobienia danego zadania.
Ja dowiedziałam się jak wyhodować krzak pomidora oraz jak go przesadzić. Znajdziemy różne ciekawe pomysły jak coś wyhodować. Różne zadania do wykonania. Także nie zabraknie różnych eksperymentów. Dowiemy się, które rośliny możemy zbierać jak i również je zjeść.
Możemy z książki dowiedzieć się jak stworzyć własną doniczkę na kwiaty oraz jak zbudować dom dla małych stworzeń.

Bardzo chętnie skorzystam z tej książki i wykonam z niej eksperymenty oraz zadania. Z moimi dziećmi stworzyłam własne konewki. Z książką można miło rodzinie spędzić południe. Znajdziemy w niej 30 pomysłów na kreatywne i inspirujące zabawy z roślinami. Przy wykonywaniu zadań będziecie mieć dużą frajdę, a także będziecie mieć niezłą zabawę przy tworzeniu eksperymentów.
Bardzo zachęcam do sięgniecia po tę książkę, która w ciekawy sposób nauczy nas nowych rzeczy.

Dowiemy się jak wysiewać nasiona.
Na stronach znajdziemy karteczki co nam przyda się do zrobienia danego zadania.

Książka skierowana jest do dzieci ale nie dajcie się zwieść ponieważ i dorosły znajdzie tutaj mnóstwo ciekawostek, o których nie wiedział. Bo jeśli na przykład zastanawialiście się kiedyś jak samodzielnie wyhodować pędy groszku na drugie śniadanie? Z czego zbudować domek dla rodziny biedronek? Ile godzin trzeba czekać, żeby z pestki awokado wyrosło drzewko? I jakie kwiatki zasiać, żeby przyleciały do nich pszczoły? To w książce "Sadź, uprawiaj i baw się dobrze" dostaniecie odpowiedzi na te i na wiele innych pytań. A dodatkowo Autorka wzbogaciła to piękne wydanie o aż 30 pomysłów na kreatywne i inspirujące zabawy z roślinami! Na przykład jak wykonać własną doniczkę czy konewkę z rzeczy, które mamy w domu.

Ta książka to tak naprawdę poradnik jak z niczego wyczarować coś, jak bez dużego nakładu finansowego, a za pomocą podręcznych rzeczy stworzyć swój własny ogród, wejść w rolę ogrodnika i cieszyć się efektami pracy własnych rąk. A najlepsze jest to, że część z przedstawionych pomysłów można zrealizować bez konieczności posiadania działki czy skrawka terenu - zaciekawieni?

Czytanie tej książki to nie tylko zdobywanie wiedzy ale też po prostu świetna zabawa. Ogromnym plusem jest jej przejrzystość, ważne informacje wypunktowano, zadbano o ilustracje, które nie tylko przykuwają wzrok ale i wiele same w sobie tłumaczą. Całość jest bardzo czytelna i zrozumiała dla najmłodszych czytelników.

Jeśli Wasze pociechy lubią spędzać czasu na świeżym powietrzu i pomagać Wam w pracach ogrodniczych, a także interesują się roślinkami to ta książka z całą pewnością przypadnie im do gustu. A jeśli do tej pory nie interesowały się niezwykłym światem roślin to warto w nich zaszczepić tą ciekawość, a dzięki pomysłom i eksperymentom przedstawionym w tej książce to może Wam się udać.

Kiedy zaczynamy się troszczyć o przyrodę, świat staje się lepszy!

"Kiedy zaczynamy się troszczyć o rośliny wokół nas, cały świat rozwija się trochę lepiej."
Prawda!

Alys Fowler to brytyjska dziennikarka, ale przede wszystkim ogrodniczka.
Czasem jej sobie słucham.
A kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania książki "Sadź, uprawiaj i baw się dobrze", aż pisnęłam z radości.
Wiedziałam, że to będzie wielka rzecz i rzeczywiście tak jest.
Książka teoretycznie adresowana jest do dzieci, ale niech Was ta kategoryzacja nie zmyli.
Fowler pisze z taką pasją i zaangażowaniem, podaje tak wiele genialnych pomysłów, a wszystko to popiera solidnym wykształceniem i praktyką już od maleńkości, że dorośli na pewno prześledzą z zainteresowaniem tę pozycję.

Mamy oto świetny poradnik jak nikłym kosztem finansowym i właściwie wszędzie można uprawiać swoje rośliny, przeprowadzać eksperymenty i dobrze się przy tym bawić 😃
Fowler pokazuje jak z rzeczy, które mamy pod ręką wyczarować własną uprawę na parapecie, więc nawet mieszczuch bez działki sobie poradzi 😉

Książka jest przemyślana, prosta i konkretna.
Autorka wplata mimochodem przeróżne ciekawostki przyrodnicze, podpowiada wiele praktycznych myków, zachęca do próbowania, odkrywania i czerpania radości z ogrodnictwa.
Widać na pierwszy rzut oka, że to pasjonatka, która ma ogromną wiedzę i potrafi ją zrozumiale i często z humorem przekazać.

Z książki dowiemy się nie tylko, jak hodować rośliny.
Przeczytamy również, jak zaprosić do naszego ogrodu przeróżne owady, stworzyć własną doniczkę czy konewkę, co to jest leśny internet, jak przygotować mniszkowe pankejki i odkryjemy jeszcze wiele innych niesamowitych pomysłów.

Wiosna to idealny czas, żeby zacząć przygodę z roślinami.
I wbrew pozorom nie trzeba od razu dysponować arsenałem drogich sprzętów i narzędzi.
Fowler uczy jak z tego, co mamy pod ręką wykonać potrzebne akcesoria.

To genialna książka, która jest moim numerem jeden w tym miesiącu 😃
Już nawet nie mówię, jak zareagował syn, kiedy ją przejrzał 😂
Dla dziecka, które uwielbia grzebać w ziemi, sadzić i dbać o rośliny, biegać po łące i odkrywać tajemnice pobliskich lasów ta książka to jak gwiazdka z nieba 😃

Polecam!
Na pewno i Wy złapiecie roślinkowego bakcyla 😉

Prawda!

Alys Fowler to brytyjska dziennikarka, ale przede wszystkim ogrodniczka.
Czasem jej sobie słucham.
Wiedziałam, że to będzie wielka rzecz i rzeczywiście tak...

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Znak Emotikon
Coraz bliżej wiosna. Dni wydłużają się i robi się coraz cieplej. Coraz częściej myślimy o naszych ogródkach. Nie tylko my dorośli, ale również nasze dzieci.
Książka „Sadź, uprawiaj i baw się dobrze” to aż 30 pomysłów do kreatywnej zabawy z roślinami. Dzieci z tej książki dowiedzą się:
• Jak wysiewać nasiona?
• Jak rozmnażają się kwiaty?
• Jak wybudować domek dla małych stworzeń?
• Jak wyhodować pędy groszki?
• Czym sa rośliny powietrzne i jak je wyhodować?
• Jak można wykorzystać resztki kuchenne?
I wiele, wiele innych wspaniałych informacji ze świata roślin, które mogą znaleźć się w naszych ogrodach lub doniczkach.
Książka to nie tylko przykłady eksperymentów, ale również wiele ciekawostek np. Jakie jest najmniejsze nasiono na ziemi?
Z książki dowiemy się jak wykonać własną doniczkę czy konewkę z rzeczy, które mamy w domu.
Książka posiada bardzo piękne ilustracje, które przykuwają wzrok. Każdy eksperyment wytłumaczony jest krok po kroku. Istnieją tutaj wskazówki dla dzieci, ale również dla dorosłych. Autorka książki przed każdym ćwiczeniem podpowiada co będzie potrzebne do jego wykonania. Najczęściej są to przedmioty, które znajdziemy w naszych domach lub kupimy je za parę złoty.
Tą pięknie wydaną książkę bardzo polecam zarówno dzieciom jak i rodzicom. Czas spędzony na zabawie z roślinkami jest bardzo miło spędzonym czasie. Oprócz świetnej zabawy jest tutaj wiele praktycznych i wartościowych informacji. Książka napisana jest w bardzo czytelny sposób. Posiada wiele ilustracji, a wszystkie ważne informacje i polecenia zawarte są w punktach. Wszystko to sprawia, że publikacja jest bardzo czytelnia i zrozumiała dla najmłodszych pasjonatów przyrody.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Znak Emotikon
• Jak wysiewać nasiona?
• Jak rozmnażają...

• Dzieci
  • Poradnik
  • Samodzielne
  • Ogród
  • Na prezent

Dodaj cytat z książki Sadź, uprawiaj i baw się dobrze