Olbrzymi krocionóg pigułkowy

"Krocionogi z rzędu Sphaerotheriida są jednymi z największych dwuparców i mają zdolność zwijania się, gdy czują się zagrożone, dzięki czemu mogą bronić się przed drapieżnikami, chroniąc swoje delikatne części ciała". Zwinięty w obronną kulkę, prawdziwy okaz chińskiego wija, który do wymienionego rzędu należy został dołączony do czterdziestego szóstego numeru z serii "Owady, pajęczaki i inne robaki". Numer nie koncentruje się na wijach, kontynuuje przegląd rodzin, które należą do pająków.
Opis rodziny może zajmować pół strony, całą stronę lub dwie strony numeru czterdziestego szóstego. Następujące rodziny pająków zostały ukazane i opisane na połowie strony: Oonopidae, Diguetidae, Sicariidae, rozsnuwaczowate, poskoczowate, Hersiliidae, Deinopidae, kwadratnikowate. Dwie rodziny zajmują po całej stronie numeru. Są to: nasosznikowate oraz prządkowate. Jedna z rodzin opisana i ukazana jest aż na dwóch stronach. To rodzina krzyżakowatych. Ostatnia strona (z tej strony pochodzi pierwsze zdanie tej opinii) zawiera najważniejsze informacje, które odnoszą się do okazu bezkręgowca, który został dołączony do tego numeru.
Mnóstwo ciekawych wiadomości, dużo ciekawych ilustracji. Super. Bezwzględnie wystawiam wysoką ocenę - 9/10.

• 🏡Posiadam $

Dodaj cytat z książki Olbrzymi krocionóg pigułkowy