Wigilijna opowieść

Okładka książki Wigilijna opowieść Agnieszka Kowalska-Bojar, Monika Liga
Okładka książki Wigilijna opowieść
Agnieszka Kowalska-BojarMonika Liga Wydawnictwo: XAUDIORED literatura obyczajowa, romans
XAUDIORED
2022-01-01
2022-01-01

"Wigilijna opowieść" to historia opowiadająca o pewnym bezdusznym prawniku, który ma poukładane w luksusach życie. A kiedy w wypadku traci pamięć i ląduje w przytulisku dla bezdomnych, czuje że to nie jest miejsce dla niego. Kobieta prowadząca przytulisko dla bezdomnych - Tośka, to kobieta która umie o siebie zadbać. Od momentu, kiedy tylko zobaczyła tego prawnika, coś zaczęła do niego czuć, ale pewne jego zachowania, ją od niego odpychały. Czy coś z tego będzie? Czy ta historia może mieć happy end? No w sumie jest to jak tytuł głosi "Opowieść wigilijna", a nam kojarzy się to od razu z dobrym zakończeniem. Podpowiem, że będzie bardzo ciekawe zakończenie, ale co i jak? To już sami musicie doczytać.

Ja wiem, że i Wigilia już za nami, i Boże Narodzenie też, choć jeszcze okres świąteczny trwa. Niemniej rozumiem, że niektórzy nie mają teraz już chęci, na czytanie historyjek w tym temacie. Ale wiem, że są i tacy, którym pora roku nie przeszkadza, aby dobrą historyjkę przeczytać i dodatkowo poczuć niejeden dreszczyk emocji :) W tej historii bohaterowie nie są przerysowani, są naprawdę realni, tym bardziej bezdomni. Sytuacje tutaj opisane mogły się jak najbardziej wydarzyć i dlatego są takie prawdziwe. Mamy tutaj po prostu samo życie, choć może z początku nasz główny bohater żył w mocno wyidealizowanym wręcz sztucznym świecie i życiu, to cała reszta to już prawdziwe życie i prawdziwe emocje. Dodatkowo jest tu spora dawka humoru. Momentami wybuchałam niekontrolowanym śmiechem. Cieszę się ogromnie, że znajdek zachował się tak, jak się zachował na koniec. No i wiecie, on, kawaler z bardzo wysokiej półki, mający wszystko podane na złotej tacy. Ona z klasy średniej, aczkolwiek spędzająca czas z bezdomnymi ludźmi, o których on miał jak najgorsze zdanie. Czy takie osoby, z tak mocno różniącymi się poglądami, ale i różniącymi się klasami społecznymi może dać sobie szansę? To jest podobna sytuacja jak w filmie "Księżniczka i żebrak". Ja powiem tylko tyle na koniec, że poza humorem, ciekawymi dialogami, ciętymi ripostami mamy pokazane też różne oblicza bezdomności. Pamiętajmy, że nie każdy bezdomny staje się bezdomnym na własne życzenie. Czasem naprawdę staje się nim nie ze swojej woli. Mówi się, że nie wolno oceniać książki po okładce. Tak samo nie oceniajmy wszystkich bezdomnych, bo nie wiemy z jakiego powodu zostali bez dachu nad głową i jakie problemy czy jakie historie ciągną się za nimi.

🎄🎄ℝ𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒 𝕡𝕒𝕥𝕣𝕠𝕟𝕒𝕔𝕜𝕒 🎄🎄

💠"Wigilijna opowieść "
💠Monika Liga, Agnieszka Kowalska-Bojar
#wspolpraca

Jak idą przygotowania do sylwestra? Wybieracie domowe zacisze czy raczej huczną zabawę ?

Dziś zachęcam was do przeczytania jednej z noweli z cyklu #niegrzecznenowele
Tym razem dwie świetne autorki Monika i Agnieszka połączyły swoje talenty by stworzyć "Opowieść wigilijną" Jakie to było cudowne! Okres świąt, zimowy krajobraz, pełno śniegu i odcięcie od świata. Blogi spokój. Taki klimat zaserwowały nam autorki.
Kacper to prawnik. Diabelnie dobry prawnik. Taki którego zatrudniają celebryci, bogaci ludzie. Wyciąga ich z najgorszych tarapatów, niekoniecznie stoi po stronie dobra....wiecie co mam na myśli.
Pewnego śnieżnego wieczoru pędzi na "ratunek" swojemu klientowi ale los chce inaczej...sprawia że wpada autem w poślizg i uderza w drzewo, traci przytomność ale również pamięć. Na ratunek pędzi Tosia, opiekunka z pobliskiego przytuliska dla bezdomnych. Kacper który brzydzi się biedą i bezdomnymi ludźmi trafia właśnie w takie miejsce które na kilka dni stanie się jego tymczasowym domem. Między Tosią a Kacprem budzi się ogromne pożądanie, z którym sami nie mogą sobie poradzić...i zrozumieć co się między nimi dzieje.
Czy Kacper zmieni swoje podejście do ludzi z innego świata? A czy Tośka ulegnie urokowi Kacpra?

Opowiadanie czyta się bardzo szybko, wręcz nie da się go odłożyć. Jest idealne by usiąść i odprężyć się. Zasiąść w wygodnym fotelu z kubkiem czegoś gorącego....
Tośka to twarda kobieta z ogromnym sercem i chęcią niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym. Taki "Anioł w spódnicy" chodź do świętej jej bardzo daleko. Świetny humor, ciekawe dialogi i gorące sceny z pewnością wprowadza was w świetny nastrój❤
Autorki świetnie pokazały co jest najważniejsze w życiu i że nie powinno oceniać się kogoś przez pryzmat tego, że ktoś jest bezdomnym!!! Bo nie zawsze jest to wybór a konieczność.
Szkoda tylko że to takia krótka historia, bo ja jestem bardzo ciekawa dalszych losów Tosi i Kacpra.... Zachęcam was ogromnie do poznania tej szczególnej historii i zastanowienia się co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Historia dostępna jest w formie audiobooka na @czytamzlegimi

#czytaniejestfajne #romans #booklover #booktour #książkoholiknieuleczalny #milosc #pisarz #audiobook #books #bookpl #niegrzecznenowele #freebook #spicy #spicybookrecs #bookstagram #ksiazkara #empikgo #audiobooktok #monikaliga_pisarz #książka #książki #fyp #romans #czytamromanse #lovereading #ksiazkadlaciebie

🎄🎄ℝ𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒 𝕡𝕒𝕥𝕣𝕠𝕟𝕒𝕔𝕜𝕒 🎄🎄

💠"Wigilijna opowieść "
💠Monika Liga, Agnieszka Kowalska-Bojar
#wspolpraca

Dziś zachęcam was do przeczytania jednej z noweli z cyklu #niegrzecznenowele

"WIGILIJNA OPOWIEŚĆ"
AUTOR:

Dwie niesamowite autorki stworzyły niegrzeczny duet, bardzo niegrzeczny. Opowiadanie świąteczne pełne pikanterii otulone świątecznym humorem z przesłaniem, które nam daje do myślenia.

Tośka barwna żywiołowa kobieta, jak się mówi "babka z charakterem" rządzi w przytułku twardą ręką albo pięścią :) Ogień kobieta z sercem na dłoni.
Kacper zarozumiały prawnik, który brzydzi się biedą, nie rozumie ich. W trakcie wyjazdu do klienta ulega wypadkowi i traci pamięć. Trafia do przytułku, który prowadzi Tosia. Od tej chwili życie prawnika zmienia się o 360 stopni.
Między  bohaterami budzi się ogromne pożądanie, które ich zaskakuje.
Jak to wszystko się potoczy między nimi?
Czy Kacper może się zmienić?

'Ta okrą­glut­ka istot­ka dzia­ła­ła na mnie ni­czym via­gra po­da­na do­żyl­nie. Za­sta­na­wia­łem się, czy je­stem ma­nia­kiem sek­su­al­nym, bo że nor­mal­no­ścią re­ak­cji nie grze­szy­łem, tego mo­głem być pe­wien."

Na niektóre wydarzenia nie mamy wpływu. W jednej sekundzie może się zmienić nasze życie, nie zawsze mamy na to wpływ, nieraz człowiek człowiekowi zgotuje taki los. Zycie bohaterów przedstawione w opowieści przedstawia nam obraz jak nieraz patrzymy i oceniamy innych, a nie zawsze jest tak jak myślimy.

"Mia­łem senne wra­że­nie, że po­wrót do życia, które skry­ło mi się gdzieś w umy­śle, mógł­by mnie roz­cza­ro­wać.  Tu i teraz było idealnie."

Kochani opowiadanie napisane przez autorki, jest świetnie, od którego nie można się oderwać. Mamy tutaj rewelacyjny humor pełny pikanterii i gorących sytuacji umila nam czas w trakcie czytania. Idealnie możemy przy nim się odprężyć. Gorąco polecam.
Dziękuję bardzo za możliwość współpracy.
Zapraszam do przeczytania ebook na #legimi #empi #motylewnosie i pozostałych księgarniach internetowych.

"WIGILIJNA OPOWIEŚĆ"
AUTOR:

Kacper...

Przewrotny los sprawia, że Kacper - wymuskany, elegancki prawnik, który brzydzi się biedą i pospólstwem, wskutek wypadku traci pamięć i ląduje goluteńki w samym środku lasu. Odnajduje go Tośka - pracującą w pobliskim schronisku dla bezdomnych. I tak oto Kacper trafia do ludzi, którymi zawsze pogardzał. Czy mimo to jego święta będą szczęśliwe? I jak poradzi sobie z wielkim pożądaniem, które budzi w nim Tosia? Przekonajcie się sami...
Opowiadanie czyta się bardzo szybko I przyjemnie. Jest "niegrzecznie", zabawnie, ale też są momenty poruszające. Autorki pod płaszczykiem pikantnej świątecznej historii pokazały problem bezdomności i tego, że pozory mylą i nie można oceniać człowieka, jeśli się nie zna jego historii.
Największym minusem tego opowiadania jest jego "krótkość", przez co akcja gna do przodu i niektóre fragmenty pozostają takie... jakby niedokończone, aż proszą się o więcej uwagi. Ale tak to już jest z opowiadaniami... Zawsze zostawiają u mnie niedosyt.

Święta już za nami, ale ja nadal zaczytuję się w świątecznych książkach 🥰🎄

Przychodzę dziś do Was z recenzją genialnej historii, która roztopiła moje serce 🥰
WIGILIJNA OPOWIEŚĆ przedstawia historię zagubionego mężczyzny, który zatracił się w luksusie i życiu bez zobowiązań. A także kobiety, dla której dobro innych jest na pierwszym miejscu. Tosia pracuje w Przytulisku w lesie, gdzie zarządza ośrodkiem i wspiera osoby potrzebujące pomocy bez dachu nad głową. Kacper to prawnik z krwi i kości. Pewny siebie, zawsze dostaje to czego chce. Do czasu, aż wypadek i utrata pamięci zmuszają go do poddania się woli innych. Gdy trafia pod opiekę Tosi, zaczyna trochę inaczej patrzeć na świat. Ale czy kilka dni wystarczy by zmienić swoje nastawienie do życia?

WIGILIJNA OPOWIEŚĆ bardzo mi się spodobała. Agnieszka Kowalska-Bojar i Monika Liga ujęły w niej wszystko to, co lubię najbardziej. Świąteczny klimat, przygotowania do Wigilii, romans i pikantne sceny. Świetnie opisane postacie, krótko, treściwie i na temat. To kolejna świetna pozycja w cyklu #niegrzecznenowele ,z którą koniecznie warto się zapoznać. Urzekła mnie tutaj postać głównej bohaterki Tośki. Pewna siebie, ambitna, przebojowa. Kobieta typu Jagienki z "Krzyżaków", która to potrafiła 🍑 orzechy rozłupywać. No i Kacper, przystojny pan prawnik o raczej paskudnym usposobieniu, którego serce z lodu zaczynało się powoli kruszyć.
Świetna historia, zdecydowanie warta polecenia ☺️

Święta już za nami, ale ja nadal zaczytuję się w świątecznych książkach 🥰🎄

Zachęcam do przeczytania świątecznego opowiadania duetu autorek, bo to taki bardzo przyjemny, klimatyczny i pikantny przerywnik w przedświątecznym rozgardiaszu. Długość sprzyja temu, żeby przeczytać w przerwie jak u mnie między ubieraniem choinki, a lepieniem pierogów, do których właśnie się zaraz zabieram.

Bohater tej noweli jest prawnikiem i człowiekiem pewnym siebie, który odniósł sukces i gardzi tymi, które się w życiu gorzej powodzi. Nie kryje się ze swoją niechęcią do bezdomnych, bo niszczą mu idealny obraz świata jaki stworzył sobie w głowie. Sam nigdy nie musi martwić się o pieniądze i wydawałoby się, że ma wszystko. Piękna kobieta pasująca do jego wystawnego życia u boku i idealnie rozwijająca się kariera. Jeden wieczór, jedna podróż i nagle wszystko znika. Mężczyzna traci pamięć i trafia do ośrodka dla bezdomnych prowadzonego przez Tośkę. Czy jest szansa, że mężczyzna spojrzy na życie trochę inaczej? Czy zrozumie pewne kwestie, a może zyska coś o wiele cenniejszego niż kiedykolwiek od życia dostał?

Świetne opowiadanie! Typowy świąteczny klimat, w bardzo fajnym wydaniu. Opowiadanie nawiązuje do znanej wszystkim "Opowieści wigilijnej" niosąc bardzo ważne, jak nie najważniejsze w życiu przesłanie, a jednocześnie umiejscowione we współczesnym świecie, z dodatkiem fajnego humoru i szczypty pikanterii staje się fantastyczną lekturą tuż przed świętami. Polecam!

Bohater tej noweli jest prawnikiem i człowiekiem pewnym siebie,...

• Agnieszka Kowalska-Bojar
  • Patronat❤️

Dodaj cytat z książki Wigilijna opowieść