Okładka książki Największy błąd Olek Zielonka
Oficynka
2023-10-05
2023-10-05
9788367204477

Okładka książki Nocne mary. Opowieści niekoniecznie na dobranoc Sylwia Błach, Rafał Christ, Arnold Cytrowski, Łukasz Dubianowski, Tomasz Duszyński, Norbert Góra, Maciej Klimek, Marcin Kowalczyk, Marta Kucharska, Wojciech Kulawski, Graham Masterton, Tomek Miłowicki, Karolina Mogielska, Jarosław Adam Pankowski, Rafał Grzegorz Sawicki, Łukasz Śmigiel, Hubert Smolarek, Nadia Szagdaj, Honza Vojtisek, Paweł Widomski, Flora Woźnica, Olek Zielonka
Nocne mary. Op... Sylwia Błach, Rafał...

~ uhlala kochani ale tu się dzieje ,to głowa mała i co warto zauważyć książka ta jest debiutem ,ale czytając historie mamy wrażenie że pisał ją jakiś stary wyjadacz 📖👌
Aida prywatna detektyw ,Jakub policjant służb specjalnych, Sylwia i Patryk aktorka i miliarder oraz ich zaginiona córka dodatkowy smaczek to Laura przyjaciółka zaginionej ,a w środku afery znaleziony martwy reporter śledczy... Czy to możliwe że wszystkich bohaterów łączy jedna wielka bardzo długa nitka którą rozwijamy z rozdziału na rozdział aż do końca szpulki ? Książka w której nic nie jest do końca tym czym się wydaje ,świetni bohaterowie ,akcja ,po prostu świetny kryminał... chcecie czegoś świeżego? Sięgajcie śmiało! Polecam 📖

To chyba najbardziej ekscentryczna i nieszablonowa detektywka w świecie kryminału,thrillera czy sensacji jaką miałam przyjemność poznać.Ma na imię Aida i trochę przerysowaną powierzchowność,rodem z kreskówek w fioletowym kolorze.Jej zadziorny i niepokorny charakter bywa zaletą i pomaga w pracy detektywa,ale bywa również przeszkodą i wadą w codziennym życiu.Aida jest byłą policjantką,której absolutnie nie odpowiadały reguły i zasady panujące w Firmie.Dla niej skuteczne działanie jest podstawą,tak samo jak rzeczywiste ukaranie sprawcy i ochrona krzywdzonych.Ta dziewczyna nie boi się palić za sobą mostów,a jej bezczelność i impulsywne poczynania nie jednego wprawiły w konsternację.
Tak mniej więcej kreuje się obraz głównej bohaterki debiutu @olekzielonka.books NAJWIĘKSZY BŁĄD. Powieści słusznych rozmiarów,w której odnajdziemy złożoną zagadkę kryminalną,odrobinę obyczajówki,sprawy ważne społecznie,wyrazistych bohaterów i zaskakujący finał.Miejscem akcji jest piękny,współczesny Wrocław,gdzie od czasu do czasu w tle usłyszeć możemy dźwięki rzeczywistych popowych piosenek (to dodaje smaku i klimatu 😎).
Autor posługuje się fajnym, przystępnym stylem pisania,rozwija historię dawkując informacje i emocje. Buduje opowieść z mnóstwem istotnych detali co sprawia,że kryminał staje się wysoko energetyczny i nie nudzi czytelnika.
A o czym jest NAJWIĘKSZY BŁĄD?
Spokój miasta zaburza morderstwo wrocławskiego dziennikarza,a śledztwo ma poprowadzić młody policjant ze stolicy Jakub Koral.W tym samym czasie do prywatnej detektywki Aidy Lisickiej zgłasza się prominentny biznesmen ze zleceniem odnalezienia córki.Czy te dwie sprawy mają wspólny mianownik? Czy detektywka poradzi sobie z pierwszą tak poważną sprawą? I wreszcie jakie tajemnice łączą Jakuba i Aidę?
Oczywiście wszystkie odpowiedzi znajdziemy w książce.Jestem pewna,że jeśli tylko przeczytacie pierwsze strony powieści,to NAJWIĘKSZY BŁĄD pochłonie was w całości i nie wypuści z objęć do samego finału.Ja gorąco polecam zanurzenie się w tej opowieści w kolorze fioletu i fuksji.

GENIALNA! Doskonałe pióro, POLECAM.

GENIALNA! Doskonałe pióro, POLECAM.

• NAJWIĘKSZY BŁĄD • OLEK ZIELONKA

Witajcie najmilsi!
Ile debiutów udało Wam się przeczytać w tym roku? U mnie sprawa wygląda następująco: "największy błąd" jest ósmym debiutem w tegorocznym podsumowaniu. Sprawdźmy czy było to udane spotkanie...

Zacznę może od tego, że Olek Zielonka prowadzi barwny bookstagram, który śledzę już od jakiegoś czasu. Jego kreatywność była skuteczną zachętą do sięgnięcia po tę książkę i rzeczywiście śmiało mogę przyznać, że podobnie jak sam autor powieść ta jest niezwykle oryginalna: zaczynając od kreacji bohaterów i na pełnej zawirowań fabule kończąc.

Aida Lisicka to detektyw, która porzuciła służbę w policji, wróciła na stare śmieci i postanowila żyć po swojemu. Fioletowe włosy, krzywkliwy image oraz wyszczekany język to jej cechy rozpoznawcze.
Nie ukrywam, że jej arogancja wielokrotnie działała mi na newry, a wiele niezrozumianych zachowań budziło moją złość. Po prostu nie przepadam za takimi osobami jaką jest Aida🙈. Skrajne emocje są mimo wszystko lepsze niż jałowi bohaterowie, którzy są nam obojętni zatem lekka niechęć wygrywa to niewidzialne starcie😜

Żeby było bardziej ekscytująco autor łączy ścieżki Aidy z jej całkowitym przeciwieństwem. Policjantem, który mówiąc delikatnie jest cipowaty do potęgi, ale on z kolei wywołał we mnie jakieś pozytywne wibracje. Trochę było mi go żal, trochę mu kibicowałam, trochę miałam nadzieję, że w końcu krzyknie, ryknie, wyjdzie z cienia...

Ten przedziwny duet ma za zadanie rozwikłać zagadkę zaginięcia córki milionerów. Czy odnajdą dziewczynę całą i zdrową?

Książka oferuje ciekawą zagadkę kryminalną, a w zasadzie dwie! Warstwa obyczajowa i romantyczna są nienachalne i stanowią dobre tło. Osobiście wywaliłabym jedną scenę, która zdarzyła się blisko finału, ponieważ uważam ją za zbędne fajerwerki, ale nic więcej nie wypada mi tutaj zdradzić🤐 wybaczcie😅

Największy błąd to dobry debiut z wyrazistymi bohaterami. Niektórzy mogą skraść serce, inni zirytować, ale nie pozostaniecie obojętni na ich poczynania. Uzależnienie od narkotyków, nieodwzajemniona miłość, korupcja, feminizm i toksyczne relacje. To wszystko i jeszcze więcej oferuje NAJWIĘKSZY BŁĄD.

To jak, macie w planach?

• NAJWIĘKSZY BŁĄD • OLEK ZIELONKA

Witajcie najmilsi!

❄️Recenzja❄️

"Największy błąd"

Autor:@olekzielonka.books

Wydawnictwo:@wydawnictwo_oficynka
(współpraca reklamowa)

Cześć książkoholicy!

Wielkimi krokami zbliżamy się do Nowego roku, a ja wpadam dziś do Was z recenzją książki"Największy błąd". Książka jest debiutem, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Autor zadbał o każdy szczegół, bohaterowie świetnie zostali wykreowani, a akcja wartka i nieprzewidywalna. Gdyby nie obowiązki domowe, książkę przeczytałabym w jeden wieczór.
Kolejnym plusem była silna, inteligentna i barwna postać kobieca.
Narracja jest z perspektywy kilku bohaterów i daje nam doskonały obraz całej historii.

Aida Lisicka prowadzi biuro detektywistyczne.Najczęściej zajmuje się śledzeniem niewiernych małżonków. Do młodej i bezkompromisowej pani detektyw zgłasza się biznesmen i znana aktorka, których córka zaginęła. Aida skuszona dobrym zarobkiem, podejmuje się w miarę łatwego zadania, ale wkrótce odkrywa drugie dno,a ona sama zostaje wplątana w sieć intryg, kłamstw i niebezpiecznych sytuacji.

Jakub Koral pracuje w CBŚ i zostaje oddelegowany do rozwiązania sprawy morderstwa dziennikarza z Wrocławia.Ambitny policjant, który skrywa brudny sekret.

Moja opinia 10/10

❄️Recenzja❄️

"Największy błąd"

Autor:@olekzielonka.books

Wydawnictwo:@wydawnictwo_oficynka
(współpraca reklamowa)

Cześć książkoholicy!

Krótko i na temat - dla mnie pozycja wciągająca, przeczytałam w dwa wieczory.
Fajna, nieprzekombinowana intryga kryminalna, detektyw Aida - sztos. Trochę kojarzyła mi się z LIs Salander. Szkoda, że taką taką tajemnicą owiana jest jest jej przeszłość. Dobry warsztat, zaskakujący jak na debiut. Akcja nieprzeciągnięta, wartka. Tak lubię.
W ogóle autor ciekawy, niecodzienny look, z zaangażowaniem prowadzony profil na bookstagram.
Polecam "Największy błąd".

Krótko i na temat - dla mnie pozycja wciągająca, przeczytałam w dwa wieczory.
W ogóle autor ciekawy, niecodzienny...

@olekzielonka.books
@wydawnictwo_oficynka

Jak to jest z Wami, lubicie debiuty?
Ja uwielbiam i własnie trafiłam na kolejny, świetny debiut.

"Przyjaźń nie jest tylko zabawą, ale też obowiązkiem. Jeśli to zrozumiesz i zaakceptujesz mój związek, zawsze będziesz dla mnie najważniejsza"

Aida Lisicka otrzymuje pierwsze poważne zlecenie w swojej karierze detektywki. Ma odnaleźć córkę sławnej aktorki oraz biznesmena, która zaginęła bez śladu.
Czy uda się jej rozwiązać powierzone zadanie ?

Jak ja lubię takie książki, z tak wyrazistymi bohaterami.
Aida - fioletowowłosa, inteligentna, utalentowana, odważna, ambitna, a do tego arogancka i wyrachowana narcyzka,przepelniona żalem i frustracja. Do całości możemy jeszcze dołożyć impulsywna, chaotyczna, wulgarna i uparta.
Sandra - ambitna, arogancks, lubiącą popkukture, policjantką, która nie cofnie się przed niczym aby dostać awans.
Laura - przyjaciółka zaginionej dziewczyny, w przeszłości majaca do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, skromna dziewczyna, która skrywa ogromny temperament.
Jess Wilk - inteligencję ukrywając a pod różową otoczką.
Jakub - śledczy, zakochany w fioletowowlosej, zbyt uczuciowy do wykonywania takiej pracy.

Jak sami widzicie, każda z tych osób jest na tyle dobrze przedstawiona, każda nich jest inna i każdą tą osobę po przeczytaniu książki, gwarantuje że zapamiętajcie.
Autor w bardzo dosadny sposób pokazał nam jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa - pieniądz. Do czego jesteśmy w stanie się posunąć, aby nie stracić tego co mamy, a wręcz zdobyć jeszcze więcej.
Fabuła książki oraz intryga jaką stworzył Olek porwała mnie i zachwyciła. Przewracałam kartki i zastanawialm się, czym tym razem mnie zaskoczy Aida. Od razu muszę przyznać, że bardzo ją polubiłam, pomimo iż czasami była nieznośna , to i tak wydaje mi się, że gdzieś tam skrywa się drugie dno jej zachowań, mam nadzieję, że powstanie drugi tom i będziemy mogli lepiej ją poznać.Jest to książka, która wciąga już od pierwszych stron, trzyma w napięciu, nie raz nie dwa sprawiła, że włoski strachu pojawiły sie na karku. Uwielbiam kiedy książka wywołuje we mnie aż tyle emocji. Nie ukrywam, że z ogromną przyjemnością przeczytam kolejne książki spod pióra Olka.

@olekzielonka.books
@wydawnictwo_oficynka

Jak to jest z Wami, lubicie debiuty?
Ja uwielbiam i własnie trafiłam na kolejny, świetny debiut.

Aida Lisicka otrzymuje pierwsze poważne zlecenie w swojej karierze...

Współpraca recenzencka
Do prywatnej detektyw Aidy Lisickiej przychodzi ze zleceniem pewien bogaty biznesmen. Dziewczyna ma znaleźć jego zaginioną córkę. Presja czasu oraz szybkiego zarobku motywuje kobietę do działania. Tylko czy wystarczy jej zapału, aby doprowadzić sprawę do końca?

Aida to ostra zawodniczka. Jest awanturnicza, harda, uwielbia wszelkie konfrontacje, nie boi się powiedzieć co myśli, a do tego jest piekielnie błyskotliwa i zaradna. Na początku obawiałam się, że będzie to postać zbyt buńczuczna, że zupełnie jej nie polubię. Nic bardziej mylnego! Nieokiełznana pani detektyw zyskuje przy bliższym poznaniu. To, jak angażuje się w daną sprawę, jak brnie bo trupach do celu, z jaką pasją i zapałem podejmuje się pojawiających się wyzwań, naprawdę robi wrażenie! Jej spryt, dedukcja, przenikliwość dodają jej uroku i sprawiają, że wbrew wszelkim pozorom jest naprawdę groźną przeciwniczką. Czasem gubi ją porywczość, jednak dzięki kilku bliskim osobom jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim.

Myślę, że nie będzie to spojlerem, gdy powiem, że pod tą warstwą buntu i wredności kryje się skrzywdzona, samotna dziewczyna. Któż z nas nie potrzebuje przyjaznej duszy obok siebie... Niestety, nie każdy ma tę sposobność, by takową duszyczkę posiadać, jednak każdy jej w pewien sposób pragnie. Najprościej jednak trzymać gardę, martwić się tylko o siebie i nie przejmować czyimiś problemami. Taka właśnie jest Aida. Każdy z nas w jakimś aspekcie swojego życia chciałby nią być, pewnie dlatego da się ją lubić.

Autor stworzył naprawdę cudowną, mocną, realistyczną powieść, i wierzę, że nie będzie to jego ostatnie słowo o naszej Pani Detektyw. Sięgając po tę historię zwiększycie szanse na tom drugi, więc nie wahajcie się!

Współpraca recenzencka

👤 Największy błąd to kolejny debiut, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Czytając historię Olka Zielonki miałam wrażenie, że czytam pozycje zagranicznego autora. Pióro autora już teraz jest dobrze dopracowane, a co będzie z kolejnymi tytułami?

👤 Początkowo nie mogłam się wkręcić w fabułę, zastanawiając się jak jedno ma się do drugiego. Ale jak już się rozkręciła to nie mogłam się oderwać. Fabuła nietypowa, momentami zawiła, ale jak już wszystkie elementy układanki zaczynają się ujawniać, tworzą jedna spójna całość. Autor mimo wielu zwrotów akcji nadal trzymał ją w logicznym toku, przez co nie było absurdalnych wydarzeń, jak to niekiedy się zdarza autorom tego typu powieści.

👤 To historia, w której dostajemy, aż dwie kluczowe zagadki z jednej strony morderstwo znanego reportera z drugiej strony ucieczka/zaginięcie młodej dziewczyny. I te dwie sprawy tyczące się całkiem innych światów, jednak mają wspólny mianownik. I to jaki! Będziecie pewnie w szoku, tak jak ja. Autor naprawdę potrafi stworzyć historię trzymająca w napięciu!

👤 Narracja z perspektywy kilku bohaterów daje doskonały obraz całej historii. Świetnie wykreowane postacie. W szczególności Aida to mój numer jeden! Jej sposób bycia, z jednej strony arogancka z drugiej strony pełna ciepła osoba. To nie lada wyzwanie dla autora, by stworzyć taką postać i na dodatek, by była tak realna. Brakło mi jedynie trochę więcej wyjaśnień odnośnie do jej przeszłości.

👤 Dostałam od autora wszystko aby lektura tej książki sprawiła mi ogromną frajdę. Przed wszystkim trzymała mnie w napięciu, chciałam jak najszybciej poznać rozwiązanie jednak autor nie pozwolił mi na to zbyt szybko. I właśnie to jest najlepsze w tej książce, czytałam ja z zapartym tchem, czekając na rozwój wydarzeń i nawet nie wiem, kiedy przeczytałam te ponad 400 stron. A to już chyba wystarczający dowód żeby polecić Wam tę pozycję, jeśli lubicie dobry kryminał.

Książka ta przedstawia historię niepokornej detektyw Aidy Lisickiej, która podejmuje się na pozór zwykłego zadania, lecz szybko odkrywa, że stanie przed nią wyjątkowe wyzwanie. Jej pierwsze poważne zlecenie prowadzi ją do zagadki zniknięcia córki wpływowego biznesmena i znanej aktorki. Od tego momentu Aida wplątuje się w sieć intryg i niebezpiecznych układów.
W powieści pojawiają się świetnie wykreowani bohaterowie, z których każdy ma za sobą traumatyczne przeżycia. Stanowią oni perfekcyjne tło dla postaci Aidy, kontrowersyjnej kobiety o silnym charakterze. Choć początkowo może wydawać się pozornie nieosiągalna, to jednak potrafi stawić czoła wymagającym klientom, wścibskim dziennikarzom i niebezpiecznym sprawcom. Aida Lisicka przekracza granice, nie cofając się przed niczym, aby odnaleźć prawdę.
Muszę przyznać, że to niesamowite literackie debiuty zaskoczyło mnie swoją intrygującą fabułą. Początkowo wydawało mi się, że to zlepek historii, które trudno ze sobą połączyć, ale stopniowo, wraz z rozwijającą się akcją, zaczęłam dostrzegać misterny plan autora. Czytając kartka po kartce, nieświadomie stałam się marionetką, którą autor zręcznie prowadził za sznurki, kierując moją uwagę dokładnie tam, gdzie chciał.
Fabuła tej książki jest misternie zaplanowana i skonstruowana w najdrobniejszym szczególe. Atmosfera, jaka wyłania się z tej historii, przypomina ocean o różnych odcieniach podczas sztormu. Fascynuje i przeraża jednocześnie, nie pozwalając na odłożenie książki - chyba, że jest trzecia nad ranem, a ty boleśnie uświadamiasz sobie, że budzik dzwoni o 7:00 ;-)
Gorąco polecam "Największy błąd" wszystkim miłośnikom kryminalnych zagadek. To lektura, która wciągnie wasze myśli i emocje od pierwszej do ostatniej strony.
Liczę na ciąg dalszy losów Pani Detektyw.

W powieści...

• Ebook do kupienia
  • Kryminał sensacja thriller
  • Brak?

Dodaj cytat z książki Największy błąd