Ogień Ducha Świętego

2018-01-01
2008-01-01
Henryk Paprocki
duchowość

Ciekawa i intrygująca, chodź niewielkich rozmiarów (ledwo 60 stron pracy dotyczy wypowiedzi mnicha Serafina),książeczka prezentująca duchowość rosyjskiego prawosławia pod którym podpisać się mogą również katolicy. Zarazem bardzo aktualna zważywszy na czas żywota autora publikowanych słów.
Należy jednak uprzedzić czytelnika, że publikacja nie jest klasyczną rozmową, jakich teraz pełno pojawia się na półkach księgarń, między osobą duchowną a prowadzącą wywiad. Nie ta epoka, a same zapiski zostały wydane dopiero w 70 lat po przeprowadzonej rozmowie i po kilku latach od śmierci człowieka który rozmawiał z Starcem. W związku z powyższym nie wiemy na ile zachowano autentyczny zapis rozmowy, a na ile poddano go przekształceniom by umożliwić jego wydanie.
Mimo tego warto po nią sięgnąć by lepiej zrozumieć duchowość prawosławną i przy okazji samemu przybliżyć się do Absolutu jakim jest Bóg.

Absolutna duchowa petarda! Nie sposób mi pisać o tej książce bez emocji. Jest zaskakująca i inspirująca! "Musthave" dla każdego, kto chce by jego relacja z Bogiem nabrała życia i stała się bliższa temu, czego pragnie sam Bóg. Krótko, poważnie i na temat. Polecam.

Św. Serafin z Sarowa - prosty, skromny i mądry człowiek. Nie jest to "popularny" w Polsce święty, ale mimo tego warto zapoznac sie z nim, chociażby dzięki tej książce. Zawiera ona wywiad przeprowadzony z o. Serafinem przez M. A. Motowiłowa w 1831 r.

Bardzo dobra, duchowa książka. Wywiad ze świętym z XIX w.

Bardzo dobra, duchowa książka. Wywiad ze świętym z XIX w.

• 3.6.2. Doskonalenie duchowe
  • Religia, Teologia