Biały paź smoczy ogon

Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
674
613

Na półkach: , , ,

Czterdziesty pierwszy numer kolekcji "Prawdziwe owady, pajęczaki i inne robaki" poświęcono motylom. Z numeru dowiadujemy się jak zbudowane jest ich ciało, jak wygląda rozmieszczenie na mapie świata poszczególnych gatunków motyli, rozmnażanie i rozwój oraz odżywianie. Poznajemy ich głównych wrogów oraz mechanizmy obronne motyli i ich gąsienic, w tym między innymi zjawisko mimikry batesowskiej.

Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2023/12/biay-paz-smoczy-ogon.html

Czterdziesty pierwszy numer kolekcji "Prawdziwe owady, pajęczaki i inne robaki" poświęcono motylom. Z numeru dowiadujemy się jak zbudowane jest ich ciało, jak wygląda rozmieszczenie na mapie świata poszczególnych gatunków motyli, rozmnażanie i rozwój oraz odżywianie. Poznajemy ich głównych wrogów oraz mechanizmy obronne motyli i ich gąsienic, w tym między innymi zjawisko...

więcej Pokaż mimo to

avatar
966
966

Na półkach: ,

"Motyle, których przedstawicielami są członkowie rodzaju Lamproptera, należą do rodziny paziowatych (Papilionidae),zwanej też witeziami". Ładny, efektowny, prawdziwy okaz z gatunku Lamproptera curius został dołączony do czterdziestego pierwszego numeru z serii "Owady, pajęczaki i inne robaki". Cały numer poświęcony został motylom.
Dział "Z bliska..." zawiera dwa artykuły. Pierwszy, jednostronicowy, wstępny pt. "Uskrzydlone cuda" wprowadza w świat motyli. Drugi, dwustronicowy pt. "Piękno w ruchu" omawia budowę motyli. W dziale "Środowisko" znajdziemy dwustronicowy artykuł pt. "Motyle i kwiaty". Artykuł mówi o środowiskach życia motyli oraz ukazuje i krótko charakteryzuje sześć przykładowych gatunków motyli z różnych stron świata. Dział "Zwyczaje" reprezentuje dwustronicowy artykuł pt. "Radykalna zmiana". Artykuł opisuje życie motyli i skupia się na kwestiach związanych z pożywieniem, metamorfozą, składaniem jaj i godach motyli. Dział "Obrona i atak" to dwustronicowy artykuł pt. "Gdzie czyha niebezpieczeństwo". Artykuł mówi o wrogach motyli i o sposobach motyli na unikanie owych wrogów. W dziale "Niezwykła natura" czytelnik odnajdzie dwustronicowy artykuł pt. "Najpiękniejsze skrzydła" Artykuł zawiera najważniejsze informacje dotyczące skrzydeł motyli. Dział "Mity i legendy" zawiera jednostronicowy artykuł pt. "Istoty duchowe", który skupia się na związkach motyli i ludzi. Ostatni tekst (z niego pochodzi pierwsze zdanie niniejszej opinii) zawiera najważniejsze informacje, które wiążą się okazem owada z rzędu motyli, który został dołączony do tutaj omawianego numeru.
Bardzo dobre ilustracje i ciekawe teksty ujęte w artykuły, które mają jedną lub dwie strony. Przeczytałem i obejrzałem z dużym zainteresowaniem. Ocena bardzo pozytywna i bardzo wysoka.

"Motyle, których przedstawicielami są członkowie rodzaju Lamproptera, należą do rodziny paziowatych (Papilionidae),zwanej też witeziami". Ładny, efektowny, prawdziwy okaz z gatunku Lamproptera curius został dołączony do czterdziestego pierwszego numeru z serii "Owady, pajęczaki i inne robaki". Cały numer poświęcony został motylom.
Dział "Z bliska..." zawiera dwa artykuły....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Posiadam
    1
  • 🏡Posiadam $
    1
  • 🔚Ukończone w roku 2023▶
    1
  • Gatunek: literatura popularnonaukowa
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Biały paź smoczy ogon


Podobne książki

Przeczytaj także