Z życia wzięte

Wydawnictwo Pisane
2022-11-01
2022-11-01

Piękne wiersze "z życia wzięte" - z tytułu i naprawdę

Poezja to gatunek, po który nie wiedzieć czemu sięgamy dużo rzadziej i mniej chętnie. Czasem wpływają na to przykre doświadczenia z przeszłości, przymus szkolnych interpretacji, ale tak naprawdę to właśnie poezja daje najszersze możliwości czytania na wiele sposobów i wnikania w wyjątkowy świat.

Szczególnie jeśli są to takie "codzienne" wiersze — przystępne, klimatyczne i sprawiające, że aż chce się więcej! Taki właśnie zbiór trzydziestu pięciu utworów stanowi ta książka. Podzielona ona została na trzy zasadnicze części, które wyznaczają również kategorie wierszy i ich rodzaj: „Wspominam”, „Pandemia” i „Różne”. Pierwsza część jak wskazuje już jej tytuł, odnosi się do wspomnień Autorki, druga to teksty powstające w okresie pandemii i jej dotyczące, a trzecia jest zbiorem bardzo różnych tematycznie utworów. Wiersze z każdej części czytało mi się bardzo dobrze i przyjemnie.

Autorka w swoich utworach dzieli się niezwykłą mądrością i przekazuje Czytelnikowi prawdziwe emocje. To nie tylko wspomnienia spisane w formie poezji, ale również, a może i przede wszystkim obserwacje, z których Odbiorca ma szansę wysnuć ważne wnioski, jeśli tylko pozwoli, by wiersze trafiły prosto do jego serca.

Tomik urozmaicają piękne i klimatyczna czarno — białe obrazki, pojawiające się co kilka stron. Dodają one uroku i są w pewnym sensie ilustracją tego, o czym pisze Pani Maria Bednarska. Naprowadzają na możliwość interpretacji, ale robią to bardzo subtelnie, gdyż są ogólne i nie zmuszają Czytelnika do konkretnego patrzenia na dany utwór.

Zdecydowanie polecam tę lekturę — fanom poezji, ale nie tylko, gdyż każdy z Was znajdzie w niej coś dla siebie. Na koniec, jako podsumowanie, podzielę się z Wami słowami z mojej rekomendacji, która dzięki uprzejmości serwisu nakanapie.pl mogła pojawić się na okładce tej pozycji: "Tomik to cudowna, sentymentalna i emocjonalna podróż z Autorką przez różnego rodzaju wiersze. Każdy z nich ma swój klimat i pozwala na chwilę refleksji. Teksty zgodnie z tytułem są "z życia wzięte", więc z pewnością trafią do szerokiego grona Odbiorców i spodobają się niejednemu Miłośnikowi poezji. Zdecydowanie warto dać się porwać tym wierszom i zobaczyć dokąd Was to doprowadzi!"

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Piękne wiersze "z życia wzięte" - z tytułu i naprawdę

Szczególnie jeśli są to...

„Z życia wzięte” autorstwa Marii Bednarskiej to tomik poezji podzielony na trzy części: „Wspominam”, „Pandemia” i „Różne”. W każdej z nich czytelnik znajdzie codzienność widzianą kobiecym okiem i tak pięknie ubraną w słowa. Autorka swoim przekazem skłania do refleksji, zadumy, wspomnienia. Poezja potrafi poruszyć najczulsze struny emocji w czytelniku, jeśli tylko uważnie będzie ją czytał. Jesteście gotowi?

A na dalszą część recenzji zapraszamy tutaj: http://netkobieta.pl/wiadomosci/pokaz/542,recenzja-maria-bednarska-z-zycia-wziete

• Książka papierowa
  • Wygrane w konkursie/recenzenckie