Sikorka i jej przyjaciele

Okładka książki Sikorka i jej przyjaciele Hans-Günther Döring, Friederun Reichenstetter
Okładka książki Sikorka i jej przyjaciele
Hans-Günther DöringFriederun Reichenstetter Wydawnictwo: Jedność Cykl: Przyroda to przygoda (tom 1) Seria: Książka z płytą CD literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Przyroda to przygoda (tom 1)
Książka z płytą CD
Jedność
2019-10-31
2019-10-31
32 min.
Magdalena Jałowiec
sikorka ptaki natura przyroda

Okładka książki Biedronka i inni mieszkańcy łąki Hans-Günther Döring, Friederun Reichenstetter
Biedronka i in... Hans-Günther Döring...
Okładka książki Opowiedz coś jeszcze, kochany misiu! Hans-Günther Döring, Christine Rettl
Opowiedz coś j... Hans-Günther Döring...

Ta niepozorna książka zwiera mnóstwo ciekawej wiedzy przyrodniczej. Dodatkowo książka ma płytę, na której można ją odsłuchać.

Ma cudne ilustracje, a informacje w niej zawarta jest bardzo łatwo przyswajalna.

„Sikorka i jej przyjaciele” to małe kompendium wiedzy o ptakach jakie na codzień możecie spotkać. Są tu bardzo ciekawe informacje o takich ptakach jak jerzyk, szpak, bocian, mewa, słowik i wiele innych.

Natura jest zachwycająca.

Moja córka jest ogromną fanką wszelkich organizmów żywych, choć chwilowo z wyłączeniem mrówek. 🤭
Kiedy otrzymałam egzemplarze należące do serii "Przyroda to przygoda" przyznaję, że niesamowicie zaintrygowala mnie ilość wartościowych informacji w stosunkowo niewielkich publikacjach.

Na dziś zaplanowałam przedstawienie Wam trzech tytułów, które poprowadzą małego czytelnika przez wyjątkowy świat pełen życia przy wykorzystaniu multimediów.

🐝 "Pszczoły i ich niezwykły świat "

Zdecydowanie ulubiona publikacja mojej córki w temacie najbardziej pożytecznych małych stworzeń!
Poza oczywistą charakterystyką pszczół mamy szansę poznać ich zwyczaje i podział ze względu na role w ulu.
Jeśli chcesz podążać za szczegółowym cyklem życia pszczoły, rozeznać się jak wygląda prawdziwe miodobranie a także jak niesamowity sposób mają na przetrwanie zimą to ogromnie polecam Ci ta publikację!

🐦 "Sikorka i jej przyjaciele"

Gdybym miała wskazać książkę, która potrafi rozczulić i zainteresować a przy tym przekazać ogrom wiedzy odnośnie ptaków to zdecydowanie wybrałabym właśnie tą.
Maleńka sikorka wydaje się być naprawdę niewielka w porównaniu do pozostałych gatunków a mimo to wykazuje się ogromną siłą i determinacją.
A dlaczego?
Na to pytanie odpowiada właśnie ta książka!
Brylując między występującymi w naszym regionie ptakami masz szansę dowiedzieć się o predyspozycjach do życia, migracjach, przetrwaniu w zimie a także dowiedzieć się co nieco o komunikacji, która ubarwia nam, ludziom codzienność.

🐞 "Biedronka i inni mieszkańcy łąki "

Książka przyozdobiona niewątpliwie jedną z najbardziej uroczych przedstawicielek spośród chrząszczy to prawdziwa gratka dla małych obserwatorów przyrody!
Jest to przekrój przez zwierzęta zamieszkujące dzikie łąki.
Od wszelkich owadów, przez ssaki, gryzonie a nawet gady!
Czy wiesz, że ilość kropek na pancerzu biedronki nie jest wyznacznikiem jej wieku? Ja do teraz byłam przekonana, że jest zupełnie inaczej!
Ta i inne ciekawostki znajdują się bliżej końca i gwarantuję- potrafią zaskoczyć!

Która najbardziej podoba się Tobie?:)

Natura jest zachwycająca.

Na dziś zaplanowałam przedstawienie Wam trzech tytułów, które...

• 2022 dla dzieci
  • Dla przedszkolaka
  • Książki dla dzieci
  • Serie
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Sikorka i jej przyjaciele