Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku

Okładka książki Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku Bożena Hanusiak
Okładka książki Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku
Bożena Hanusiak Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
Wydawnictwo AA
2022-01-01
2022-01-01
Religia Wiara Ewangelia

Jak pomóc dziecku zrozumieć ewangelię, czytaną na niedzielnej mszy? W czasie nabożeństwa nie ma na to czasu, przed mszą zwykle się nie sprawdza jaka będzie dziś ewangelia, po mszy z kolei jest już po czasie i można co najwyżej wytłumaczyć co było. I tu z pomocą przychodzi nam książka "Ewangelia dla dzieci". Na każdą niedzielę i święto w roku, a właściwe w ciągu trzech lat cyklu liturgicznego, znajdziemy tu ewangelię, rozmowę z Jezusem i krótkie wyjaśnienie.

Książka zaczyna się w grudniu 2022. Cykl kończy się w 2025 i można zacząć go od nowa.

📣Z wielką przyjemnością przedstawiamy Wam "Ewangelię dla dzieci" autorstwa s. Bożeny Marii Hanusiak PUST.
Piękne ilustracje autorstwa Pawła Kołodziejskiego dopełniają treść. 🖼

📖To kompletny zbiór komentarzy do niedzielnych Ewangelii na wszystkie trzy lata w cyklu liturgicznym: A, Bi C. Komentarze spisane są w atrakcyjnej formie dialogu dziecka z Jezusem. Wojtek, Wiktoria, Kuba, Staś, Marta, Michałek, Dominik i inne dzieci pytają Jezusa na przykład o zmartwychwstanie lub o to, jak wejść do królestwa niebieskiego itp. Książka przybliża dzieciom Jezusa jako żywą i bliską osobę. Przykłady wzięte z życia są doskonałym przełożeniem bogatego, wielopoziomowego tekstu Ewangelii na konkretne sytuacje życiowe, pomagają odróżnić dobro od zła i wybierać dobro.❤️

Na kanale 🎧 YouTube polecamy podcasty z Ewangelią 📖i komentarzem do niej na podstawie właśnie tej książki, które czyta Artur Bocheński.🎤

🎚Wielki Post to dobry czas by sięgnąć do Ewangelii 📖z dzieckiem by mogło zrozumieć sens Świąt Wielkanocnych spędzając rodzinnie czas👫 podczas wspólnego czytania i rozważania Słowa Bożego!📖

Jedyny minus tej publikacji to, że nie zawiera Ewangelii na każdą niedzielę

Piękne ilustracje autorstwa Pawła Kołodziejskiego dopełniają treść. 🖼

Przestawiamy Wam piękną, ilustrowaną Ewangelię dla dzieci. Książka składa się z komentarzy do wszystkich niedzielnych Ewangelii, na wszystkie trzy lata w cyklu liturgicznym A, B i C.

Komentarze są bardzo atrakcyjne, ponieważ są to rozmowy dzieci z Jezusem. Rozmawiają oni m. in. o: narodzinach w Betlejem, Świętej Rodzinie, zmartwychwstaniu.

Książka jest pięknie wydana- duży format, piękne kolorowe ilustracje.

Serdecznie polecamy "Ewangelie dla dzieci". Powinny zagościć w każdym domu.

Książka jest pięknie wydana-...

Dodaj cytat z książki Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku