Dokąd po śmierci. Sąd, niebo, czyściec, piekło

Okładka książki Dokąd po śmierci. Sąd, niebo, czyściec, piekło Piotr Różański SP
Okładka książki Dokąd po śmierci. Sąd, niebo, czyściec, piekło
Piotr Różański SP Wydawnictwo: eSPe religia
religia
eSPe
2022-11-07
2022-11-07
9788382011654
Śmierć Piekło Niebo Czyściec Sąd ostateczny Życie po śmierci

Mówi się, że to jedyne czego możemy być pewni i, że to jedyna sprawiedliwość. Śmierć spotka każdego, i bogatego i biednego, i prezydenta i salowego. Dlatego nie ma sensu uciekać przed tym tematem czy unikać go, jakby nas jeszcze nie dotyczył. Wręcz przeciwnie. Śmierć może nas spotkać w każdej sekundzie i dlatego należy tak żyć, aby zawsze być gotowym. Jestem pewna,że osoby wierzące, tak prawdziwie, mają mniejszy problem z umieraniem. Poprostu wiedzą, że to nie koniec.

W tej książce autor ,o. Piotr Różański, porusza temat śmierci bardzo ciekawie i nie pobieżnie. Jako ksiądz i psychoterapeuta niejednokrotnie miał okazję towarzyszyć osobom w chwili odejścia. Dzieli się osobistym świadectwem swojej posługi, wyjaśnia prawdy wiary i naukę kościoła dotyczące życia w wieczności. Konfrontuje to ze współczesną medycyną czy psychologią . Przytacza fragmenty Biblii np. Apokalipsę , które mówią o sądzie ostatecznym, i wyjaśnia nam jak należy je odczytywać.

Myślę, że po tę książkę powinny sięgnąć napewno osoby, które czują się przytłoczone ciężarem śmierci, boją się nawet dotknąć tej tematyki a może właśnie kogoś bliskiego tracą lub stracili. Znajdą tutaj napewno odpowiedź na nie jedno pytanie, co może przynieść pewien spokój i oddalić paraliżujący lęk przed tym co nieuniknione.

• Religijne
  • Zielony
  • Religia
  • Przeczytane w 2022
  • Biblioteka własna
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Dokąd po śmierci. Sąd, niebo, czyściec, piekło