Pożegnaj zazdrość!

Okładka książki Pożegnaj zazdrość! Ana Serna
Okładka książki Pożegnaj zazdrość!
Ana Serna Wydawnictwo: JUPI JO! Seria: Kraina emocji opowieści dla młodszych dzieci
28 str. 28 min.
2022-09-15
28 min.
dzieci emocje przedszkolaki

Okładka książki Kraina emocji. Pożegnaj lęk! Henar Íñigo, Kasandra, Ana Serna
Kraina emocji.... Henar Íñigo, Kasand...
Okładka książki Kraina emocji. Pożegnaj smutek! Henar Íñigo, Kasandra, Ana Serna
Kraina emocji.... Henar Íñigo, Kasand...
Okładka książki Bajki i opowieści Marifé Gonzalez, Ana Serna
Bajki i opowieści Marifé Gonzalez, An...

Jestem zakochana po uszy w ilustracjach z tej książki. Cała szata graficzna podoba mi się ogromnie: te żołędzie, listki i inne „leśne” detale, cudownie bajkowy klimat...

Ale zachwycić można się również treścią i przekazem tej wyjątkowej książki.
Jest to historia małego, uroczego jeżyka Jurka, którego świat wywrócił się do góry nogami. Co takiego się wydarzyło? Otóż, w domu Jurka pojawił się maleńki intruz, który skupił na sobie całą uwagę rodziców, zabrał mu chwile czułości i zabawy.
Tak, Jurek został starszym bratem i zupełnie nie potrafi odnaleźć się w tej sytuacji. Jest przekonany, że rodzice przestali go kochać, nie mają ochoty spędzać z nim choćby chwili i dla nich liczy się już tylko ten mały „krzykacz”.

Zwierza się ze swoich smutków koleżance, żabce Żanetce. Wśród gromadki małych bohaterów tej opowieści, wywiązuje się rozmowa o tym, jak wyglądają relacje z rodzeństwem w ich przypadku. Koledzy opowiadają o trudnych początkach z maleństwem w domu, ale i o pięknie oraz pozytywach, wynikających z posiadania braciszka lub siostrzyczki.

Czy Jurek da się przekonać, że rodzice nadal go kochają?
Czy jeżyk pożegnał zazdrość?

Tak, tak i jeszcze raz TAK!!!
Ta książka skradła moje serce, a co najważniejsze - bardzo spodobała się moim dzieciom.

Ale zachwycić można się również treścią i przekazem tej wyjątkowej książki.

Oto książki poruszające temat emocji, opowiadające czym jest złość, smutek, lęk oraz zazdrość. To wszystkie te "trudne" ale równie ważne i potrzebne uczucia.

Bohaterami tych opowieści są zwierzęta z przedszkola "Nad Jeziorkiem": żabka Żanetka, żółwie Trojaczki, kaczor Kamil, ślimak Staś, wiewiórka Wandzia, jeż Jurek, bóbr Bartek.

📖 "Pożegnaj zazdrość"

Żaneta spotyka rozzłoszczonego Jurka, który twierdzi, że odkąd na świecie pojawił się jego braciszek, rodzice wcale nie zwracają na niego uwagi. Jeż nie chce się bawić ze znajomymi, a jego złość przeradza się w płacz. Przyjaciele pocieszają go, opowiadając o zaletach posiadania rodzeństwa. W końcu Jurek zdaje sobie sprawę, że posiadanie brata to fantastyczna sprawa!

Książki są przepiękne! Mają twardą oprawę z wypukłymi elementami i kartonowe strony. Są bardzo barwne, z przyjaznymi ilustracjami. Myślę, że to pomoc, po którą warto sięgnąć wprowadzając dziecko w świat emocji! Zapoznają dziecko z tematem na podstawie konkretnych, życiowych sytuacji a dla rodzica będą wsparciem, oferując propozycje poradzenia sobie z danymi przeżyciami.

📖 "Pożegnaj zazdrość"

Żaneta spotyka...

Kolejna część świetnej serii o emocjach - "Pożegnaj zazdrość".

Tym razem głównym bohaterem jest jeż Jurek, który czuje zazdrość względem swojego młodszego brata. Jest rozgoryczony, bo jego rodzice nie mają już dla niego tyle czasu, ile mieli go przed pojawieniem się Jasia. Frustracja wywołuje w nim gniew i nawet zabawa z innymi zwierzątkami nie sprawia mu przyjemności. Jurek daje upust swoim emocjom, ale jego przyjaciele wykazują się zrozumieniem. Wspierają Jurka i próbują i wymieniają się własnymi doświadczeniami w kwestii posiadania rodzeństwa. Okazuje się, że rodzeństwo to wspaniała sprawa, choć na początku nie jest łatwo.

Czy Jurkowi uda się odnaleźć w nowej sytuacji? Czy rodzice zrozumieją jego uczucia?

Na kartonowych stronach znajdziemy kolorowe ilustracje, bardzo przyjazne dzieciom, wzbudzające sympatię względem bohaterów.

Książeczka porusza bardzo ważną kwestię związaną z pojawieniem się młodszego rodzeństwa. To ogromna radość dla rodziców, ale starsze dziecko często czuje się odrzucone. Jeżyk Jurek wprost powiedział, że jego rodzice już go nie kochają i dzieci naprawdę w ten sposób odbierają pełne zaangażowanie rodziców w opiekę nad młodszym rodzeństwem. Jest to dla nich bardzo trudne i reagują na to tak, jak dzieci potrafią - złością, gniewem, zazdrością i płaczem. Dlatego tak istotne jest, by w tym trudnym czasie jednak znaleźć czas również dla starszego dziecka, by też czuło się ważne, potrzebne i kochane.

Kolejna część świetnej serii o emocjach - "Pożegnaj zazdrość".

Bohaterami książeczek jest żabka Żanetka i jej przyjaciele. W każdej z nich jeden z bohaterów mierzy się z daną emocją. Mali bohaterowie próbują zrozumieć co się dzieje z daną osobą oraz jak sobie poradzić w czasie negatywnych emocji. A przecież nie jesteśmy w stanie ochronić dzieci przed tymi negatywnymi emocjami, ale możemy nauczyć dziecko jak sobie z nimi radzić.

Moim zdaniem to bardzo urocze książeczki, które pomogą zrozumieć dziecku co się z nim dzieje. Co bardzo mi się podoba to to, że w książeczkach napisane jest to, że każda z tych emocji jest normalna i może się pojawić u każdego.

“Kraina emocji” to krótkie historyjki z życia wzięte. Bo czy nie pojawia się zazdrość o rodzeństwo, czy złość gdy coś nie idzie po myśli dziecka? Razem z młodym polubiliśmy się z bohaterami tej serii.

Dodatkowo książeczki są pięknie ilustrowane, a dzieci na to bardzo zwracają uwagę. Antek bardzo lubi je oglądać.

No i kartonowe strony, one zawsze są bardziej wytrzymałe i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Antek już dba o książki, ale jak to dziecko potrafi mocniej pociągnąć książeczkę, bo chce z bliska obejrzeć obrazek.

Bardzo mądra i fajna książeczka dla przedszkolaków. Razem z Antkiem polecamy ❤️

Moim...

Większość z Was już pewnie wie, że warto nauczyć dzieci rozpoznawać i nazywać emocje oraz nauczyć je jak sobie z nimi radzić. Z pomocą przychodzą nam książki takie jak ta.
Jest to wartościowa i ciekawa pozycja, która porusza temat radzenia sobie z trudnymi emocjami, a z pewnością zazdrość taką właśnie jest.
Książka jest kartonowa. Ilustracje bardzo spodobały się synkowi. Wszystko napisane jest prostym językiem, więc dziecko nie będzie miało problemu ze zrozumieniem tekstu.
Kocham takie książki, ponieważ pomagają dzieciom odnaleźć się w najróżniejszych sytuacjach.
Z jakimi problemami będą musiały się zmierzyć Żaba Żaneta, Sowa Stefan, Wiewiórka Wandzia i Jeż Jurek? Jak ważna jest pomoc i wsparcie najbliższych w trudnych chwilach? Przekonajcie się sami. Naprawdę warto 🙂

Książka jest kartonowa. Ilustracje bardzo spodobały się synkowi....

Tematem części „Pożegnaj zazdrość” jest motyw młodszego rodzeństwa. Jeż Jurek uważa, że – odkąd urodził się jego brat Jaś – jego rodzice przestali go kochać. Nie poświęcają mu już tak dużo czasu i zazwyczaj zajmują się Jasiem. Jurek jest zły i rozżalony. Przyjaciele pocieszają go, tłumaczą, że rodzice nadal mocno go kochają i że niedługo sam przekona się, jak super jest mieć rodzeństwo! Popierają to przykładami ze swojego życia. Rozmowa z kolegami i z rodzicami uświadamia Jurkowi, że bycie bratem to duża radość i ważny obowiązek.

„Kraina emocji” to cykl, który skierowany jest do dzieci w wieku 3-5 lat. Dzięki niemu maluchy pożegnają nieprzyjemne emocje.
Książki pozwalają zrozumieć trudne sytuacje, wyciszyć się i znaleźć spokój, a także uzasadnienie doświadczanych emocji. Zachwycają przy tym wspaniałą oprawą graficzną, która emanuje całą paletą soczystych barw. 🎨 Dzięki kolorowym, bajkowym ilustracjom tę serię aż chce się wziąć do ręki i oglądać, oglądać i oglądać… Polecamy z całego serca! 🥰

Nowa seria Kraina emocji to cztery książki poruszające takie emocje jak lęk, smutek, złość i zazdrość. Bohaterami książek są różne zwierzątka: jeż, żaba, żółwie, kaczka, sowa, ślimak, wiewiórka i bóbr. W każdej części inne z nich jest głównym bohaterem. „Pożegnaj zazdrość!” - jeż Jurek jest zazdrosny o swojego braciszka. Żabka wraz z przyjaciółmi tłumaczą mu, że jeśli chwile poczeka będzie się świetnie bawił z bratem. Każdy opowiada swoją historię związaną z rodzeństwem. Książki są pięknie wydane. Okładka twarda z różnymi tłoczniami, aksamitna w dotyku. Strony są kartonowe, ilustracje bardzo ładne, na których widać emocje. Jedyny minus to tekst pisany jakimiś falami. Nie jestem zwolenniczką takich zabiegów. Lubię jak tekst jest prosty, łatwiej się go czyta. Całą serię polecam!

"Kraina emocji", która jak zapewne się domyślacie pomaga najmłodszym w radzeniu sobie w trudnych dla nich chwilach.

Seria składa się z 4 części:
❇️ Pożegnaj zazdrość!
❇️ Pożegnaj złość!
❇️ Pożegnaj smutek!
❇️ Pożegnaj lęk!

Każda z książek ma właściwie dość podobną konstrukcję: pojawia się problem, zwierzątko nie potrafi sobie z nim poradzić 🤔. Na szczęście pojawiają się przyjaciele, którzy pokazują jakie oni mają sposoby na pokonanie danej emocji.

Ogromną zaletą serii jest jej spójność. Z przyjemnością śledzimy przygody zwierzątek, które pojawiły się w pozostałych częściach i dowiadujemy się więcej o ich życiu 😃

W mojej opinii takie książki pomagają nam wyjaśnić problem, mogą też być cudownym wstępem do poważnej rozmowy z dzieckiem. Warto podczas czytania analizować jak czuje się dany bohater, możemy również spytać jakie nasza pociecha ma pomysły na poradzenie sobie gdy jest im smutno, albo gdy są źli.

Seria składa się z 4 części:
❇️ Pożegnaj zazdrość!
❇️ Pożegnaj złość!
❇️ Pożegnaj smutek!
❇️ Pożegnaj lęk!

Dzięki uprzejmości @jupijowydawnictwo w naszej biblioteczce pojawiły się nowe, wartościowe książeczki, które moim dziewczynom podobają się OGROMNIE! Chyba pierwszy raz się tak zdarzyło, że w ciągu jednego dnia, chciały żeby im je czytać co chwilę 😂

Książeczek o emocjach jest ostatnio bardzo dużo. Niektóre są w porządku, niektóre niestety nie należą do zbyt "mądrych", a jeszcze inne są naprawdę ciekawe i wartościowe. I do tych ostatnich z czystym sumieniem mogę zaliczyć serie "Kraina emocji". Wraz z jej bohaterami będziemy mieli możliwość pożegnać cztery trudne emocje - smutek, złość, zazdrość i lęk. Każda z nich w większym bądź mniejszym stopniu pojawi się u naszej pociechy, dlatego też warto pokazać jej możliwą drogę do poradzenia sobie z tymi nieprzyjemnymi uczuciami.

"Pożegnaj lęk" to historia wiewiórki Wandzi i jej przyjaciół, którzy podczas grzybowego konkursu, gubią się w lesie. Wiewiórka jest ogromnie przerażona, a reszta jej towarzyszy będzie starała się jej pomóc w przezwyciężeniu strachu.

"Pożegnaj smutek" to historia żabki Żanetki, która popada w ogromną rozpacz, bowiem jej najlepsza przyjaciółka wyprowadza się, przez co nie będzie jej już dłużej widywać. Jak żabcia pokona smutek?

W książeczce "Pożegnaj złość" poznamy sowe Stefana, który wybudzony ze swojej dziennej drzemki, będzie niezwykle nieprzyjemny w rozmowie z żabką Żanetką. Jak dzieciaki "udobruchają" pana sowę? W jaki sposób pożegna on złość?

I na koniec historia jeża Jurka, który czuje się niezwykle źle z tym, że jego rodzice interesują się bardziej jego młodszym, niedawno urodzonym braciszkiem. Brzmi znajomo? Zazdrość nieraz pojawia się w domach, w których pojawia się nowy członek rodziny. Jak można sobie z tym poradzić? Zachęcam do sięgnięcia po książeczkę "Pożegnaj zazdrość" 😊

Książeczki dedykowane są dla dzieci powyżej 3 roku życia, wtedy właśnie maluchy zaczynają odczuwać te pierwsze emocje, a my rodzice musimy pomóc im je nazywać i pokazać jak mogą sobie z nimi radzić. Dlatego myślę, że warto zaopatrzyć się właśnie w książeczki z serii „Kraina emocji”. Samo wydanie tych książek jest cudowne! Kartonowe, twarde strony, niezwykle przyjemne ilustracje i prosty, mądry przekaz - wszystko to co z pewnością przykuję uwagę każdego młodego człowieka. A dodatkowo może nauczyć go radzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami, których niestety nie sposób ominąć w życiu. Ja Wam całą serie ogromnie polecam! ❤️

Seria książek dla przedszkolaków, wartościowa i przepięknie zilustrowana. W serii dzieciaki poznają czym są emocje, jak sobie radzić z zazdrością, złością czy też smutkiem.

Bohaterami opowiadań są leśne zwierzaki, którzy stanowią nieodłączną paczkę przyjaciół. Każdy z nich doświadcza różnych uczuć, ale co najważniejsze żadne ze zwierzaków nie pozostaje samo ze swoimi zmartwieniami.

Opowiadania przekazują ważną naukę, oraz fakt, że wszelkie trudności warto rozwiązywać w gronie najbliższych. Historie ukazują jak ważna jest przyjaźń, rodzina, rodzeństwo.

Plusami wydania są mądre opowieści, grube kartonowe strony, przepiękne ilustracje. Książki są „furtką” do fantastycznych rozmów z dziećmi.

Polecamy wszystkim przedszkolakom!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Dla Anieli
  • Dziecięce
  • Mela
  • Współpraca
  • Recenenckie
  • Dzieciństwo W.

Dodaj cytat z książki Pożegnaj zazdrość!