Menopausing: The positive roadmap to your second spring

Okładka książki Menopausing: The positive roadmap to your second spring Davina McCall
Okładka książki Menopausing: The positive roadmap to your second spring
Davina McCall Wydawnictwo: HQ zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Menopausing: The positive roadmap to your second spring
HQ
2022-09-15
2022-09-15

Rewelacyjna książka. Bardzo potrzebna pozycja ponieważ menopauza i terapie hormonalne są wciąż tematem na który większość z nas ma małą wiedzę a rzecież dotknie to każdą kobietę oraz pośrednio każdego mężczynę, który ma żonę lub matkę w tym wieku.
Ogrom przydatnej wiedzy.

Ogrom przydatnej wiedzy.

#56/52 #menopauzing #menopauzingczylinowypoczątek
#davinamccall #drnaomipotter
Kto mnie zna ten wie, że uwielbiam czytać thrillery, ale od czasu do czasu sięgam po książki zupełnie w innym stylu i tak było tym razem. "Menopauzing czyli nowy początek" to piękna książka od kobiet dla kobiet w każdym wieku! Naprawdę uważam, że powinna ją przeczytać każda z Nas niezależnie od tego czy menopauze ma jeszcze długo przed sobą czy już za sobą. Przesłuchałam w formie audiobooka i poczułam jakby szeptała mi do ucha najlepsza przyjaciółka, która doskonale zna i rozumie moje ciało. Od początku autorka wspiera i dodaje sporo pozytywnej energii. Dokladnie jest wytłumaczone czym są perimenopauza (nie słyszałam tego słowa nigdy wcześniej!) i menopauza oraz jakie są ich symptomy. Lekarze bardzo często mylą objawy menopauzy z depresją i podają leki, które wcale nie pomagają. Smutne niestety i dlatego tak ważne jest żebyśmy my kobiety poznały swoje ciało i wiedziały jakie w nim zmiany następują. Szczerze polecam ten tytuł I pewnie sięgnę po podobne.

#56/52 #menopauzing #menopauzingczylinowypoczątek
#davinamccall #drnaomipotter

Książka oswaja z tematem menopauzy. Bardzo łatwa odbiorze dzięki narracyjnej opowieści i przystępnemu wydaniu.

Jestem trochę zawiedziona tą pozycją. Spodziewałam się konkretów, a otrzymałam historie innych kobiet i komentarze autorki typu: Sara, to wspaniałe że podzieliłaś się swoją historią, aż się popłakałam czytając ją. Mam poczucie że książka była o niczym, wyniosłam jedynie garść informacji typu: jakie środki są dostępne dla kobiet na rynku brytyjskim.
I tak, książka typowo na rynek anglosaski, gdzie kobieta ma ograniczony dostęp do ginekologa i zderza się ze ścianą niezrozumienia ze strony internistów którzy zajmują się ginekologią, bo takie są założenia tamtego systemu zdrowotnego.
Ta książka nie jest zła, spełni swoją rolę jeśli ktoś poszukuje czegoś w rodzaju empatycznego kręgu wsparcia i otulenia energią innych kobiet, Brytyjek, zaznaczam.
Po konkretne informacje zachęcam do sięgnięcia po inne pozycje.

I tak, książka typowo na...

Gdybym miała jednym słowem określić, jaka jest książka Menopauzing, czyli nowy początek, to na pewno wybrałabym słowo „wspierająca”. Już od pierwszych stron dostajemy w niej dużo pozytywnej energii i zapewnień, że damy radę pokonać wszelkie trudności pojawiające się w czasie menopauzy. Ta cenna publikacja jest dziełem Daviny Mccall – popularyzatorki wiedzy o menopauzie i autorki programów: Sex, Myths and the Menopause i Mind and the Manopause, oraz dr Naomi Potter – lekarki specjalizującej się w tematyce menopauzy. Treści zamieszczone przez obie panie zostały wyraźnie od siebie oddzielone – z jednej strony otrzymujemy wiedzę opartą na własnym doświadczeniu autorki i relacjach innych kobiet, zgromadzoną przez lata obserwacji, z drugiej: rzetelną wiedzę medyczną.
Ta współpraca dała w efekcie prawdziwe kompendium wiedzy o menopauzie – w książce znajdziemy wszystko, co powinnyśmy o niej wiedzieć, a co ułatwi nam przetrwanie tego niewątpliwie trudnego czasu. Dowiemy się z niej między innymi, czym jest perimenopauza i menopauza oraz jakie są ich symptomy. Zgłębimy temat wczesnej menopauzy i przedwczesnej niewydolności jajników. Davina i dr Naomi odmitologizują HTZ (hormonalną terapię zastępczą) i dokładnie wyjaśnią, czym ona jest, co może zawierać i w jakiej postaci można ją przyjmować. Wyposażone w taką wiedzę możemy skuteczniej szukać niezbędnej pomocy u lekarzy. Tym bardziej że niestety często mylą oni objawy menopauzy z depresją i przepisują nietrafione leki.
Ponieważ w książce znajdziemy liczne i bardzo osobiste relacje kobiet, które doświadczyły wielu różnych objawów menopauzy, na pewno będzie ona też dużym wsparciem duchowym. Dzięki przedstawionym historiom kobiety łatwiej mogą poczuć, że w trudnym doświadczeniu nie są same, dowiedzą się też, co robiły ich „poprzedniczki”, by ich komfort życia w tym etapie życia znacząco się poprawił.
Mimo że menopauza jeszcze przede mną, to z przyjemnością przeczytałam tę książkę. Dla mnie to była przede wszystkim ogromna dawka wiedzy. Zupełnie nie byłam świadoma, z czym mierzą się moje starsze koleżanki. Mam wrażenie, że menopauza wciąż jest tematem tabu. Tym bardziej cieszę się, że książka Daviny Mccall i Naomi Potter ukazała się w Polsce. Dodatkowo muszę podkreślić, że jest pięknie wydana – mnóstwo w niej kolorów, grafik, a najważniejsze treści są wytłuszczone, co bardzo pomaga, jeśli chcemy szybko wrócić do konkretnego zagadnienia.
Menopauzing, czyli nowy początek to książka napisana przez kobiety, o kobietach i dla kobiet, ale zachęcam do sięgnięcia po nią również partnerów, którzy chcieliby lepiej zrozumieć, co podczas menopauzy dzieje się z kobietami i jak mogą pomóc im przetrwać ten trudny czas.

Menopauza to jednej z etapów życia każdej kobiety, którego nie da się uniknąć. Dlatego też warto zgłębić to zagadnienie, aby zawalczyć o siebie..
Autorkami książki są angielska dziennikarka, która opisuje zarówno własne zmagania z menopauza jak i doświadczenia innych kobiet, a także ginekolożka, która specjalizuje się tym zagadnieniu.
W książce jest wyjaśnionych wiele zagadnień związanych z menopauza, dolegliwości jakie mogą dotknąć kobiety i sposobów radzenia sobie z nimi.
Polecam każdemu, kobieta aby dodać otuchy i wyjaśnić pewne kwestie, a także mężczyzną aby mogli choć trochę zrozumieć kobiety wokół nich i może im pomóc i wesprzeć.
Pozytywny przekaz jest taki ruch, zdrowe jedzenie i wsparcie. Na szczęście to tylko etap w życiu, po upływie, którego dolegliwości miną.😎
Małym minusem jest to że książka napisana jest przy uwzględnieniu angielskiej służby zdrowia🥴

W książce jest wyjaśnionych wiele...

• Literatura angielska
  • Pożyczona
  • Popularno-naukowe/dokument
  • Storytel

Dodaj cytat z książki Menopausing: The positive roadmap to your second spring