Nutrition and Physical Degeneration

Okładka książki Nutrition and Physical Degeneration Weston Price
Okładka książki Nutrition and Physical Degeneration
Weston Price Wydawnictwo: Price-Pottenger Nutrition Foundation zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Nutrition and Physical Degeneration
Price-Pottenger Nutrition Foundation
2008-01-01
2008-01-01
odżywianie pierwotne kultury podróże medical cooking diets biology food history

[...]
Podczas produkcji białej mąki zwykle usuwa się około osiemdziesięciu procent lub cztery piąte zawartości fosforu i wapnia, wraz z witaminami i minerałami zawartymi w zarodku lub zarodku.
[...]
Szeroko zakrojone badania laboratoryjne wykazały, że większość ludzi nie jest w stanie wchłonąć więcej niż połowy wapnia i fosforu ze spożywanych pokarmów. Stosowane ilości zależą bezpośrednio od obecności innych substancji, zwłaszcza witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

PROWOKUJĄCA DO ZMIANY !
"Nutrition and Physical Degeneration: A Comparison of Primitive and Modern Diets and Their Effects".
Właściwie tak powinien brzmieć pełen tytuł tej książki. Książki, która miała swoją pierwszą publikację w 1939 roku. Jej Autor był wybitnym dentystą znanym przede wszystkim ze swoich teorii na temat związku między odżywianiem, zdrowiem zębów i zdrowiem fizycznym.
Sięgnij po książkę, aby uzyskać obszerne spojrzenie na to jaki wpływ ma odżywianie między innymi na dzieci z zespołem Downa. Prawidłowe odżywianie zmniejszy liczbę próchnicy, zmniejszy ryzyko chorób, ułatwi poród oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia deformacji psychicznych i fizycznych u niemowląt i dorosłych.
DŁUGO I DOGŁĘBNIE JĄ STUDIOWAŁAM, ALE BYŁO WARTO !
POLECAM ! CZYTAJCIE ! ZDOBYWAJCIE WIEDZĘ !
WŁACZCIE MYŚLENIE ! 😉👍
#tylkoketoza

[...]
Dostępne dane wskazują, że krew i ślina zwykle zawierają czynniki obronne, które, jeśli są obecne, kontrolują wzrost organizmów wytwarzających kwasy (bakterie) i miejscowe reakcje na powierzchni zębów. Kiedy te czynniki obronne nie są obecne, organizmy wytwarzające kwasy namnażają się i wytwarzają kwas, który rozpuszcza strukturę zęba. Pochodzenie tego czynnika ochronnego jest zapewnione w żywieniu i jest bezpośrednio związane z zawartością składników mineralnych w żywności oraz ze znanymi i nieznanymi witaminami, zwłaszcza rozpuszczalnymi w tłuszczach

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DLA CIEKAWSKICH :
dołączam stronę, na której można zobaczyć obszerną listę zamieszczonych w tej książce zdjęć

[...]

Fantastyczna pozycja. To niemalże książka przygodowa. Autor, dentysta, zastanawiał się dlaczego ma tylu pacjentów i jest taki bogaty. Dzięki zamożności odbył wiele podróży po całym świecie aby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Analizował diety, śliny i szczęki ludzi z wielu kultur, zarówno indusrtializowanych jaki i dzikich i znalazł odpowiedź: niedobory żywieniowe i nadmiar cukru są przyczyną nie tylko dziur w zębach, ale zmniejszonych szczęk, w których się nie mieszczą zęby(!!!). Dzikie kultury są zdrowe, a zindustrializowane zdegenerowane. Już 80 lat temu było wiadomo że złe odżywianie prowadzi do zwężania szczęk a mimo to dziś aparaty na zęby nosi coraz więcej dzieci! Przy okazji Price obserwuje inne degeneracje, nie tylko dentystyczne, wywołane złym odżywianiem. Książka pełna jest zdjęć szczęk więc nie trzeba wierzyć obserwacjom autora, można samemu porównać.
Jedynym minusem jest zaawansowany język angielski, nie czyta się jej aż tak gładko jak dzisiejsze amerykańskie pozycje.

• 2023 miszmasz
  • W oryginale