Powietrze, którym oddycha

Gdybym miała podać jedno zdanie dotyczące tej książki byłoby to "walka serca z rozumem"

Nie było tutaj zwrotów akcji. Napierwszy rzut oka można by powiedzieć że nie ma w tej książce nic szczególnego, ale pozory mylą, ponieważ historia Grahama i Lucy jest wyjątkowa. Pomimo tematów jakich ona dotykała przez nią się po prostu płynęło.
___
Graham i Lucy, czyli dwa całkiem różne światy, dwa charaktery tak bardzo różniące się od siebie. Jednak pomimo różnic między nimi zaczęła pojawiać się nić porozumienia. Ich losy niespodziewanie się ze sobą spotkały. Tylko z jakim skutkiem?
@ksiazkowa.wolnosc

___
Graham i Lucy, czyli dwa całkiem...

Przewidywalna, niewiele mnie zaskoczyło w niej. Sytuacja gdzie poszli do łóżka po raz pierwszy słaba, powody jej jeszcze gorsze. I wielkie rozczarowanie bo autorka postanowiła to pominąć i napisać jedno zdanie że coś się wydarzyło. Owszem rozumiem że nie miało to właściwości uczuciowych dla autorki ale jednak wolałabym poczytać nieco więcej o tym. Zwłaszcza że moment pocałunku jak i sytuacji w łazience był opisany szczegółowo.
Trochę naciągane, potem ta ucieczka i teoretycznie myślę że bohater by nie wrócił jeśli by nie dostał wiadomości od staruszka. Czyli jakby postawił krzyż na ich relacji a potem wraca i nagle twierdzi że ja kocha i chce być przy niej. Nie widzę logiki..

Czytałam tę książkę kilka lat temu i byłam nią zachwycona. Teraz przy drugim podejściu dalej uważam, że jest świetna ale mój zachwyt jest nieco mniejszy. Dialogi choć pięknie napisane brzmiały trochę sztucznie - nikt po prostu nie mówi w ten sposób o uczuciach. I drażniło mnie zrobienie z jednego z bohaterów totalnego wariata.
Ogólnie polecam, mimo drobnych wad czyta się tę historię bardzo dobrze i fajnie było ponownie ją sobie odświeżyć. Wydawało mi się, że nieźle zapamiętałam fabułę, jednak okazało się, że sporo rzeczy pozapominałam przez co czułam się jakbym czytała ją po raz pierwszy.

Ogólnie polecam, mimo drobnych wad czyta się...

Sięgnęłam Po nią patrząc Na ilość opinii i poleceń ale nie wiem do końca skąd zachwyt ;) dwóch ,no może trzech pierwszych stronach wiedziałam jak dalej się potoczy historia . Wiec dla mnie nie fajnie ale mimo to czyta się lekko ale mam wątpliwości czy sięgnę po kolejne z serii .

Dawno nie czytałam obyczajowej książki, która by mnie wciągnęła od pierwszych stron. Cudo

Okładki tej serii są do siebie zbliżone, utrzymane w tym samym stylu. Zmienia się model oraz kolor. Tutaj głównie dominuje szarość z fioletem. Jest matowa w dotyku, posiada ładny ornament, wytłuszczony na środku. Nie ma niestety skrzydełek, które uchroniłyby ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kremowe stronice, czcionka wystarczająca dla oka, literówek brak, odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane. Narracja prowadzona jest przez dwójkę głównych bohaterów.

Moje spotkanie z autorką przebiegło chyba aż za dobrze. Czytało mi się ją niezwykle szybko, od razu wciągnęłam się do świata wykreowanego przez pisarkę. Z trudem odkładałam ją na bok... Nie mogłam się oderwać. Lekki, przyjemny styl, pozbawiony przeszkód. Jeśli się od niej odrywałam, to nieustannie o niej rozmyślałam... To jest książka, po jaką warto sięgnąć. Warto poświęcić jej czas, jeśli jesteście zwolennikami powieści obyczajowych, romansów, to coś dla Was.

Elizabeth jest postacią, która silnie walczy o każdy dzień, ze względu na swoją córeczkę, Emmę. Jest ona dla niej całym światem. I tylko ona tak naprawdę jej została... Od jakiegoś czasu niekoniecznie może liczyć na swoją matkę, woli więc odciąć się i postanawia wrócić do domu, gdzie kiedyś mieszkali w trójkę, tworząc szczęśliwą rodzinę... Kiedyś. Teraz musi udźwignąć ciężar samotności czy bolesnych wspomnień. Z marszu ją polubiłam i trzymałam kciuki, by w końcu pogodziła się z losem, co jak wydaje mi się nie jest dla niej łatwe...
Bardziej dramatycznym bohaterem jest Tristan. On to już w ogóle miał przegwizdane. Stworzył z siebie człowieka, którego wszyscy unikają. Nie lgnie do ludzi, chociaż tych, których stracił, tak bardzo kochał i tęskni nieustannie. Został mu tylko Zeus, do którego żywi jakiekolwiek emocje. Jeśli miałabym wybierać między nim a Lizzie, to wybrałabym jego. Wydaje mi się, że jego przeszłość, serce, dusza była zdecydowanie mocniej porysowana. I tak niby przypadkiem, a po sąsiedzku, przyciągnął swój do swego... Bardzo go szanowałam i również trzymałam kciuki, by wszystko jakoś się ułożyło, by pogodził się z przeszłością i zaczął żyć...

Emocji jest tutaj sporo. Nie rozwaliła mnie ta książka emocjonalnie jak Daniels, ale czułam to, co bohaterowie. Dzieje się momentami tak wiele... Przejmujący ból, żal, strata, niezrozumienie, zagubienie... Wszystko to we mnie buzowało, chciałam, żeby postaciom się w końcu udało... Jednak musieli przejść swoje, żeby móc jakkolwiek spróbować stanąć o własnych siłach... Nie mogłam pogodzić się z tą niesprawiedliwością, jednak wiem dobrze, że w naszym prawdziwym życiu jest bardzo podobnie... Takie tragedie spotykają każdego z nas - mniejsze czy większe... Tylko na ogół staramy się pogodzić, odsunąć od tego, by jakkolwiek funkcjonować... I tak właśnie starali się zarówno Tristan jak i Elizabeth.

Akcja ma odpowiednie tempo, raz jest szybkie, raz wolniejsze, nie ma czasu na nudę. Są chwile, które powodują uśmiech na naszych ustach, ale są i takie, które powodują smutek... Poznajemy tajemnice dwójki głównych bohaterów. Obserwujemy relację, jaka między nimi powstaje... I muszę przyznać, że budowanie napięcia wychodzi pisarce świetnie. Idealnie wręcz poradziła sobie z bohaterami, którzy byli tak rozbici, że potrafiła ich dwoje jakoś poskładać... Byłam wzruszona, nie raz. I tak samo, wiadomo, popełniali błędne i trafne decyzje, czasami zbyt pochopnie... No dobrze, nie czasami, często. Jednak to wszystko uzmysławia nam, że i my postępujemy podobnie! Można powiedzieć, że mogliśmy na przykładzie postaci z książki zobaczyć samych siebie w obliczu traumy, tragedii, trudnych chwil... A ten plot twist? Praktycznie pod koniec książki? Kto by się tego w ogóle spodziewał! Ja jestem w szoku nadal i jeszcze bardziej rozbolało mnie serce...

Reasumując uważam, że jest to historia zdecydowanie warta poznania. Przepiękna, życiowa, ale nie przepełniona samymi dobrymi rzeczami. Znajdziecie w niej mnóstwo emocji, ale i wartości. Spojrzycie innym okiem na ludzi, którzy doświadczyli traumy, straty, a może łaskawszym okiem spojrzycie również na siebie? Może zrozumiecie, że każdy zasługuje na drugą szansę, na nowe życie... Głównym tematem książki jest przeżywanie straty i żałoba, stawanie na nogach o własnych siłach. ZDECYDOWANIE POLECAM!

Książka przeczytana po raz drugi,i szczerze pewnie za jakieś czas wrócę do niej.
Historia dwojga osób po przejściach ,mężczyzna nie okrzesany chamski ,kobieta wyciszona gdyby nie córka bez siły do życia.
Przez potrącenie psa kobiecie zmienia się życie i wraca chęć do życia,a mężczyzna z dnia na dzień robi się miły i ..........
Chcecie więcej polecam przeczytać SOWA

Chcecie więcej polecam przeczytać SOWA

Pierwszy romans, który przeczytałam. Ciekawy, trzyma w napięciu. Piękna i smutna historia losów dwóch rodzin.

Moja ulubiona część z żywiołów, piękna niesamowita historia

Moja ulubiona część z żywiołów, piękna niesamowita historia

Czarowna, poruszajaca ksiazka.
Przeczytalam ja jednym tchem, nie sposob bylo zrobic inaczej.
Mimo, ze ksiazka nacechowana jest smutkiem i cierpieniem, milosci i nadzieji w niej bez liku.
Podoba mi sie, ze autorka zachowala rownowage, nie zepsula ksiazki przesadnym dramatyzmem, a calosc ubarwila zwyczajnymi scenami z zycia codziennego, zabawnymi dialogami i romantycznymi scenami.Dodajmy do tego niespodziewane zwroty akcji, i dostajemy calkiem fajna historie.
Polubialam bohaterow powiesci. Lizzie, Tristian i Emma skradli moje serce. Koncowka wyciska lezke wzruszenia i wzmaga apetyt na wiecej takich dobrych ksiazek.
Polecam!

Czarowna, poruszajaca ksiazka.
Przeczytalam ja jednym tchem, nie sposob bylo zrobic inaczej.

• Romans