Moje życie obok

2016-06-27
Data 1. wydania:
2012-06-14
Katarzyna Krawczyk
podglądanie sąsiedzi nastolatkowie nastolatka pierwsza miłość girl next door

Dwie zupełnie inne rodziny mieszkające obok siebie. Jedna z rodzin Garrettowie to głośnia, roztrzepana bałaganiarska rodzina w której nie brakuje nudy ze względu na ilość dzieci zamieszkujących ten dom. Po drugiej stronie ogrodzenia mieszka rodzina Reedów, całkowita przeciwieństwo poprzedniej. Samantha Reed codziennie obserwuje z dachu dom sąsiadów zafascynowana ich życiem. Pewnego dnia Jase Garrett dołącza do dziewczyny na dachu i wszystko zaczyna się zmieniać. Nastolatkowie zakochują się w sobie, a Samantha zostaje ciepło przyjęta przez rodzinę Garrettów, jednak sama początkowo boi się przyznać matce do związku z Jasem. Pewnego dnia zdarza się jednak wypadek, który postawi Sam przed trudną decyzją.

Jest to powieść o rodzinie, przyjaźni i miłości. Szczerze mówiąc nie wyróżnia się specjalnie na tle innych książek young adult, mimo to bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta. Opowieść jest dość prosta i przewidywalna ale ma w sobie pewien urok. Miłość po sąsiedzku to temat z którym miałam już doczynienia w książkach young new adult ta wyróżnia się spośród innych przedstawieniem relacji rodzinnych. Powiedziałabym nawet, że głównym tematem tej książki nie jest romans między bohaterami, a kwestia zaufania rodzinie, własnemu sumieniu i lojalność wobec bliskiej osoby. Nie jest to może wybitna książka, którą zapamiętam na całe życie jednak na luźny wieczór mogę ją polecić z czystym sumieniem.
IG: kartkujac_zycie

Książka jakich teraz wiele bez żadnego spektakularnego zakończenia chociaż muszę przyznać, że czytało mi się ją bardzo dobrze. Opowiada o dwóch rodzinach żyjących obok siebie chociaż tak naprawdę nawet się nie znają, do czasu aż Samanta zakochuje się z wzajemnością w Jasie , młodzieńcza miłość, która nie kończy się jak są naprawdę poważne problemy . Spokojnie można przeczytać.

214 / 2021

214 / 2021

•Książka opowiada o dziewczynie, która od jakiegoś czasu obserwuje swoich sąsiadów. Rodzina Garrettów jest naprawdę spora,a co najważniejsze rodzina ta kompletnie różni się od rodziny Samanthy Reed. Pewnego wieczoru, gdy Samantha rutynowo obserwuje członków domu obok przysiada się do niej Jase Garrett. Ten wieczór zmienił wszystko.

•Historia opowiadająca o pierwszej miłości, jej trudnościach, ale też jej wyjątkowości. Mam wrażenie, że książka jest zbyt ogólna, opowiada ona właściwie o wszystkim, ale niczym konkretnym. Nie został określony główny wątek całej książki przez co ja osobiście odrobinę gubiłam się w faktach. Bohaterowie zostali bardzo ciekawe ukazani, wiedziałam czego mogę spodziewać się od każdego z nich. Rodzina Garrettów, która jak wiadomo jest spora została przyjemnie wykreowana, przez co nie myliłam się w czytaniu dialogów postaci. Podobała mi się relacja głównych bohaterów, nie było między nimi zbędnych tajemnic dzięki czemu można było skupić się na innych wątkach. Emocje zostały świetnie wprowadzone w opisy. Akcja jest bardzo pokręcona. Zdarzało mi się nudzić podczas czytania, gdyż niektóre wątki były moim zdaniem niepotrzebne, a opisy zbyt szczegółowe. Zabrakło mi tego jednego głównego wątku, na którym mogłabym się skupić.

•Moje odczucia co do niej są mieszane. Z jednej strony bardzo mi się podobała, z drugiej jednak trochę mnie znudziła. Bardzo zawiodłam się zakończeniem, liczyłam na dobry epilog, dający nam ciekawy koniec podsumowujący relacje głównych bohaterów lub ciekawe otwarte zakończenie, które sami moglibyśmy sobie dokończyć.

Moja ocena 8/10.

•Historia opowiadająca o pierwszej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka o wszystkim i o niczym. Wątków sporo i nie było pełnego skupienia na niczym konkretnym. Autorka nie poradziła sobie z fabułą, gdzie występowało zbyt wiele postaci. Nie mogłam się wczuć w postacie Sam i Jase'a. Za mało chemii między nimi. Jest sporo rzeczy do których mogłabym się przyczepić, ale uważam, że to bez sensu, bo sporo było rzeczy w fabule źle poprowadzonych. Najbardziej jednak, kto powinien oberwać to osoby, które wykonywały korektę i nanosiły poprawki w tekście, bo błędów i zdan zupełnie niespójnych i nawet nie brzmiących poprawnie po polsku bylo tyle, że na palcach można liczyć. Sam zamysł na książkę nie głupi, tylko powinien być bardziej przemyślany.

Huntley Fitzpatrick przedstawia książę Moje życie obok, książka przypomina mi chłopak z sąsiedztwa Kasie West jednak tak naprawdę jedyną wspólną rzeczą jest sąsiedzka miłość dwójki nastolatków. I dokładnie o tym jest tak książka.
Samantha Reed jest jedynaczką, której mama wiecznie pracuje. Ich dom zawsze jest czysty a trawnik przystrzyżony. Zupełnie przeciwieństwo ich sąsiadów Garrettów.  Ciężko nawet policzyć ile ich jest, jest to rodzina wielodzietna, tym bardziej Samantha jest ciekawa ich życia. Jej matka nawet nie podejrzewa ze Sam obserwuję rodzinę Garrettów, sądziła że nikt tego nie wie, aż do pewnej letniej nocy. Podczas swojej rutynowej obserwacji na dachu Sam zostaje zaskoczona przez Jasea Garretta, który przyłapuje ją na szpiegowaniu jego rodziny.
Książka którą bardzo przyjemnie się czyta. Wspaniała historia wielkiej rodziny, ktora bezgranicznie ufa i kocha siebie nawzajem. A Samantha od razu zostaje zakceptowana przez tą rodzinę choć ona czuje się wśród nich trochę niekomfortowo. Moje życie obok wspaniale zajmuję czas i dostarcza rozrywki. Historia do której lubie powracać.

Mam mieszane odczucia, co do tej książki...
Kiedy przeczytałam jej opis w ksiegarni, wydawało mi się, że może to być przyjemna i wciągająca lektura. Po przeczytaniu kilkunastu stron, stwierdziłam, że chyba kiedyś coś podobnego czytałam. Kilka stron później zorientowałam się, że nie czytałam czegoś podobnego, tylko czytałam już kiedyś tę książkę i upewniłam się w tym, kiedy przejrzałam historię wypożyczeń z biblioteki.
Tylko... Oprócz tego, że zaczęłam kojarzyć bohaterów, za nic nie mogłam sobie przypomnieć, o czym była ta książka. Przeczytałam ją w całości po raz kolejny i kojarzyłam naprawdę nieliczne sceny. Ale zdecydowanie nie były to te kulminacyje.
Polubiłam postacie zarówno głównych bohaterów jak i tych drugoplanowych (poza paroma wyjątkami, oczywiście). A Garrettowie skradli moje serce <3 Szkoda tylko, że niektórzy członkowie tej rodziny byli obecni tylko w nielicznych scenach i trochę pomijani w tej historii...
"Moje życie obok" pochłonęłam bardzo szybko, czytało się przyjemnie i miło spędziłam przy tym czas, jednak... Tu właśnie pojawia się problem. Bo skoro książka mi się podobała i teraz, i wydaje mi się, że za pierwszym razem, to dlaczego jej nie pamiętałam?
Wydaje mi się, że to jest po prostu lekka lektura, z którą można miło spędzić długie wieczory, jednak nie jest to książka, która w jakiś sposób odmieni nasze życie. Ona po prostu jest, dostarcza rozrywki, może odrobinę refleksji... I tyle, bo raczej nie zostanie ona w naszej pamięci na bardzo długo.

Mam mieszane odczucia, co do tej książki...

"Moje życie obok" jest powieścią młodzieżową, która trafia do czytelnika prosto w jego serce. Taka o której szybko się nie zapomina i którą chciałoby się czytać w nieskończoność, za każdym razem będąc nieświadomym tego, co czeka na nas na kolejnych stronach.
To historia, która intryguje już na początku, a tajemniczość i wiszący w powietrzu sekret utrzymuje się do ostatniej strony. W połowie przeżyłam szok rozwiązaniem wydarzeń, ale to finał zburzył mój świat na moment i sprawił, że nie wiedziałam co powiedzieć. Tego się nie spodziewałam i za to ogromnie dziękuję autorce, bo sprawiło coś niesamowitego - pozwoliła, by moje serce na moment zaczęło szybciej bić.

Jestem pod wrażeniem tej powieści i jedyne czego żałuję to tego, że tak szybko się skończyła. Jak to jest śledzić czyjeś życie obok? Jeśli szukacie książki z która będziecie mogli się utożsamić i na moment zmienić się w bohaterów czytanej lektury - polecam!

Poprawna, przyjemna, z beznadziejnym zakończeniem.

Poprawna, przyjemna, z beznadziejnym zakończeniem.

Przepiękna historia o pierwszej miłości i prawdziwej przyjaźni.

Przepiękna historia o pierwszej miłości i prawdziwej przyjaźni.