Tilly i zaginione baśnie

Okładka książki Tilly i zaginione baśnie Anna James
Okładka książki Tilly i zaginione baśnie
Anna James Wydawnictwo: Zygzaki Cykl: Pages i spółka (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pages i spółka (tom 2)
Tilly and the Lost Fairytales
Zygzaki
2022-08-24
2022-08-24
Adrian Tomczyk

Niestety ta cześć wydaje mi się gorsza od poprzedniej.

Niestety ta cześć wydaje mi się gorsza od poprzedniej.

Jest to kontynuacja przygód dziewczynki o imieniu Tilly, która posiada niezwykły talent, potrafi przenosić się do ulubionych książek i wędrować po historiach zapisanych na ich stronach.

W tej części Tilly i jej przyjaciel Oskar zmierzą się z chaosem jaki zapanował w świecie baśni. Zmianie ulegają zakończenia najbardziej popularnych historii, dodatkowo pojawiają się luki w fabule, a niektórzy bohaterowie wręcz znikają. Odwaga i zamiłowanie do przygód dwójki przyjaciół sprawi, że znajdą się oni w centrum tej tajemnicy, jednak czy uda im się ją rozwikłać i znaleźć sprawców tego zamieszania?

Jeśli jesteście ciekawi czy dzieciom udało się przywrócić właściwe zakończenie i opanować ten bałagan, polecam Wam przyjrzeć się bliżej tej serii.

Myślę, że ta książka trafi do serc wszystkich miłośników książek, a zwłaszcza baśni dla dzieci. Któż nie chciałby przeniesieść się do świata pełnego przygód i ulubionych bohaterów. Uprzedzam jednak, że zakończenie tej historii nie rozwiąże do końca wszystkich jej zagadek, co wskazuje, że możemy spodziewać się kolejnej części.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie.

Znajdziecie tutaj to, czego pragnie każdy miłośnik książek. Wyobraźcie sobie, że możecie spotkać się ze swoim ulubionym bohaterem lub przenieść się do świata z książki. Czy z łatwością dokonalibyście wyboru? Ja tak.

Z ogromną radością wróciłam do księgarni "Pages i Spółka", do miejsca, które jest oazą dla każdego, kto lubi czytać. Nic więc dziwnego, że Tilly lubi tutaj spędzać czas. Wędrowanie po książka to nie tylko możliwość spotkania ulubionych bohaterów, ale i wspaniała przygoda.

Tym razem nasza bohaterka, razem ze swoim przyjacielem Oskarem, zawędrują do świata baśni. Jednak podróżowanie do nich jest dużo bardziej skomplikowane i bardziej niebezpieczne. O tym wkrótce przekonają się podróżnicy. Baśnie nie są już takie same. Dzieją się w nich dziwne rzeczy, a magia zaczyna znikać z książek. Czarna pustaka pojawia się znikąd. Nie ma czasu do stracenia. Trzeba uratować baśnie zanim będzie za późno.

"Tilly i zaginione baśnie" to książka, którą czyta się z ogromną ciekawością. Książka, która przenosi nas do niezwykłego świata magicznych przygód i rozbudza naszą wyobraźnię. Z niecierpliwością czekam na kolejne przygody Tilly. Kolejna część to nowe wątki, więcej informacji na temat podróżowania po książkach i wiele zwrotów akcji. I choć jestem oczarowana pierwszą częścią (ze względu na pojawiającą się postać Ani z Zielonego Wzgórza),ta także bardzo mi się podobała.

ta seria książek po prostu zachęca do czytania, czytania i czytania oraz poznawania nowych światów i ich bohaterów. ponadto podobała mi się bardziej niż pierwszy tom

Tytułowa bohaterka “Tilly i zaginione baśnie” ma możliwość spotykania i rozmawiania z postaciami fikcyjnymi.

W tej części Tilly wraz ze swoim przyjacielem Oskarem wędrują po znanych baśniach. Niestety dzieją się tam dziwne rzeczy, bohaterowie gubią się w swoich baśniach, pojawiają się luki w fabule. Czy dzieciom uda się dowiedzieć co tak naprawdę dzieje się w świecie baśni?

Tillu już we wcześniejszej szczęści pokazała, że jest odważna, ale tutaj okazała się również buntownicza i trochę nieposłuszna. Zdrowy rozsądek przegrywa z ciekawością. Przez to Tilly i Oskar znajdują się w niebezpieczeństwie, ale dzięki temu dowiadują się co się dzieje w świecie książek. A tutaj autorka mnie zaskoczyła, bo nie obstawiałam takiego obrotu spraw.

Chociaż nie wszystko do końca zostało wyjaśniane. Przez co troszkę ubolewam, bo trzeba czekać na koleją cześć. Mam nadzieję, że pojawi się szybko.

W tej części pojawiło się sporo nowych bohaterów, którzy trochę namieszali. Żadnej z tej postaci nie polubiłam.

Kurczę i fajnie mi się czytało tę książkę, ale jednak poprzednia część bardziej mnie urzekła. W pierwszej części bardziej czułam tę magie podróżowania po książkach w tej niestety nie. Niemniej jednak książę przeczytałam z zaciekawieniem i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.

Nadal przyjemnie i szybko się czyta, choć niestety dzieci dość irytują, szczególnie Tilly i podejmują głupie momentami decyzje chyba tylko po to, żeby fabuła szła dalej.

Podobała mi się zdecydowanie mniej niż jej poprzedniczka. Nie czułam w niej tego magicznego, książkowego klimatu. Bohaterka była bardziej naiwna i głupiutka, co odrobinę mnie irytowało, tym bardziej, że w 1 części bardzo ją lubiłam. Z pozytywów książkę czytało się szybko. Była dosyć ciekawie napisana, a główny wątek był całkiem interesujący. Mam nadzieję, że kolejne części wrócą na dobre tory jeśli chodzi o bohaterkę.

Seria o Tilly to idealne podsumowanie marzeń każdego czytelnika. Któż z nas nie chciał kiedykolwiek udać się do uniwersum ulubionej lektury? Kto nie wyobrażał sobie siebie w roli głównego bohatera? Czy może być coś lepszego niż dyskusje z Anią z Zielonego Wzgórza?

Ależ oczywiście: jest to możliwość zawędrowania do świata baśni - ten okazuje się jednak niebezpieczny...

Początkowo byłam podekscytowana lekturą tej części serii: perypetie Jasia, Roszpunki i książąt czekających pod jej wieżą potrafiły wywołać uśmiech na mojej twarzy. Muszę jednak z przykrością przyznać, że ostatecznie nie jestem w pełni usatysfakcjonowana. Wydaje się, jakby była to połówka pomiędzy tomem pierwszym a kolejnym. "Tilly i zaginione baśnie" ma otwarte zakończenie, wskazujące na to, że dalszy ciąg historii poznamy w następnej części. Nie jestem fanką takiego zabiegu. Autorka wprowadziła nowych bohaterów, tajemnicze zachowania w świecie baśni i wątki, które mogłyby zostać wyjaśnione już teraz, a jednak ostateczny koncept był inny. Pozostaje zatem czekać na kolejny tom serii, oby przyniósł więcej odpowiedzi niż pytań!

Jaka jest Wasza ulubiona baśń z dzieciństwa? Bądź taka, która po prostu zapadła Wam w pamięć? Ja mam ich sporo, jednakże najlepiej wspominam Dziewczynkę z zapałkami, Roszpunkę i Czerwonego Kapturka. Różne odtworzenia tych baśni w dzisiejszych czasach, z pewnością nie dają nam o nich zapomnieć, prawda? :)

„Tilly i zaginione baśnie” to kolejny tom przygód małej, zaradnej dziewczynki Tilly, która ma pewną wspaniałą moc! Bowiem może ona wędrować do swoich ulubionych książek i nawet poznawać w nich głównych bohaterów. Kto z nas by tak nie chciał, co? Ja zapewne miałabym kłopot później z opuszczeniem danej książki, ale co bym tam przeżyła to moje :P ale wracając do najnowszej powieści Anny James… jak dobrze pamiętacie, pierwsza część przygód Tilly, a mowa tu oczywiście o „Tilly i książkowi wędrowcy”, podobała mi się ogromnie! To jedna z tych książek, które wypatruje się jak gwiazdki na niebie. I nawet nie wyobrażacie sobie mojej radości, kiedy w końcu doczekałam się kolejnego tomu! To było coś wspaniałego, móc po raz kolejny przeżywać przygody wraz z tymi młodymi i dzielnymi podróżnikami!

Tym razem będziemy mieli przyjemność podróżowania do świata ulubionych baśni. I choć Tilly dostała początkowo zakaz wędrownia do jakiegokolwiek świata książek, tak po raz kolejny ciekawość i chęć przygód wygrała. Baśnie mają w sobie magię, jednakże oprócz tego są bardzo niebezpieczne, dlatego też dziewczynka wraz z przyjacielem Oskarem nieraz natrafi na przygody, w których przyjdzie jej walczyć nawet na śmierć i życie. Poznamy tu m.in. Czerwonego kapturka, Jasia i jego magiczną fasolę, Jasia i Małgosię, Roszpunkę, a nawet trzy niedźwiadki i bardzo specyficzną Złotowłosą, której postawa mnie osobiście mocno irytowała! Każda z tych postaci jest niezwykle fajnie stworzona, napewno inaczej niż ja sobie je wyobrażałam, przez co dla mnie stanowiło to naprawdę spore zaskoczenie - oczywiście pozytywne. No i sama zagadka znikających naraz baśni z kart książek, wydała mi się naprawdę mocno intrygująca. Rozwiązanie tej tajemnicy przeszło moje najśmielsze oczekiwania bowiem nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy! Przez całą książkę dosłownie się płynie, a świat Tilly pochłania czytelnika w całości. Uwielbiam klimat stworzony przez Anne James i aż żal było kończyć tę książkę. Mam nadzieje, że w tej serii będzie jeszcze wiele tomów, bowiem uwielbiam przygody Tilly! I oczywiście, polecam Wam ją ogromnie!

„Tilly i zaginione baśnie” to kolejny tom przygód małej, zaradnej...

„Książki witają otwarcie każdego, kto chce je zbadać…”

Do wędrówki, w którą Was dziś zabieram nie potrzebujecie wiele, wystarczy odrobina chęci i szczypta wolnego czasu. Dziś przewodniczką będzie dziewczyna, którą już poznaliśmy – Tilly Pages z pełnej uroku londyńskiej księgarni Pages i Spółka. Będzie to wędrówka niezwykła, bo poza księgarnianymi i bibliotecznymi zakamarkami Tilly porywa każdego czytelnika do… książek. Tym razem podróż będzie wiodła poprzez zagmatwany i pełen niebezpieczeństw świat baśni. Ta niewinna wyprawa, podczas której przyjdzie nam poznać Czerwonego Kapturka, Jasia (tego od magicznej fasoli),Roszpunkę, Złotowłosą i trzy misie oraz Jasia i Małgosię, okaże się o wiele bardziej niebezpieczna niż ktokolwiek sądził. I wcale nie mam tu na myśli złego wilka czyhającego w leśnej gęstwinie.

Oczarowana pierwszą odsłoną przygód Tilly z entuzjazmem i niecierpliwością sięgnęłam po ich kontynuację, tj. „Tilly i zaginione baśnie”. To była prawdziwa czytelnicza uczta! Znakomicie poprowadzona opowieść pełna niespodzianek, zaskoczeń i zwrotów akcji, doprawiona intrygami, w której świat rzeczywisty przenika się ze światem literackim, pełna ciekawie skonstruowanych bohaterów – tych dobrych, i tych złych. To wciągająca opowieść o książkowych wędrowcach, ale też o przyjaźni, rodzinie, zaufaniu i dorastaniu.

Przez tę powieść się płynie, ona pochłania w całości i nie pozwala się oderwać. Operuje znanymi, tradycyjnymi baśniami przez co, każdy może czuć się w jej klimat. A jednocześnie trochę w nich miesza, więc można poczuć się zaskoczonym 😉 Niesie ze sobą nie tylko niezwykłą przygodę, ale również wiele ciepła i książkowej magii – czegoś nieuchwytnego, co sprawia, że każda chwila spędzona z tą książką jest wyjątkowa.

Polskim wydawcą serii Pages i Spółka jest @wydawnictwozygzaki i mam nadzieję, że uraczą nas także kolejnymi częściami powieści o książkowych wędrowcach.

Pamiętajcie! „Nigdy nie jest się za starym na bajkę na dobranoc” <3

„Książki witają otwarcie każdego, kto chce je zbadać…”

• Pages i spółka
  • Dziecięce
  • Książki o książkach
  • Młodzieżowe/Dziecięce

Dodaj cytat z książki Tilly i zaginione baśnie