Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny kotów

Okładka książki Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny kotów Marta Mucha-Balcerek
Okładka książki Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny kotów
Marta Mucha-Balcerek Wydawnictwo: Marta Mucha-Balcerek | self publishing poradniki
poradniki
Marta Mucha-Balcerek | self publishing
2022-07-19
2022-07-19
masaż zwierząt masaż kotów masaż relaksacyjny kotów kot koty masaż GaSa GaSa relaks relaks z kotem masaż

Jest to książka, która pokazuje technikę masażu relaksacyjnego kotów. Jednak nie jest to zwykły zestaw technik pokazujących gdzie, ile razy i z jaką siłą głaskać czy miziać kota.

W tej książce chodzi o to, żeby właściciel zrozumiał jak należy komunikować się z kotem. Autorka pisze, że na początku zwykłe siedzenie obok mruczka jest dobrym podejściem. Po pierwsze należy pojąć, że każdy kot ma swoje granice i niekoniecznie lubi, aby były przekraczane. Powinniśmy powoli sprawdzać co naszemu futrzanemu przyjacielowi się podoba i nie robić nic na siłę.

Naukę sposobu głaskania najlepiej zacząć od przytulanki, żeby być pewnym w ruchach masując żywego kota. Cały czas musimy pamiętać, że mamy do czynienia z żywym organizmem. Dlatego wprawność ruchu jest taka ważna. Oczywiście mamy podane przeciwwskazania i korzyści.

Ciekawa pozycja dla właścicieli kotów, która pozwoli jeszcze bardziej zbliżyć się do swojego czworonoga. Polecam spróbować!

Książka pełna empatii i zrozumienia świata zwierząt. Pokazuje, że czasami często słyszymy ale nie słuchamy! Pozycja obowiązkowa dla każdego opiekuna kotów.
Świetna pozycja, która została pięknie wydana.
Według mnie jest to część druga i rozszerzenie tematu o koty w stosunku do obszerniejszego wydania o psiakach.
Świetne wstawki cytatów Pratchetta rozluźniają i poprawiają czytanie.

Świetna pozycja, która została pięknie wydana.
Świetne wstawki cytatów Pratchetta rozluźniają i poprawiają...

Dodaj cytat z książki Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny kotów