Świat należy do Ciebie

2022-08-24
2022-08-24
32 min.
Anna Paszkiewicz

Okładka książki Atlas syren. Wodny lud z różnych stron świata Anna Claybourne, Miren Asiain Lora
Atlas syren. W... Anna Claybourne, Mi...
Okładka książki Kot Moneta Cameron Becky, Lily Murray
Kot Moneta Cameron Becky, Lily...
Okładka książki Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Odwagi, Pinku!... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Sprzedawca Szczęścia Davide Cali, Marco Somá
Sprzedawca Szc... Davide Cali, Marco ...

"Świat należy do ciebie" Barry'ego Fallsa to wspaniale
ilustrowany, niezwykle barwny picturebook z pięknym przesłaniem, który każdy rodzic powinien przeczytać razem z dzieckiem.
Na jego kartach zapisane są trzy lekcje - życiowe prawdy. Świat nieustannie woła, wzywa do jego odkrywania. To od nas w dużej mierze zależy, czy nasze dzieci podejmą próbę, by ruszyć przed siebie i odkryć to, co nieodkryte i nazwać, co nienazwane. Pokażmy im piękno świata, który nas otacza. Cieszymy się jesienną pogodą, deszczem brzęczącym w szyby i słońcem, które łaskocze w nos.
Wspierajmy, dawajmy poczucie bezpieczeństwa i akceptujmy ich własne wybory. Niech poznają smak sukcesu i gorycz porażki, niech czerpią z dobrodziejstw świata, który otwiera przed nimi swe wrota. Kochajmy, mimo wszystko - bezgranicznie i bezwarunkowo!
"Tak jak ja, i ty masz prawo
wybrać swoją własną drogę.
Zawsze sobą być, odważnie,
a ja chętnie w tym pomogę."

"Świat należy do ciebie" Barry'ego Fallsa to wspaniale

To fantastyczny picturebook do wspólnego czytania w gronie rodzinnym.
Przepiękne Ilustracje wprost idealnie podkreślają piękno świata otaczającego dziecko.
Aby je dostrzec, trzeba przyswoić zaledwie 3 lekcje:
Świat jest pełen cudnych rzeczy (koniecznie zobaczcie jakich).
Bywa, że i tym najlepszym jakaś wpadka się przydarza.
Musisz zapamiętać tylko to, że kocham Cię ogromnie.

To ważne, by pomóc dziecku dostrzec drzemiący w nim potencjał i zachęcić do eksplorowania świata i podejmowania wyzwań. Niepowodzenia przytrafiają się każdemu, jednak autorka zwraca uwagę na to, by uczyć dziecko wyciągania z nich wniosków. Zaprasza rodzica, by wyjaśnił dziecku, żeby nie zrażało się niepowodzeniami i sytuacjami, których nie może zmienić lub nie ma na nie wpływu.
Miłość jaką darzy dziecko rodzic, będzie je uskrzydlać. W ostatniej lekcji znajdziemy wiele pozytywnych komunikatów bliskościowych. Rodzina jest pierwszym i najważniejszym środowiskiem, które kształtuje w dziecku poczucie wartości. Dziecko wyniesie z domu wartości, przekonania (w tym o sobie) i zachowania, które zamodelują rodzice.
Ta książka to także okazja, by porozmawiać z dzieckiem o nim samym, jego pasjach, zmartwieniach czy trudnościach.

To fantastyczny picturebook do wspólnego czytania w gronie rodzinnym.
Aby je dostrzec, trzeba przyswoić zaledwie 3 lekcje:
Świat jest pełen cudnych rzeczy (koniecznie zobaczcie jakich).
Bywa, że i tym najlepszym jakaś wpadka się przydarza.
Musisz zapamiętać tylko to, że kocham Cię...

Świat jest pełen cudowności,
Marzeń, rzeczy, możliwości.
Możesz wiele, jeśli chcesz,
Będę obok, dobrze wiesz.

Czasem coś się nie udaje,
Gdy na drodze coś nam stanie.
Nie poddawaj się i bądź sobą,
Wciąż podążaj własną drogą.

Świat należy dziś do ciebie,
Więc poprostu uwierz w siebie!
Badz szczęśliwy, raduj się,
I pamiętaj, kocham Cię!

Chcielibyśmy naszym dzieciom dać wszystko...to oczywiste! Pokazać im piękno tego świata, dać radość, uśmiech każdego dnia, umożliwić zdobywanie szczytów, pokonywanie przeszkód i pokazać, że wszystko jest w zasięgu tych małych rączek, wystarczy, że spróbują tylko sięgnąć po to czego zapragną.

Ważne, abyśmy byli obok, ze swoim szczerym wsparciem i miłością. Pokonywanie przeciwności jest łatwiejsze, gdy u naszego boku jest ktoś bliski.

Książka "Świat należy do ciebie" od @Wydawnicttwo Słowne Młode to trzy wskazówki i proste kroki dla dzieci i rodziców, dzięki którym pokażemy naszym pociechom jak kroczyć przed życie z odwagą i otwartością, poszukując szczęścia.

Kolażowe ilustracje, inspirujące i motywujące treści, podane w rymowanej formie, które z miejsca zachęcają do sięgania po marzenia.

Przepiękny pozycja, która będzie cennym nabytkiem w każdej biblioteczce.

Polecam z całego serca!

Świat jest pełen cudowności,
Marzeń, rzeczy, możliwości.
Możesz wiele, jeśli chcesz,
Będę obok, dobrze wiesz.

Czasem coś się nie udaje,
Gdy na drodze coś nam stanie.
Nie poddawaj się i bądź sobą,
Wciąż podążaj własną drogą.

Świat należy dziś do ciebie,
Więc poprostu uwierz w siebie!
Badz szczęśliwy, raduj się,
I pamiętaj, kocham Cię!

Chcielibyśmy naszym dzieciom dać...

Dzień dobry w poniedziałek! Mam dzisiaj dla Was niezmiernie ważną książkę. Powinien ją przeczytać każdy dorosły i każde dziecko, które właśnie zaczyna przygodę w przedszkolu i szkole. Ta pełna pozytywnych myśli, wskazówek i zdrowego podejścia do świata książka jest rewelacyjna. Idealnie inspiruje do działania, ale też przypomina, o co w życiu chodzi i co jest najważniejsze.

A mowa o pozycji od @wydawnictwo_slowne_mlode „Świat należy do ciebie” Barry’ego Fallsa. Książka zawiera trzy życiowe lekcje. Nie należy się poddawać, śmiało marzyć i dążyć do celu, czerpać garściami życie, śmiać się i cieszyć z prostych rzeczy. Nie każdy będzie to pochwalał, nie zawsze wszystko się uda, czasem natkniemy się na przeszkody. Miłość. Ona spaja wszystko, bez niej nic nie ma sensu, a z nią wszystko nabiera znaczenia.

Książka ma świetne kolażowe ilustracje, zastosowane kolory idealnie pasują do tematu danej lekcji. Ta inspirująca książka trafia na listę moich ulubionych. Polecam ją Wam gorąco, jest cudowna!

Barry Falls „Świat należy do ciebie”, wyd. Słowne Młode
Wiek czytelników: 4+
Liczba stron: 32

@wydawnictwo_slowne_mlode
@barryfalls
@booki_dzieci

Autor Barry Falls pomaga rodzicom przekazać w niej ważne dla dzieci przesłanie - aby cieszyły się w życiu drobnymi rzeczami, nie przejmowały się komentarzami, krytyką lub porażkami, bo każdemu się może zdarzyć, a rodzice zawsze będą ich kochać bez względu na to, kim będą. ❤️
To znakomita książka nie tylko na początek roku szkolnego, ale można ją czytać w każdym wieku i momencie życia. My, rodzice musimy pamiętać, aby być wsparciem dla swoich dzieci i okazywać im, jak bardzo są dla nas ważne bez względu na umiejętności czy osiągnięcia. Niestety wydaje się, że często dorośli o tym zapominają. Tym bardziej cieszy fakt, że powstają takie książki, które nie tylko przypominają, ale skłaniają do refleksji. 👌 Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/09/swiat-nalezy-do-ciebie.html

1 września , to chyba dobra data, by opowiedzieć Wam o 3 ważnych lekcjach.

Po pierwsze: świat jest pełen cudownych rzeczy. śpiew ptaków, kałuże po letniej ulewie , lody, czy kolorowe motyle. Wszystko to może zachwycać i przynosić nam radość. Wystarczy chwila Uwaznośći, by je dostrzec.

Po drugie Nawet najlepszym przydarza się czasem wpadka.

Po trzecie Świat należy do Ciebie!

Te trzy ważne lekcje odnajdziecie w pięknej książce "Świat należy do Ciebie" od @wydawnictwo_slowne_mlode

Jest to picterbook, którego ilustracje przypominają barwne kolaże, a poetycki tekst trafia prosto w serce!

To książka idealna do wspólnego czytania i podziwiania. Robi wrażenie

1 września , to chyba dobra data, by opowiedzieć Wam o 3 ważnych lekcjach.

Po drugie Nawet najlepszym przydarza się czasem wpadka.

Po trzecie Świat należy do...

Piękna książka o byciu sobą i dążeniu do celu. Bardzo lubię ten temat w książkach dla dzieci a jak dodatkowo jest ładnie zilustrowana to już w ogóle uwielbiam.

„Świat należy do Ciebie” to piękny picturebook, który przedstawia 3 zasady jakie panują na świecie. Rodzic omawia każdą z nich w sposób rymowany. Te zasady to:
1. Ciesz się życiem, każdą małą czy dużą rzeczą. Zawsze dąż do celu!
3. Nie przejmuj się co mówią inni, nie martw się potknięciami czy porażkami. Każdemu mogą się zdarzyć.
4. Nie ważne kim będziesz, co będzie robić rodzic zawsze będzie Cię kochać najbardziej na świecie!
Ilustracje są bardzo ciekawe, kolorowe, idealnie przedstawiające treść książki. Duży format, twarda oprawa i dobrej jakości papier.

My jesteśmy zachwyceni, Nikodem sięga po nią nawet kilka razy dziennie. Szczerze polecam!

1. Ciesz się życiem, każdą małą czy dużą rzeczą....

Każdy kolejny krok, każdy kolejny dzień, każde kolejne doświadczenie i spotkanie kształtują człowieka. Są rysikiem, który zapisuje księgę życia i którego już nie da się zmazać. Młodego człowieka można kształtować na wiele sposobów, jednak chyba najlepszym jest zapewnienie mu wsparcia, opieki, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa.

Czasami w pędzie życia zapominamy, jak ważne są wspierające słowa. Czasami zapominamy, że dzieci nie czytają nam w myślach i warto pewne oczywistości im powtarzać od czasu do czasu. Wyjątkowym wsparciem w tym obszarze może okazać się nowość od @wydawnictwo_slowne_mlode „Świat należy do Ciebie”. Barry Falls w tej bogatej i wzruszającej książce udziela młodemu czytelnikowi 3 życiowych lekcji: 1) świat stoi przed tobą otworem, możesz czerpać z niego pełnymi garściami 2) życie nie jest tylko pasmem sukcesów, zdarzają się porażki i brak życzliwości 3) masz kogoś, kto stoi obok gotowy w każdej chwili cię wesprzeć, bo cię kocha.

Rymowany (ale płynny, rytmiczny i przyjemny w odbiorze) tekst przybiera momentami formę afirmacji, jest też poniekąd obietnicą i nakazem (w pozytywnym znaczeniu). Użycie trybu rozkazującego może niektórych razić, lecz w moim odczuciu jest w pełni uzasadnione i podsyca moc użytych słów.

Tekst niesie ze sobą niezwykle silny i ważny przekaz. Naprawdę wiele dzieje się w warstwie wizualnej książki – bogactwo i przepych, a może wręcz nieco szaleństwa, ukazane w formie kolażu staje się wymownym symbolem szerokiego spektrum możliwości, jakie stają przed młodym człowiekiem. Ta zaoferowana feeria barw i różnorodność form, faktur i kształtów są tym, co dodatkowo wyróżnia tę pozycję.

Wartym podkreślenia faktem jest zmienność bohaterów (dzieci i rodzice obojga płci, dziadkowie),dzięki której książka nabiera uniwersalnego wydźwięku. Uroczym dodatkiem jest zwracanie się do dziecka per „łobuziaczku”, jest w tym czułość, akceptacja oraz rodzaj przewrotności, którą lubię.

„Świat należy do Ciebie” to piękna książka, która nas zaskoczyła i którą z lubością czytamy raz za razem.

Czasami w pędzie życia zapominamy, jak...

• Witek
  • Dzieci