Inżynier namiętności

Okładka książki Inżynier namiętności A. A. Sanders
Okładka książki Inżynier namiętności
A. A. Sanders Wydawnictwo: Wydawnictwo Romantyczne Cykl: Pan Pech (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pan Pech (tom 1)
Inżynier namiętności
Wydawnictwo Romantyczne
2022-06-30
2022-06-30
#komediaromatyczna #śmieszneteksty #zwrotyakcji #inżynier #architekt #badboy

Historia wzbudziła we mnie kilka emocji. Już od samego początku rozbawiła mnie na całego. Pierwsze spotkanie głównych bohaterów było pierwszorzędne, ich późniejsze perypetie również nie zaniżały poziomu. Wiktor i Mateusz zyskali moją sympatię, ale rewelacyjnie potrafili ją naprzemiennie tracić i odzyskiwać. Przez całą lekturę, sama do końca nie byłam pewna, który byłby lepszym partnerem. I choć przez większość książki jeden z nich wkurzał mnie maksymalnie swoim dziecinnym zachowaniem i wybujałym ego, to końcowo ten drugi przegrał z kretesem przez pokazanie swojej, wg mnie, fałszywej twarzy (nie wyjawię, który to który :D ).
Jeśli miałabym ocenić Zośkę - dziewczyna nie może narzekać na nudę. Nie wiem czy można zarzucić jej głupotę przez niezdecydowanie, bo w głowie miała mącone po całości. Ale polubiłam ją :)
Tak jak opis od wydawcy rzecze: "Trzymaj się mocno (...)"

Bardzo fajnie  zabawnie napisany romans, z genialną dawką humoru. Zośka i Nina takich dwóch pozytywnie szalonych wariatek ze świecą szukać, sama bym się wybrała z nimi na taką przygodę, zabawa z nimi zawsze będzie udana niegdy człowiek by się nie znudził. Relacja Wiktora i Zosi to już zupełnie co innego, namiętność wybucha między nimi szybko, ale nieporozumienie i sytuacje losowe rozdzielają ich i kontakt się urywa , oboje mają żal i poczucie wykorzystania przez to drugie . Los bywa zabawny i ponownie krzyżuje ich drogi tym razem w Katowicach i żadne niespodziewałoby się że w takich okolicznościach. Ich historia jest burzliwa, namiętna jak we włoskim małżeństwie i w momencie kiedy udaje im się wszystko poukładać i cieszyć sobą nawzajem, spada na nich taka bomba, że ja aż wstrzymałam oddech w tym momencie, wszystko się rozpada czy będą w stanie to jakoś poukładać, wyjaśnić, zrozumieć?
Na tej sytuacji próbuję skorzystać Mateusz któremu od początku podobała się Zosia, ale jedynym co oferuje mu kobieta jest przyjaźń, czy to mi wystarczy?
Na szczęście jest Nina której tak jak i mnie pewne fakty się nie zgadzały i podstępem próbuje wyjaśnić całą tę sytuację.
Nie można nie wspomnieć o babci Zosi toż to złoto nie kobieta,  ta babuszka jest rewelacyjna ja uwielbiam takie babcie w książkach a wy?
Czy Wiktor i Zosia mają jeszcze jakąś szansę na wspólną przyszłość?
Gdzie w tym wszystkim będzie miejsce dla Mateusza?
Książka bardzo mi się podobała, uśmiałam się na niej, w pewnych momentach łzy także poleciały. A wy czytaliście, a może macie w planach?

"-Ale sze­fo­wa ma parę w ręku! My­śle­li­śmy, że temu go­ścio­wi łeb od­le­ci, jak sze­fo­wa mu przy­wa­li­ła. W razie czego to sze­fo­wa wie, że my za sze­fo­wą murem sto­imy. – Po­kle­pał się pię­ścią po klat­ce. – Chcie­li­śmy pomóc, ale sze­fo­wa sobie świet­nie sama po­ra­dzi­ła!"
😁😁😁

Życie Zosi jest pełne niespodzianek. Pani inżynier w świecie mężczyzn rządzi twardą ręką. Po nieudanym związku za sprawą swojej przyjaciółki wyjeżdżają na wakacje. I dopiero wtedy zaczyna się zabawa 😁
Pełna namiętności historia nabiera tempa po poznaniu Wiktora i Mateusza.
Wakacyjna znajomość niespodziewanie zawita do życia codziennego Zosi. 🩵

Komplikacje, tajemnice, męska rywalizacjia, namiętność, a to wszystko okroszone humorem, ciętymi ripostami oraz pechem Zosi. Szybciej mówi niż pomyśli, a to daje nam pełną zabawnych sytuacji.
Scena rodem z Titanica ubawiła mnie do łez 🤣
Bohaterowie ubarwią nam ich historię, a w szczególności dziadkowie nasze Zosi.

Świetnie się bawiłam podczas czytania książki, która potrafi zaskoczyć swoją fabułą.

Do czego się przyczepie to korekta, która nie została do końca zrobiona, ale mnie to nie przeszkadzało. Skupiłam się na bohaterach oraz ich historii.

Czytaliście, a może macie w planach?

Osobiście zachęcam 🩵🩵🩵

😁😁😁

Ale się uśmiałam. Książka świetna, ale zabrakło tu pracy ze strony wydawnictwa. To przykre, bo przez wypuszczenie surowego tekstu zabiera się autorce możliwość współpracy z innymi wydawnictwami.
Ja się pytam gdzie korekta?
Gdzie redakcja?
Ale widząc po książkach Romantycznego to mają takie rzeczy głęboko w ****. Szkoda autorów, bo ucina im się skrzydła na stracie.
Dycha dla autorki.
1 dla wydawnictwa.
Może się ktoś za was weźmie!

Ja się pytam gdzie korekta?
Gdzie redakcja?
Dycha dla...

!!!Recenzja!!!

Zdarzają się przypadki, że osoby zakochane powinny podążać za głosem serca przygłuszając jednocześnie zdrowy rozsądek, gdyż zawsze najważniejsze jest szczęście, a ewentualne przesłanki o możliwych wadach partnera trzeba traktować, jako wyzwanie do wspólnej pracy nad złagodzeniem ich lub całkowitym wyeliminowaniem ich. Natomiast związki z rozsądku często skazane są na niepowodzenie i rozczarowanie pojawiające się po jakimś czasie, choć w każdym wypadku zdarzają się też wyjątki.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Zośkę Zduńską, która zawodowo spełnia się, jako inżynier budowlany i czerpie z tego zajęcia satysfakcję. Po nieudanym związku, wraz z przyjaciółką Niną jedzie nad morze, by odreagować i trochę się zabawić. Na skutek nieszczęśliwego wypadku (jakich u niej pełno) Zośka wpada do wody, a na ratunek pędzi jej Wiktor. Bohaterowie od razu wpadają sobie w oczy, co niedługo doprowadzi do romansu między nimi. Niestety kobieta przerywa urlop jadąc z Mateuszem (przyjacielem i jak się okazuje rywalem Wiktora w walce o Zosię) do swej matki, która trafiła do szpitala. Kobieta otrzymuje informację o tym, że jest w ciąży ze swoim nowym partnerem Robertem. Wkrótce wszystkich czekają nowe zmiany w życiu. W jakich okolicznościach Wiktor ponownie spotka się z Zośką? Kogo wybierze bohaterka? Jaka tajemnicę ukrywa przed nią matka? Jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Inżynier namiętności” autorstwa A. A. Sanders.

Trudny wybór; późne szczęście; prawdziwa miłość

Autorki ukazały w swej książce problem przed jakim wielu osobom przyjdzie w życiu stanąć, a mianowicie, czy iść za głosem serca, czy jednak rozumu. Zośka przez pewien czas będzie mieć taki dylemat, gdyż z jednej strony czuje coś do Wiktora, a z drugiej jego często gburowate i nieprzewidywalne zachowania ją ranią. Natomiast Mateusz jest oazą spokoju i jest zawsze pomocny, jeśli tylko Zosią o coś go poprosi, tyle, że nic oprócz przyjaźni ich nie łączy. Takie sytuacje sprawiają wiele problemów, a kłótnie i intrygi między panami jeszcze bardziej utrudniają jej zdrowy osąd. Kolejnym ważnym wątkiem w książce, który został nakreślony jest ułożenie sobie życia przez matkę Zośki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie ciąża z mężczyzną, którego już raz spotkała na swej drodze w życiu. Zawsze warto spróbować, nigdy nie jest za późno na macierzyństwo, bo jeśli się tego nie zrobi, to kiedyś będziemy żałować utraconej szansy na szczęście. Natomiast doskonałym przykładem prawdziwej miłości są dziadkowie Zośki, którzy nie stronią od szaleństw pomimo swojego wieku, a to pokazuje, że nie warto czegoś sobie odmawiać tylko dlatego, że nie wypada czegoś robić w pewnym wieku, jeśli siły i zdrowie pozwalają to trzeba żyć i szaleć do woli.

Ocena

Sięgając po jakąkolwiek książkę nastawiony jestem na niezapomniane przeżycia, garść emocji lub odkrywanie czegoś nowego. Nie zwracam uwagi na błędy, bo nigdy do końca nie wiadomo kto zawinił, czy autorki, czy specjaliści zajmujący się tekstem, a może złośliwość rzeczy martwych (w tym przypadku programu tekstowego). Wszelkie niedogodności omijam i w razie chęci przekazuję autorom, by przy ewentualnym dodruku zwrócili na to uwagę. Oceniając daną książkę nie obniżam oceny za te niedociągnięcia, bo tekst przede wszystkim ma spełniać powyższe warunki, a jego estetyka jest tylko dodatkiem. Uważam, że obniżanie oceny jest dobre, jeśli znajdziemy błędy sytuacyjne lub znaczeniowe mocno wpływające na treść książki, a jeśli chodzi o interpunkcję, czy inne błędy dotyczące zapisu danego słowa, to ewentualne ostre przytyki, bądź zaniżenie oceny zostawiłbym fachowcom w tym polonistom. Jeżelibym sięgał po książkę dla ładnego tekstu, a nie przekazu lub emocji, to wybrałbym jakąś powieść z kanonu lektur lub słownik języka polskiego.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z przyjemnością i pomimo ewentualnych błędów o których wspomniałem wyżej wciągnęła mnie od razu dzięki swej nieprzewidywalności, zwłaszcza w przypadku poczynań głównej bohaterki. Podczas lektury odczuwałem różne emocje, często była to radość, a w przypadku zakończenie pojawił się u mnie dreszczyk, gdyż było ono sporym zaskoczeniem. Pojawiają się również pikantne sceny erotyczne, które są plusem dla fanek gatunku. Piękna błękitna okładka zdecydowanie pasuje do treści i przykuwa wzrok ewentualnych odbiorców. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom pragnącym poznać wspaniałą historię miłosną dwojga wybuchowych charakterów narażonych na często komiczne wpadki spotykające Zosię.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Romantyczne.

!!!Recenzja!!!

Recenzja

"Inżynier Namiętności "

Autorka
@a.a.sanders_autor

Wydawnictwo
@wydawnictworomantyczne

Książka z poczuciem humoru
Główna bohaterka Zosia bardzo szybko daje się polubić .Nie to co on Wiktor arogancki dupek .
Mamy tutaj wakacyjny rollercoaster 😉.
Bardzo dobrze się bawiłam czytając książkę 😁
Książka intryguje.Jest bardzo udanym debiutem 🌹.

Opis📘
Życie Zośki Zduńskiej wydaje się nieskończoną jazdą kolejką górską - gdy udaje jej się wyjść z twarzą z jednej sytuacji, życie funduje jej kolejne niespodzianki.
Na szczęście Zosia ma oddaną przyjaciółkę, dzięki której w końcu udaje się na wymarzony urlop, aby trochę odetchnąć od szarej rzeczywistości. Tylko czy to w ogóle jest możliwe w przypadku Zośki? W trakcie urlopu poznaje Wiktora i Mateusza - mężczyźni nie pozostają obojętni na urok pięknej pani inżynier. Przelotne znajomości nad morzem okażą się mieć kontynuację w oparach namiętności, męskiej rywalizacji oraz próbie układania życia na nowo. Każdy pragnie szczęścia i stabilizacji, ale czy głównej bohaterce uda osiągnąć wewnętrzny spokój i radość?

/Współpraca reklamowa @a.a.sanders_autor/

Polecam książkę jesienne wieczory i nie tylko 🙂
Dziękuję za możliwość zrecenzowania książki autorkom
@a.a.sanders_autor ❤️❤️i egzemplarz do recenzji wydwanictwo @wydawnictworomantyczne 😍😍

#maratonzesłowem#martonpełenmilości#polskieblookover#czytamzn#czytamzeszczesciarra#

Recenzja

"Inżynier Namiętności "

Autorka
@a.a.sanders_autor

Wydawnictwo
@wydawnictworomantyczne

Książka z poczuciem humoru
Mamy tutaj wakacyjny rollercoaster 😉.
Bardzo dobrze się bawiłam czytając książkę 😁
Książka intryguje.Jest bardzo udanym debiutem 🌹.

Opis📘
Życie Zośki...

Już w opisie mamy zaznaczone, że książka to istny rollercoaster i autorki wcale nie ściemniają. Zabawne perypetie Zośki sprawiały, że uśmiech nie schodził z twarzy, nie brakuje też tajemnic, sarkastycznych ripost a kartki same się przewracają. Akcja z henną to majstersztyk - tu aż popłakałam się ze śmiechu, wstawki z Harrego Pottera czy scena odegrana przez Zośkę i jej przyjaciółkę rodem z Titanica, też robią swoje. Nina bo o niej mowa to przyjaciółka nie tylko od śmiesznych sytuacji, to dziewczyna, która zaprzedałaby duszę diabły byleby Zośce nie spadł tylko włos z głowy. Cudowni dziadkowie, których nie jeden mógłby pozazdrościć. Do tego trzech przystojnych facetów w jej życiu podkręcają tylko atmosferę. Wiktor – architekt, Mateusz – prawnik i lekarz – Radek. Kogo wybierze dowiecie się po przeczytaniu.
„Inżynier namiętności” mimo słodko – gorzkiego zakończenia to idealna pozycja by poprawić sobie humor w te jesienne dni.

Drogie autorki gratulacje debiutu, dziękuje za rewelacyjny czas spędzony podczas czytania, już dawno nie płakałam ze śmiechu w trakcie czytania. Czekam na kolejne historie.

💙 RECENZJA PATRONACKA 💙

Historię Zośki czytałam na wyrywki, korzystałam z każdej wolnej chwili, by choć na moment przenieść się do świata tej zwariowanej kobiety. I choć czytanie zajęło mi bardzo dużo czasu, tak każda minuta, pojedyncza strona, sprawiała mi ogromną radość. I myślę, że dzięki temu, mogę teraz przyjść do Was z całą gamą uczuć, które we mnie wywołała.

Ta historia jest pełna przeróżnych wariacji bohaterki, której pech nie chce opuścić. Zośka co i rusz wpada w coraz to większe tarapaty, które niosą za sobą konsekwencje. Już pierwsze strony pokazują nam, że od tej książki nie będzie szło się oderwać i chociaż ja niestety musiałam, to bywały chwile, że zaklinałam cały świat, który był przeciwko temu, bym mogła jednym tchem skończyć książkę. Uwierzcie mi na słowo, że gdy tylko po nią sięgnięcie, nie będziecie mogli się oderwać!

Autorki tak cudownie wykreowały fabułę i bohaterów, że Ci usilnie nas do siebie przyciągali. Bywały momenty, że dzień i noc moje myśli kręciły się wokół nich i zastanawiałam się, co tam się jeszcze wydarzy. Wracając do lektury, uśmiech z każdą kolejną sekundą wykwitał na mojej twarzy, a rozbawieniu nie było końca! To, co się tam wyprawiało, nadaje się na film! Na komedię romantyczną z nutką ironii! I wcale nie przesadzam! Oczami wyobraźni widziałam te wszystkie sceny, które do tej pory siedzą mi w głowie. Nawiązywanie do popularnych filmów czy seriali-mistrzostwo! Już na starcie zostajemy uraczeni sceną niczym z Titanica, która w tym przypadku, nie kończy się dobrze. Oj ile ja się przy tym uśmiałam, nawet teraz wspominając tę scenkę, uśmiech ciśnie mi się na twarz. Docinki głównych bohaterów również były niczego sobie, a nazwanie Wiktora Voldemorthem-jejku, aż ciężko mi opisać, jakie to było cudowne, nie używając wulgaryzmów.

Ta książka jest tak cudowna, tak zabawna, że nie ma szans, bym o niej zapomniała! Kreacja Zośki i całej fabuły rozwaliła system! Czytając, w głowie miałam co chwila znak error, po czym musiałam odłożyć książkę i poczekać, aż ten stan minie. Oczywiście w dobrym znaczeniu, gdyż musiałam sobie kilka razy powtórzyć w głowie dany moment i zastanowić się, co tu przed chwilą się odwaliło! Istny rollercoaster i nie tylko emocjonalny!

Zakochałam się! Ludzie, ja po prostu pokochałam tę książkę i nic nie będzie w stanie tego zmienić! Domagam się kolejnej takiej historii i dawki emocji, jaką tutaj zaserwowały nam Autorki. A szczerze mówiąc, moim zdaniem Inżynier Namiętności potrzebuje kolejnej części, albo przynajmniej jakiejś nowelki, bądź zbioru opowiadań o poszczególnych bohaterach. Właśnie, à propos bohaterów pobocznych, babcia i dziadek Zośki totalnie wymiatają! Chyba nigdy nie spotkałam się z takimi bohaterami, którzy pomimo swojego wieku, potrafią być tak zajmujący! Uwierzcie mi na słowo, że jak ich poznacie, nie znajdziecie równie szalonych starszych osób, w jakiejkolwiek innej książce. No nie ma takiej opcji! Nie ma i już! To, co tam wyprawiali, sprawiło, że również pokochałam ich miłością bezgraniczną.

Co do fabuły, jest ona tak pokręcona, że trybiki w mojej głowie co i rusz się zacinały, przez co musiałam na spokojnie analizować wszystko raz jeszcze. Emocje w tej książce ani na chwilę nie opadały, było ich tylko coraz więcej. Pod koniec może się wydawać, że wszystko idzie w dobrym kierunku, ale nic mylnego! Koło ponownie się zakręci i sprawi, że wszystko w co do tej pory wierzyliście, legnie w gruzach. W tej historii bohaterzy cały czas muszą mierzyć się ze swoimi problemami, a żeby nie było im za łatwo, to, co chwila mają rzucane kłody pod nogi, ale kto jak nie Zośka da sobie z tym radę? Szczerze mówiąc, przy innych książkach, które czytałam, bardzo denerwowało mnie to, że bohaterzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, tu było podobnie, jednak gdyby nie to, przeróżnych niemiłych, ale i śmiesznych sytuacji by nie było. A wtedy bym się bardzo rozczarowała!

To może poza pozytywami, chciałabym powiedzieć o jednej rzeczy, która strasznie kłuła mnie w oczy. Mianowicie redakcja... Wiem, że jest wiele osób, które nienawidzą błędów w książce i niestety, ale w tej książce będzie ich bardzo dużo. Jak widać, wydawnictwo nie zrobiło wszystkiego co w jego mocy, by nad tym popracować, przez co wszędzie jest pełno negatywnych opinii, które łamią mi serce. Mam nadzieję, że przy innych książkach wezmą sobie do serca to, że czytelnicy nie lubią, gdy takowe błędy się pojawiają. Obniżają one ocenę książki, która jest fantastyczna! Dlatego ogromna prośba do Was kochani!

DAJCIE SZANSĘ TEJ KSIĄŻCE, A NA PEWNO SIĘ NIE ZAWIEDZIECIE!

Obiecuję Wam, że pomimo tych błędów jest to historia, która Was rozbawi do łez i sprawi, że spędzicie z nią mile czas, a emocje będą brały górę! Ja ją gorąco polecam i to nie ze względu na to, że jest to mój patronat, a dlatego że ta historia jest tak piękna, cudowna, zabawna i czarująca!

Dziękuję serdecznie Autorkom za zaufanie i powierzenie w moje ręce tej rozwalającej system książki! Pokochałam ją całym serduszkiem!

💙 RECENZJA PATRONACKA 💙

Ta...

Zosia kocha kłopoty a raczej to one kochają ją. Gdzie się pojawi tam dzieją się rzeczy niemal nie wytłumaczalne dla zwykłego śmiertelnika. To tak jakby nagle cały świat sprzysiągł się przeciw niej prześcigując się wręcz o jak najlepszą psotę. Mimo wielu potknięć młoda kobieta nie traci pogody ducha i świadoma swej wartości stawia kolejne śmiałe kroki. W razie kryzysu ma niezastąpioną przyjaciółkę Ninę, która gotowa zaprzedać duszę diabłu byle Zosi nie spadł włos z głowy.

Wiktor to całkowite przeciwieństwo zwariowanej inżynier. Poukładany i oszałamiająco przystojny mężczyzna ceni sobie spokój i wygodę. Do tej pory towarzystwo kobiet było dla niego jedynie odskocznią od codzienności w związku z czym żadnej swojej miłosnej przygody nie traktował poważnie. Gdy na jego drodze stanie Zosia coś zacznie się zmieniać jednak Wiktor nie należy do mężczyzn, którzy się zakochują więc skutecznie maskuje swoje uczucia. Aczkolwiek nie przewidział tego, że na horyzoncie pojawi się ktoś kto zapragnie zdobyć serce Zosi a dla niego może się okazać nie małą konkurencją.

Z pewnością nie jest to historia, która trafi do każdego. Jeśli jednak lubicie sarkazm i macie poczucie humoru nie będziecie się nudzić. Już dawno przy żadnej książce nie śmiałam się w głos a i zbłąkana łza wzruszenia pojawiła się pod koniec. Naprawdę bawiłam się przy niej świetnie i chyba mogę stwierdzić śmiało, że będzie to jedna z moich ukochanych lektur. Teraz pozostaje mi tylko czekać aż ktoś zdecyduje się na ekranizację a jako pierwsza wybiorę się na premierę.

„Życie jest nieprzewidywalne i lubi płatać figle”.

Takie właśnie życie miała Zosia. Po zdradzie faceta nie potrafiła stanąć na nogi. Ale od czego ma się przyjaciół.
Gdy Zosia rozczulała się nad swoim dawnym związkiem to właśnie Nina przyszła jej z pomocą. I tak oto dziewczyny wyjeżdżają na urlop. Morze,drinki i balety to jest cel dziewczyn.
I to właśnie tu Zosia poznaje Mateusza i Wiktora. Tylko którego wybrać, kiedy obaj zalecają się do dziewczyny?
I teraz zaczyna się dziać. Akcja pędzi jak światłowód, a tajemnica która owiana jest książka nie daje spokoju aż do ostatniej strony. Napięcie między bohaterami jest wręcz namacalne.

Kochani ile ja się napłakałam przy tej książce. Ale to były łzy ze śmiechu nie żalu. No Zosia to chodzące nieszczęście, ale za to nadrabiała gorącym temperamentem. Wiktor no ten to też ma charakterek i dodatkowo przystojny że aż ślinka cieknie🙈
Ale powiem Wam że moje serce podbiła babcia ta to jest petarda💥 jej odzywki idzie sikać ze śmiechu.
Świetne opisy, dobrze wykreowani bohaterowie, lekki styl pisania i nietuzinkowa historia. Brawa dla autorki.
Chodź zdarzają się literówki to dla kogoś, kogo wciągnie książka to nie będzie żaden problem. Ja jestem jak najbardziej na tak i czekam na więcej książek autorki.

„Życie jest nieprzewidywalne i lubi płatać figle”.

I to właśnie tu Zosia poznaje...

• Patronat 2022
  • Świetne historie
  • Pozostałe
  • Fajne komedie
  • 52 książki (2022)

Dodaj cytat z książki Inżynier namiętności