Chwila, która trwa

Okładka książki Chwila, która trwa Małgorzata Lisińska
Okładka książki Chwila, która trwa
Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Inanna Cykl: Miłość w Tychach (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Miłość w Tychach (tom 5)
Inanna
2022-07-13
2022-07-13

Gosia Lisińska "Chwila która trwa" wydawnictwo inanna
Roz.8
Młoda siedziała przy oknie w autokarze i przez chwilę robiła do mnie głupie miny.Po czym przestałem dla niej istnieć,bo zajęła się jakimś chłopakiem,który się do niej dosiadł.Patrzyłem na nią jednocześnie z dumą i nieukrywanym niepokojem.Była taka śliczna.Odziedziczyła po nas wszystko,co najlepsze z urody,chociaż chyba nie zdawała sobie z tego sprawy.Najwyraźniej jednak większość otaczających ją chłopaków nie miała tego problemu i zawsze się jakiś przy niej kręcił.Uczyłem się z tym żyć,ale,cholera,niespecjalnie mi to wychodziło.Wykastrować wszystkich też nie mogłem.A szkoda!.Niby wiedziałem,że Magda jest bystra,a na temat seksu odbyliśmy kilka żenujących rozmów,ale i tak się bałem,że zostanę dziadkiem,nim skończę trzydzieści pięć lat.Abstrahując od tego,że byłoby to kurewsko żenujące,to nie takiej przyszłości chciałem dla swojego dziecka.A Magda miała temperament.I,niestety,jak niewyparzoną buźkę i kilka innych koszmarnych cech,to też odziedziczyła po mnie.Cholera!
....
"Chwila która trwa"jest to piąta część i niestety ostania sagi "Miłość w Tychach".Książka opowiada o losach Marka i Jolki czyli rodzicach Magdy z drugiej części.Marek po tragicznej śmierci rodziców i brata szukając paszportu znajduje list i zdjęcie dziecka nie może wybaczyć matce że tak go oszukała.Miał plany lecz zmienia je i wraca do Polski.Jolka po zaplanowanej ciąży zaczyna wiązać się z facetami którzy mają Magdzie zastąpić ojca lecz tak sie nie dzieje.Kiedy Marek chce porozmawiać z Jolką ta słysząc krzyki biegnie do domu a Marek idzie za nią.Marek przedstawia się córce i zabiera ją-Jolka nie protestuje.
Czytając właśnie tą część płakałam pewnie zastanawiacie się dlaczego,jeżeli ktoś doświadczył przemocy psychicznej czy fizycznej wie co dana kobieta czuje w takich chwilach.Nie jest łatwo wychowywać samemu dzieci kiedy druga strona nie daje wsparcia.W książce główni bohaterowie mijali się nie potrafili szczerze porozmawiać i okazać tego co do siebie czują.Marek szalał z zazdrości ale nie powiedział o swoich uczuciach,a Jolka myślac że jest nikim dla niego szła w związki mimo że kochała swojego Marka.Czy nie uważacie że mimo iż sytuacje są różne to trzeba rozmawiać?Czy szczerość jest teraz ważna?Ja uważam że lepiej być szczerym do bólu niż ukrywać.
Czy Marek wyzna swoje uczucia?
Czy Magda wybaczy Jolce?
Moja ocena 5/5
Autorka tą Sagą pokazała mi że nie pomyliłam się wybierając jej tytuły 👏👏👏👏Uwielbiam

Gosia Lisińska "Chwila która trwa" wydawnictwo inanna
Roz.8

Och... Dużo się działo w tej książce... Pierwszy raz czytałam książkę, która przeszła przez 30 lat życia głównych bohaterów... Bardzo mnie poruszyła... Mega prawdziwa... Taka słodko - gorzka... Jak to w życiu... Polecam.

Sięgając po piątą część tej serii nie myślałam, że tak mnie pochłonie. Wszystkie książki były świetne, ale ta jest najlepsza. Opowiada o miłości która musi dojrzeć aby być spełniona, miłości będącej poświęceniem i jednocześnie oddaniem. Opowiada po prostu o pięknym i jednocześnie trudnym uczuciu.

Najlepsza część serii i najlepsza obyczajowa książka autorki! Trudno się od tej historii oderwać. Czytajcie :)

Dodaj cytat z książki Chwila, która trwa