Niebezpieczny

Okładka książki Niebezpieczny Jakub Onyśków
Okładka książki Niebezpieczny
Jakub Onyśków Wydawnictwo: Replika Cykl: 50 stanów świadomości (tom 1) literatura obyczajowa, romans
50 stanów świadomości (tom 1)
Replika
2022-09-06
2022-09-06

Wariatka myśląca waginą czyli asystentka w delegacji i dziwny ale za to super piękny mężczyzna czyli jej szef. to była meczącą podróż prze hotelowe łózka.

Prezent od mamy... oby już nie miała takich pomysłów...
Całość fabuły opiera się właściwie na samych dialogach...

Prezent od mamy... oby już nie miała takich pomysłów...
Całość fabuły opiera się właściwie na samych dialogach...

Ciekawość, erotyk napisany przez mężczyznę. Lekka w czytaniu...
Polecam

Ciekawość, erotyk napisany przez mężczyznę. Lekka w czytaniu...
Polecam

„Są takie miejsca na ziemi, gdzie nie wszystko zależy od nas.”

Każdy ma na pewno jakieś fobie, wahania nastrojów, gorsze lub lepsze dni uzależnione od wielu czynników. Jednak nie spotkałam się, by ktoś miał zmienne nastroje i sposób zachowania w zależności od szerokości geograficznej, regionu czy stron świata. Taka przypadłość dotyczy bohatera książki "Niebezpieczny", która jest pierwszą częścią serii "50 stanów świadomości".

Gdy Elizabeth Evans zaczyna pracę w firmie Alexandra Stone'a, ekscentrycznego milionera, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Niestety, w pierwszym dniu pracy spóźnia się, gdyż akurat tego poranka przytrafia jej się seria nieprzyjemnych zdarzeń. Pierwsze co zauważa, że w firmie stanowią tylko atrakcyjne kobiety i wszystkie są na stanowisku asystentki. Dowiaduje się, też że szef nie lubi spoufalania się. Jednak, gdy spotyka go na korytarzu, okazuje się, że nie jest taki straszny, jak o nim mówią, a do tego jest nieziemsko przystojny. W głowie Elizabeth zaczynają powstawać obrazy, w którym główną rolę gra ona i Alexander. Do tego on proponuje swojej nowej asystentce wspólną podróż służbową, więc ona ma nadzieję, że w końcu spełni swoje fantazje seksualne. Wszystko przebiega zupełnie inaczej, gdyż na lotnisku pojawia się Cindy, z którą Alexa łączą relacje trudne do zrozumienia.

Powieścią „Niebezpieczny” pan Jakub Onyśków wkracza na rynek wydawniczy i to od razu z mocnym akcentem. Jego styl jest bardzo przystępny i lekki, chociaż czasami zbyt szczegółowo przedstawia jakieś zdarzenie, na przykład opis drogi bohaterki do pracy zajmuje aż 8 rozdziałów, czyli ponad 22 strony! Sięgając po tę książką, trzeba się przygotować na sporą dawkę seksu, który nie jest zbyt wulgarny, ale dodaje całości pikanterii. Poprzez narrację pierwszoosobową możemy wniknąć w sposób myślenia Elizabeth, dzięki czemu można razem z nią przeżywać jej frustracje, wszelkie emocje i przeżycia, erotyczne doznania i bodźce.

Ostatnio w erotykach prym wiodą pisarki, więc z ciekawością podeszłam do tego rodzaju powieści napisanej przez mężczyznę. To udany debiut pana Jakuba Oślizło, który przeczytałam błyskawicznie. Bardzo oryginalny pomysł na ukazanie ludzkiej psychiki, ale też na płomienny romans pełen ciekawych rozwiązań, emocji i wydarzeń. Muszę się jeszcze odnieść do okładki, która według mnie nie oddaje dobrze wizerunku Alexandra Stone'a, Według opisu w książce jest on tak przystojny, że trudno mu się oprzeć, więc model na okładkę nie został trafnie dobrany.

Nie jest to książka dla każdego, bo nie wszyscy lubią tego rodzaju historie, ale ja przeczytałam ją z ciekawością ze względu na nietypowy przebieg fabuły i oryginalny pomysł. Z pewnością jest to erotyk odmienny od tych, które można znaleźć na polskim rynku wydawniczym. Bardziej mnie wciągnęła druga połowa książki, gdyż wówczas dochodzi intryga, która w końcowych scenach dodaje całości dramatyzmu i ekspresji. Zakończenie zaostrzyło moją ciekawość poznania dalszych losów bohaterów w drugim tomie pt.: „Mściwy”, więc jestem ciekawa kolejnych wersji Alexa.

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z księgarnią Bonito
i serwisem Dobre Chwile

„Są takie miejsca na ziemi, gdzie nie wszystko zależy od nas.”

“Niebezpieczny 50 stanów świadomości” to romans biurowy/erotyk autorstwa Jakuba Onyśków. Zaintrygowana i zaciekawiona książką tego gatunku napisaną przez mężczyznę, nie pozwoliłam jej długo czekać. Już na samym wstępie zdradzę, że z książką nie bardzo się polubiłam.
Fabuła miała duży potencjał, opowiada bowiem o mężczyźnie, którego nastrój zmienia się w zależności od stanu w USA, w którym się znajduje. Alexander zabiera w podróż służbową swoją nową pracownicę, nie informując jej o swojej przypadłości.
Co mi tutaj nie zagrało? Wiele rzeczy, ale przede wszystkim kreacja bohaterów, ich zachowanie oraz brak chemii między nimi. Nie potrafię zdecydować, kto bardziej mnie irytował, czy Elizabeth czy Alexander. Nie, jednak wiem. Beth prześcignęła swoim zachowaniem swojego pracodawcę. Ledwo go poznała, a już chciała wyznać mu miłość i rościła sobie do niego jakieś prawa. Można zakochać się od pierwszego wejrzenia, ale tutaj nie było tego odczuć. Kobieta pragnęła luksusu i dobrego ruchanka. Czasem aż była zażenowana czytając o jej fantazjach i płytkim podejściu do życia. W tych fragmentach czuło się męskie pióro.
Fabuła byłaby dużo ciekawsza, gdyby faktycznie można było wyczuć stany bohatera. Na pewno nie zapomnę jego “obojętności”. Po niej bohaterka w końcu pokazała jakiś pazur, co zaprowadziło nas do wątku, którego się nie spodziewałam. Niestety wątek zemsty kompletnie do mnie nie przemówił. Zachowanie Beth było lekkomyślne i łatwowierne. Autor powinien wprowadzić więc autentyczności do pewnej sceny tak, żeby również czytelnik uwierzył w intrygę.
Autor ma lekki styl, dzięki czemu powieść przeczytałam w oka mgnieniu. Może nawet jestem odrobinę zaciekawiona tym, co dzieje się między bohaterami w drugim tomie, ale póki co odpuszczam go sobie.
“Niebezpieczny” to książka, która wzbudza wiele emocji. Niestety w dużej mierze tych negatywnych. Czytacie na własną odpowiedzialność ;)

To moje pierwsze spotkanie z autorem, ale jest to jego debiutancka książka, więc mam chyba wybaczone. Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Replika. Kiedy poznałam tytuł i autora książki jaką miałam otrzymać, pomyślałam to może być ciekawe. Zaintrygował mnie fakt, że to erotyk napisany przez mężczyznę. Byłam ciekawa jak przedstawi taką historię facet. Cóż, nie było źle, ale zdecydowanie wolę jak erotyki piszą kobiety.

Elizabeth Evans to młoda kobieta, która uwielbia sex i dobrą zabawę. Elizabeth poznajemy pierwszego dnia w nowej pracy. Cały świat sprzysiągł się przeciw niej, co ostatecznie sprawiło, że dotarła do biura ze sporym opóźnieniem. Chciała się wytłumaczyć przed szefem, jednak żeby zdobyć jego uwagę musi bardzo postarać. Alexander Stone odwraca się. Ich wzrok się łączy i wybuchają w nich nieznane do tej pory uczucia, o które żadne z nich siebie nie podejrzewało. Alexander proponuje Elizabeth wspólną podróż służbową. Ma to być dość długa podróż przez kilka stanów, a w każdym z nich ma się odbyć kilka spotkań służbowych.

Beth prawie od razu przyjmuje propozycję swojego przystojnego szefa. W jej głowie już powstał scenariusz całej podróży, w którym mieli się oddawać miłosnym rozkoszom. Cały plan daje w łeb kiedy okazuje się, że razem z nimi ma lecieć tajemnicza i piękna Cindy. Elizabeth zauważa, że Cindy i Alexander są razem w zażyłych stosunkach. Tylko kim ona jest?

Pierwsze dni tej podróży są dla Elizabeth najlepszymi dniami w życiu. Jednak to nie trwa długo, bo wraz ze zmianą kierunku podróży zmienia się sam Alexander. W ciągu kilku dni z dominującego mężczyzny zmienia się w filtrującego czy totalnie obojętnego na wszystko dookoła. Ma to oczywiście związek z odwiedzanymi miastami w trakcie ich podróży służbowej.

Książka napisana jest w starym jak świat schemacie. Wiadomo to erotyk, więc musi być przystojny mężczyzna i równie piękna kobieta, którzy nie mogą się od siebie oderwać. Jakby tego było mało to on jest szefem a ona jego pracownikiem. Skąd to znamy? A no to jest właśnie ten standardowy schemat erotyków. Sex wylewa się tu, a momentami jest bardzo brutalnie. Nie wiem może są ludzie, którym czytanie tego sprawia przyjemność, ale mnie to się zbytnio nie podobało. Ogólnie książka ma słabą fabułę, jest ona totalnie abstrakcyjna.

Irytowała mnie też sama główna bohaterka, jej zachowanie momentami było infantylne. W niektórych sytuacjach miałam ochotę potrząsnąć Elizabeth i zadać jej pytanie ,,co Ty kobieto wyprawiasz". Wg mnie do fajnego erotyku nie potrzeba nam pustej lali, na którą mam wrażenie wzorowana jest Elizabeth. Miejmy nadzieję, że w kolejnych tomach serii nasi bohaterowie trochę się zmienią. Na lepsze oczywiście. Zobaczymy czy autor poprawił swój warsztat pisarski, bo pierwsza część do najlepszych niestety nie należy.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Dziękuję Wydawnictwu Replika za egzemplarz recenzencki.

Wiem, że nie powinnam TAK robić, ale ciągle tkwię w przekonaniu, że sprawiedliwości musi stać się zadość. Jak postanowiłam, tak zrobiłam. Docieram pod odpowiednie drzwi, które otwieram skradzioną kartą magnetyczną. Omiatam wzrokiem, a następnie przeszukuję pomieszczenie z myślą, gdzie znajdę to, po co przyszłam. Mam bardzo mało czasu.

Upewniam się, czy na korytarzu nie ma nikogo, naciskam i jak oparzona puszczam klamkę. Momentalnie wycofuję się do pokoju. Zawieszam wzrok na ogromnym łożu - tak, wiem to jest idiotyczny pomysł, ale w tamtym momencie pomyślałam, aby ukryć się pod nim. Ku mojemu zdziwieniu znalazłam też tam moją zgubę. Jednak to, co chwilę później usłyszałam przerasta wszelkie moje oczekiwania, zmienia również moją wizję postępowania. Niestety odwrotu już nie było, mleko się wylało, trzeba ponieść konsekwencje za swoje czyny…

Czy słyszałeś już o piekielnie gorącym erotyku Pana Jakuba Onyśków, pod tytułem: “Niebezpieczny. 50 stanów świadomości”? Książka ukazała się 6 września 2022 roku nakładem wydawnictwa Replika.

Jakub Onyśków, jak sam o sobie mówi - jest rzemieślnikiem, który z każdym dnie pragnie rozwijać swój warsztat pisarski. Na co dzień zajmuje się ekonomią, w nocy zaś pisze. Początkowe ukojenie znalazł w tworzeniu scenariuszy na potrzeby filmów fabularnych. Aż w końcu postanowił zająć się powieściami. Jego pasją jest gotowanie i koszykówka, której jest kibicem. Posiada psa, kota oraz dwie świnki morskie.

“Zwykły biurowy romans? Nic bardziej mylnego. Tak gorąco jeszcze nie było…”

Elizabeth Evans jest młodą, szukających mocnych wrażeń kobietą. Mimo przebytych związku w dalszym ciągu jej pragnieniem “zasmakować” temperamentu dominującego partnera. Jej marzenie w końcu się spełnia, kiedy poznaje swojego nowego szefa - idealnego z wyglądu, młodego miliardera - Alexandra Stone’a.

Niedługo po rozpoczęciu pracy mężczyzna proponuje Elizabeth podróż służbową prywatnym samolotem do LA. Zauroczona Alexandrem kobieta zgadza się bez większego wahania. Jej marzenie na spędzenie intymnych chwil z jej szefem niweczy obecność chodzącej seksbomby o imieniu Cindy, którą łączą z mężczyzną bliżej nieokreślone relacje.

Początki delegacji są dla Beth niczym spełnienie najskrytszych marzeń. Jest naprawdę szczęśliwa przy swoim szefie. Nic nie może jednak wiecznie trwać. Sielanka kończy się, gdy z Alexandrem zaczyna się coś niepokojącego dziać. Jego stany świadomości zmieniają się w błyskawicznym tempie.

Na dniach miałam zaszczyt (tak, to jest odpowiednie słowo) recenzować powieść Pana Jakuba Onyśków, pod tytułem “Niebezpieczny. 50 stanów świadomości”. Prezentowana książka to zdecydowanie coś więcej niż tylko erotyk. Skrywa w sobie również elementy obyczajowe, zaskoczenia, a wszystkie te składowe zostały połączone w idealnych proporcjach.

Czytając czułam wiele emocji, jednak najbardziej dominującymi były: zdziwienie, rozczulenie, rozbawienie, czy nawet pobudzenie zmysłów. Wyobraźnia pracowała na największych obrotach - tego nie da się ukryć. Napiszę więcej - czytając książkę, czułam się, jak ryba w wodzie.

Narracja poprowadzona została w pierwszej osobie. Fabułę (zresztą bardzo wciągającą) widzimy oczami Elizabeth - głównej bohaterki. Wartkość erotyka jest zadziwiająco szybka, co chwilę zmieniają się wątki, przy lekturze nie da się nudzić.

Styl pisania jest lekki, kiedy trzeba to wulgarny, forma żartobliwa, zachęca do czytania. Postaciami są ludzie z krwi i kości, aczkolwiek dla mnie momentami mało wiarygodni, szczególnie te tytułowe pięćdziesiąt stanów umysłów. Niemniej dzięki inności są oni dużo bardziej atrakcyjny wizualnie, posiadają w sobie bezwzględność, są nieprzewidywalni. Ciężko przewidzieć ich ruchy, łatwo nawiązać nić porozumienia.

Podsumowując: “Niebezpieczny. 50 stanów świadomości” autorstwa Pana Jakuba Onyśków, to rasowy erotyk zmieszany z powieścią obyczajową i nutką niepewności. Książkę czyta się wyśmienicie. Wartka, wciągająca fabuła nie pozwala oderwać się od tej piekielnie gorącej lektury. Kropkę nad przysłowiowym “i” stawiają krótkie, opisane rozdziały, wraz z nieszablonowymi postaciami. Cieszę się bardzo, że miałam możliwość przeczytać twórczość, której jest również kontynuacja. Autorze, gratulacje! Już nie mogę doczekać się, aż przeczytam drugi tom. Polecam dla dorosłych czytelników.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Dziękuję Wydawnictwu Replika za egzemplarz recenzencki.

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

✧ Debiuty mają to do siebie, że albo się je pokocha, albo po prostu nie lubi . A jakie jest Wasze stanowisko? Często po nie sięgacie, czy raczej rzadko?

✧ Bohaterowie: Kiepsko wykreowani Beth oraz Aleksander kompletnie nie przypadli mi do gustu niesamowicie irytowali mnie swoim zachowaniem, więcej nerwów w ich towarzystwie zjadłam niż to warte. W połowie książki czułam się, tak jakbym ja sama cierpiała na zaburzenia świadomości.

✧ Fabuła: Mocno przerysowana momentami nierealna może również wywołać wiele kontrowersji. Zdecydowanie nie jest to, to czego spodziewałam się po tej książce, a spodziewałam się, czegoś naprawdę Wow. Niestety już od pierwszej strony miałam ochotę zamknąć tę książkę i więcej do niej nie wracać. Męczyłam się okropnie podczas czytania szczerze obawiałam się, że nie dotrę do końca.

✧ Podsumowanie: Jedyne emocje, jakie ta książka we mnie wzbudziła, to poirytowanie i niesmak były takie momenty, w których myślałam, że zrozumiem zamysł autora jednak skończyło się to fiaskiem. Nie określiła bym tej książki jako erotyk, bo z tym gatunkiem nie ma moim zdaniem nic wspólnego. Natomiast w kategorii słaby romans biurowy ta historia dałaby sobie radę. Myślę, że na własną odpowiedzialność możecie sięgnąć po tę książkę i samemu wyrobić sobie o niej zdanie.

✧ Autor: Jest bardzo sympatycznym człowiekiem, ale mam kilka zastrzeżeń do tego, jak się promuje. Rozumiem, że każdy autor, który zaczyna swoją karierę pisarską cieszy się z tego, że spełnił swoje marzenie, wydając książkę, ale trzeba znać też umiar, żeby pozostawić za sobą dobry smak, a nie irytację. Uważam, że porównanie siebie do @blanka_lipińska na ten moment, jest po prostu nie na miejscu. Autor powinien sobie najpierw wyrobić swój warsztat pisarski, pozyskać czytelników i zdobyć osiągnięcia po przez swoją ciężką pracę, a nie na takich porównaniach. Oczywiście to tylko i wyłącznie moja osobista opinia. Mimo wszystko Jakubowi życzę wielu sukcesów.

✧ Współpraca: @wydawnictworeplika
@jakub.onyskow

✧ Ocena: 3/10

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

„Niebezpieczny. 50 stanów świadomości” to debiut autorski, który może wywołać troszkę kontrowersji. Mam tylko nadzieję, że pisząc książkę autor nie przedstawił w niej głównej bohaterki w sposób w jaki on sam postrzega kobiety. Dlaczego? Główna bohaterka to kobieta, która mam wrażenia czasami zapomina, że ma mózg. A mówi się, że to mężczyźni myślą pewną częścią ciała. Może autor chciał zmienić to stereotypowe myślenie.

Elizabeth to młoda, atrakcyjna, żądna przychód i łatwowierna kobieta, która przez swoją naiwność wpakuje się w kłopoty. Kobietę poznajemy w ważnym dla niej dniu, czyli rozpoczynania nowej pracy. I od razu widać, że ciężko jest jej się skupić na tym co naprawdę ważne. Jej priorytety zdecydowanie powinny wyglądać inaczej. Na plan pierwszy wysuwa się jej niekompetencja mimo, iż to mądra kobieta, jednak jej myśli trudno okiełznać nawet jej samej. Pomimo spóźnienia udaje jej się zachować posadę, a nawet szef zaproponował jej podróż po całych Stanach. Jednak Elizabeth dręczy wiele pytań, na które nie zna odpowiedzi. Co wyniknie z tej podróży? Czy pragnienia Elizabeth zostaną spełnione? Czy zrealizuje swoje fantazje?

Aleksander to bardzo przystojny milioner. Jest mężczyzną, za którym kobiety wodzą oczami, a ich myśli zmierzają w bardzo niegrzeczne rejony. Jednak prawie nikt nie zna jego tajemnicy. Czy to zmienia jego atrakcyjność? Co takiego Aleksander tak mocno strzeże.

„Niebezpieczny. 50 stanów świadomości” to według mnie dobry erotyk. Bardzo fajny nietypowy pomysł na fabułę sprawia, że książka wzbudza ciekawość. A szczególnie postać Aleksandra i jego kolejne stany świadomości. Nigdy nie wiadomo, jaki stan będzie następny. Co nim wtedy kieruje i jakie powiązania mają jego stany z aktualnym miejsce przebywania? Postać Elizabeth wielokrotnie mnie irytowała. Odbierałam ją jako kobietę, która zamiast używać mózgu myśli zupełnie inną częścią ciała. Przynajmniej tak było na początku, kiedy jej irracjonalne zachowania, bujanie w obłokach i zapominanie o rzeczywistości było bardzo widoczne. Później ukazała się jest kobieta, która dąży do zdobycia tego czego pragnie, jest bezpośrednia, nie owija w bawełnę i jest bardzo szczera przez co zyskała nieco mojej sympatii.
To książka to bardzo ciekawa propozycja. To coś całkowicie innego przez co wzbudziła moje zainteresowanie. Jest pełna humoru, ciekawych bohaterów, mnóstwa różnorodnych emocji i scen erotycznych. Osobiście zdecydowanie nie miałam wątpliwości, że autorem jest mężczyzna. Dlaczego? Przez sposób przedstawiania kobiecej postaci. Jeśli was zainteresowałam to zachęcam do przeczytania. I koniecznie dajcie znać jak Wasze wrażenia.
Dziękuję @wydawnictworeplika za egzemplarz do recenzji.

Nie od dziś wiadomo ,że kocham debiuty a debiut tego Pana był bardzo udany. Byłam ciekawa co tutaj dostanę. Czy będę zachwycona czy raczej zawiedziona.Czy będzie mocno jak przystało na erotyk? Muszę przyznać że autor rozbroił mnie tą historia na łopatki. Jest to romans biurowy ,który będę dobrze wspominała i to nie raz do niego wracała.

Muszę przyznać ,że bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Nie czytałam takiej historii ,gdzie bohater miał wiele osobowości to było bardzo ekscytujące przeżycie. Autor ma lekkie i przyjemne pióro dzięki któremu książkę skończyłam w jeden wieczór. Nie mogłam się od niej oderwać. Alex i Beth główni bohaterzy tej historii nie do końca ich polubiłam. Potrzebowałam czasu, żeby się do nich przekonać. Ale z każdą przeczytaną stroną było co raz lepiej. Podobało mi się w Beth to ,że z każdą trudną sytuacją poradziła sobie świetnie i z nich wybrnęła. Była odważna a świat należy do odważnych osób. Natomiast Alex ta postać to zdecydowanie duży znak zapytania. Byłam zachwycona ,gdy narracja była z punktu widzenia kobiety napisana przez mężczyznę.Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem.

Elizabeth zaczyna pracę dla miliardera Alexandra jako asystentka. Jest zaskoczona, gdy oprócz niej jest jeszcze dwadzieścia pięć dziewczyn ,które pracują również dla niego. Los się do niej uśmiechną i już pierwszego dnia dostaje propozycje wylotu do Los Angeles. Piękna propozycja, ale czy na pewno nie kryje się pod nią drugie dno ? Nie może być przecież inaczej i Beth przyjmuje propozycję. To może otworzyć jej szansę w tej firmie .W czasie wylotu dowiaduje się że leci z nimi Cindy.

Kim ona jest ?

Muszę przyznać ,że bardzo ciekawy...

• Patronat
  • Erotyk