A kuku! Dino

Okładka książki A kuku! Dino Jaye Garnett
Okładka książki A kuku! Dino
Jaye Garnett Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: A kuku! (tom 2) Seria: A kuku! interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
12 str. 12 min.
9788366320192
Anna Bańkowska-Lach
dinozaury interaktywne edukacyjne dladzieci

Okładka książki A kuku! ZOO Jaye Garnett, Kasia Nowowiejska
A kuku! ZOO Jaye Garnett, Kasia...
Okładka książki A kuku! Muu Jaye Garnett, Joy Steuerwald
A kuku! Muu Jaye Garnett, Joy S...

Seria książeczek "A kuku!" ("Stuk", "Dino", "Zoo", "Uhu", "Muu") autorstwa Jaye Garnett oraz ilustratora Richarda Merritt'a to pięknie ilustrowane książki skierowane do najmłodszej grupy czytelników. Książeczki te rekomendowane są dla grupy wiekowej "2+".

Książeczka Dino, jak sama nazwa wskazuje, opowiada najmłodszym słuchaczom o dinozaurach, które wieki temu zamieszkiwały naszą planetę. Przewracając kolejne karty tej książki mamy okazję zwiedzić muzeum dinozaurów i całkiem sporo się o nich nauczyć. Mimo tego, że już dawno przekroczyłam granicę dwóch lat (:P),byłam nie mniej zachwycona niż moi synowie - barwne ilustracje przyciągają i cieszą oko. Warto zaznaczyć, że ta książeczka ma przepiękne ilustracje!

Książka wspomaga małą motorykę, rozwija słownictwo i rozumienie ze słuchu oraz popularyzuje wiedzę o dinozaurach. Czytając tę książeczkę mali czytelnicy mają okazję poznać nowe słowa, nazwy dinozaurów, dowiedzieć się czym jest muzeum czy wykopalisko oraz znaleźć ukryte niespodzianki w postaci otwieranych okienek - za każdym z nich znajduje się jakaś ciekawostka bądź ukryty rysunek.

Twarda oprawa książki i mały jej format sprawiają, że jest ona idealnie dopasowana do małych rączek - dzieci mogą swobodnie same przewracać grube kartonowe strony bez obaw uszkodzenia zarówno drobnych rączek jak i książeczki.

Książka ta posłuży wam przez lata. Bo mimo, że jest skierowana dla maluchów od 2 lat, to spokojnie mogą ją przeglądać młodsze dzieci oraz starsi pasjonaci dinozaurów. Gwarantuję Wam, że sami chętnie do niej zajrzycie ;)

Książeczka wielokrotnie przeczytana, obejrzana i zasypana "ochami" i "achami" w ramach marcowego wyzwania. Nie bałam się, że coś mnie wciągnie i gdzieś po drodze pożre i sięgnęłam po tag "dinozaury".

• Dziecięce
  • Z dziećmi