Tato(wie)!

2022-05-29
2022-05-29
32 min.
tata tato dzieci dzienojca

Okładka książki Influencerka, która spadła ze schodów Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Influencerka, ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Pisarz, który bał się upiorów Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Pisarz, który ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Wróżka, która widziała za dużo Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Wróżka, która ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Kobieta, która kochała legwana Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Kobieta, która... Marta Guzowska, Les...

Spodziewałam się więcej po dobrych opiniach. Książeczka jest cienka, mało w niej tekstu, a i treści też. Ma w założeniu pokazać, że z tatą jest fajnie, tata ma fajne pomysły, nawet jeśli niestandardowe, i że można z nim miło spędzać czas. No i założenie fajne, ale ogólne wrażenie takie trochę średnie. Synkowi (lat niespełna siedem) się podoba, ale to ja mam konto na LC, więc daję tylko szóstkę ;)

Szczęście nam sprzyja, kolejna cudowna lektura dla naszych maluchów o tatusiach, tych najlepszych, najmądrzejszych, najzaradniejszych. Zawsze kochanych przez dzieci ,obojętnie jacy byście nie byli. Nieważne czy jesteście strażakami ,kucharzami czy informatykami. Dzieci zawsze są dumne ze swoich ojców. I chcą ich naśladować.

Tematyka poświęcona wszystkim tatusiom. Nie występuje tu jeden główny bohater, tylko zbiorowy.
Jest to rozmowa kilkorga dzieci, bez zagłębiania się w ich imiona. Dyskutują ze sobą na jeden temat – mój tata. Każdy z nich opowiada o swoim rodzicu ze swojego punktu widzenia. Z przymrużeniem oka.
Fenomen taty polega na tym, że nie jest z dzieckiem tak długo na co dzień jak mama .Jest bardziej zapracowany, ale jak już wchodzi w życie synka czy córeczki to z wielkim przytupem.

Czarnulka z kucykami chwali talenty kulinarne taty, jego magiczne sztuczki podczas odgrzewania kotletów na patelni. Tata potrafi wytworzyć dym podczas smażenia, czego mama nie umie. Szkoda tylko ,że kotlety idą do utylizacji. Ale za to prestidigitatorstwo taty działa dalej. Przy użyciu tylko jednego telefonu w piętnaście minut zjawia się pan w kasku i przywozi pizzę. Mamy przecież tego nie potrafią, przy nich pizzy nigdy dziecko nie je.

Mały rudzielec, chłopczyk twierdzi ,że nigdy z tatą się nie nudzi. Tylko tata potrafi zbudować prawdziwą bazę, taką ze światełkami i z tacą ciasteczek w środku. Można siedzieć w niej nawet razem cały dzień, oczywiście ku zgorszeniu mamy, że tata chyba nigdy nie dorośnie.

Szatynka w kitce opowiada ,że z tatą zawsze jest czarująco, gdyż ma fantazję i pozwala na to, na co mama się nie zgadza. Dziewczynka chciała mieć jakieś zwierzątko w domu. Mama zezwoliła tylko na małego chomika. Do sklepu córcia poszła z tatą. Owszem były chomiki, ale mała zakochała się w uroczym łaciatym szczeniaku. Tata z miejsca się zgodził na niego nadając psu imię Chomek, żeby byli kryci przed mamą. Cudowny tata!!!!!!

Jakie zabawy w deszczu urządza tata ?
W jaki sposób sam robi pizzę?
Czy można w domu zrobić zjeżdżalnię, gdy dziecko jest chore i nie może wyjść na plac zabaw?
Jakie jeszcze niezwykłe moce posiadają tatusiowie małego brunecika, chłopca w okularach, dziewczynki z kokardą i innych dzieci?

Dalej poczytacie sobie sami ,nie będę psuła zabawy z czytania. Odpowiedzi na pytania, nie tylko na nie, znajdziecie w książeczce. Będzie dużo śmiechu i zabawy. A ilustracje przykują wasz wzrok na dłużej.
Tatusiowie są niezastąpieni. Mamy są potrzebne, ale za bardzo realistycznie podchodzą do życia.
Ojcowie działają z ikrą ,polotem, pomysłami. Trzeba to przyznać.
Bądźcie sobą, tacy jesteście najlepsi i nie zmieniajcie się nigdy!

Tematyka poświęcona wszystkim tatusiom. Nie...

Jak ważną rolę odgrywa w życiu tata! Kiedy jest, jego poczucie humoru i dystans do świata pozwalają dzieciom w inny sposób spojrzeć na otaczającą ich rzeczywistość. Z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

„Tato(wie)” Leszka Talki z ilustracjami Łukasza Silskiego od @zielonasowa to zbiór krótkich opowiastek. Dzieci przedstawiają tu różne sytuacje związane z tatą: zwyczajne, domowe jak sprzątanie czy pranie, a także te wyjątkowe jak wyjście na konkurs recytatorski czy biwak. Króciutkie opowieści okraszone humorem przedstawiają tatę kreatywnego, zabawnego, odważnego, z innym podejściem niż mama. Mama jest tu trochę przedstawiona w negatywnym świetlem: zabrania, do wszystkiego podchodzi poważnie, ma zdecydowanie inne zdanie niż tata. A przecież mamy takie nie są - też świetnie się bawią i potrafią się do wielu sytuacji zdystansować.

Ilustracje w książce są kolorowe i zabawne, zróżnicowane stanowią bardzo dużą wartość książki. Tato wie, jak bawić się z dziećmi, z kolei nie do końca wie, jak ogarnąć domowe obowiązki. W każdym razie dzieci przedstawione w relacji z tatą są szczęśliwe i bardzo cenią czas, który z nim spędzają. Przyjemna lektura dla małych i dużych.

WIek czytelników: 4+
Liczba stron: 32

@luksilski
@wydawnictwo_zielona_sowa
@booki_dzieci

Przede wszystkim to nie jest książka, w której przeczytacie jedną historię ciągnącą się przez kolejne strony książki. To wiele historii w jednej książce. Historii niezwykłych. Jedna rzecz jest wspólna. Ten sam bohater a dla dzieci wręcz superbohater - tata.
To książka z humorem, pokazująca super relacji tatusiów z dziećmi. Ich wsparcie w trudnych chwilach i pomysłowość w czasie codziennych zabaw i obowiązków.

Tata. Tatko. Ojczulek. Papcio. Ojcowie są pobłażliwi, troskliwi, ale potrafią też być stanowczy i groźni. Jak określilibyście swoich ojców? Jacy są lub byli? Jacy chcielibyście żeby byli? A może są idealni? 😊

Dzisiaj propozycja dla najmłodszych czytelników, która idealnie nada się na wspólne czytanie z tatą. Mama to mama, ale każdy kto spędził więcej czasu z tatą wie, że to z nim jest najlepsza zabawa! On nie zważa na to co wypada, czy będziesz brudny, albo czy coś nie wyjdzie. Ta książka właśnie przedstawia ojca jako genialnego kompana do zabawy i wspólnego spędzania czasu. Treści tam przedstawione bawią, a jednocześnie mogą dostarczyć nowych pomysłów do zabaw. Ale tata potrafi też dać dobry przykład i pójść do dentysty, mimo, że też się boi 😄 Czy dzisiaj jeszcze dzieci potrafią cieszyć się z budowania bazy czy skakania po kałużach? Te i inne zabawy pamiętam jeszcze ze swojego dzieciństwa i wspominam je z uśmiechem na twarzy.

W książce znajdziecie sporą dawkę humoru i kreatywnych pomysłów na rozwiązanie zwyczajnych, codziennych problemów. "Tato(wie)" przecież jak załatwić to i owo! 🙃 Ilustracje z pewnością wywołają uśmiech na twarzy i urozmaicą czas spędzony z książką. Gorąco polecam! Jeszcze zdążycie nabyć swój egzemplarz dla malucha 😉
Dedykowana dla wieku 4+

Tato(wie)
Tato wie jak zamienić spalone kotlety na pyszną pizzę.
Tato wie jak zbudować najlepszą bazę.
Tato wie jaki jest najmodniejszy wzór na paznokciach w przedszkolu.
Tato wie jak wyczarować strój pirata w pół godziny.
Tato wie jak zamienić schody w dłuuugą zjeżdżalnię.
Tato wie jak zrobić zakupy i kupić same najpotrzebniejsze gumy i cukierki.
Tato wie jak poskromić bałagan.
Tato wie jak sprawić by chomik zamienił się w wymarzonego pieska.
Tato wie co znaczy "mądry Polak po szkodzie".
Tato wie jak budować w dziecku poczucie własnej wartości.
Tato wie jak założyć kapelę rockową.
Tato wie, że wizyta u dentysty to nic przyjemnego.
Tato wie, że plac zabaw to prawdziwy tor przeszkód.
Tato po prostu wie jak pokonać nudę!

Tato(wie)! to pełne humoru, zabawne migawki różnych typów Taty, pokazane z perspektywy dziecka. I chociaż niektóre mogą się wydawać nieco przerysowane lub zbyt stereotypowe - to w oczach dziecka każdy Tato jest na pewno wyjątkowy. A świetne ilustracje Łukasza Silskiego naprawdę idealnie oddają klimat tych historyjek.
Ta książka rozbawi i rozśmieszy, ale też wzruszy i rozczuli i zdecydowanie pozwoli spojrzeć na ojcostwo z przymrużeniem oka 😉

Tato(wie)
Tato wie jak zamienić spalone kotlety na pyszną pizzę.
Tato wie jak zbudować najlepszą bazę.
Tato wie jaki jest najmodniejszy wzór na paznokciach w przedszkolu.
Tato wie jak wyczarować strój pirata w pół godziny.
Tato wie jak zamienić schody w dłuuugą zjeżdżalnię.
Tato wie jak zrobić zakupy i kupić same najpotrzebniejsze gumy i cukierki.
Tato wie jak poskromić...

• Dziecięce
  • Dla szkrabów
  • Dla dzieci, Poziom 0
  • Czytam sobie 2022
  • Wiek 1-3
  • A Posiadam
  • Książki Igusi i Adusi

Dodaj cytat z książki Tato(wie)!