Between Two Fires

Christopher Buehlman Wydawnictwo: brak wydawnictwa fantasy, science fiction
brak wydawnictwa
2012-10-02
2012-10-02

Fantastyczne połączenie książki historycznej z mrocznym fantasy, horrorem i motywami religijnymi. W dodatku trochę humoru i od cholery groteski. Pewnie jedna z lepszych książek fantasy jakie czytałem, naprawdę nie mam się do czego przyczepić oprócz tego, że nie rozumiem czemu to jeszcze nie wyszło po polsku. Bardzo, bardzo polecam ludziom znudzonym standardowym "barwnym" fantasy i chcą coś bardziej przyziemnego.

Ależ to było zaskakująco dobre biorąc pod uwage że niespecjalnie podobała mi sie kolejna książka tegoż autora (the blacktongue thief). Przede wszystkim orginalność - motywy biblijne w połączeniu z wiarygodnym brudnym settingiem szarganej przez epidemie czarnej śmierci średniowiecznej Francji zamiast kolejnego tolkienopodobnego fantasy kupiła mnie całkowicie. Początek lekko sie dłużył bo było widać schemat - bohaterowie muszą udać sie z punktu A do punktu B a w międzyczasie w obrębie jednego rozdziału przeżywają coś w rodzaju side questów, ale im bliżej końca tym lepiej - główna fabuła zaczyna posuwać się do przodu coraz bardziej po początkowej stagnacji a finał to już ostra jazda bez trzymanki w pozytywnym znaczeniu oraz świetny epilog.

Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w ostatnich latach. Nie lubię horrorów z wątkami religijnymi, ale ten stanowi klasę samą w sobie.

• Horror
  • Czekam na tłumaczenie