The Lesser Dead

- Kategoria:
- horror
- Format:
- papier
- Data wydania:
- 2014-10-01
- Data 1. wydania:
- 2014-10-01
- Liczba stron:
- 368
- Czas czytania
- 6 godz. 8 min.
- Język:
- angielski
- ISBN:
- 9780425272619
The secret is, vampires are real and I am one.
The secret is, I’m stealing from you what is most truly yours and I’m not sorry…
New York City in 1978 is a dirty, dangerous place to live. And die. Joey Peacock knows this as well as anybody—he has spent the last forty years as an adolescent vampire, perfecting the routine he now enjoys: womanizing in punk clubs and discotheques, feeding by night, and sleeping by day with others of his kind in the macabre labyrinth under the city’s sidewalks.
The subways are his playground and his highway, shuttling him throughout Manhattan to bleed the unsuspecting in the Sheep Meadow of Central Park or in the backseats of Checker cabs, or even those in their own apartments who are too hypnotized by sitcoms to notice him opening their windows. It’s almost too easy.
Until one night he sees them hunting on his beloved subway. The children with the merry eyes. Vampires, like him…or not like him. Whatever they are, whatever their appearance means, the undead in the tunnels of Manhattan are not as safe as they once were.
And neither are the rest of us.
Kup The Lesser Dead w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki The Lesser Dead
Poznaj innych czytelników
12 użytkowników ma tytuł The Lesser Dead na półkach głównych- Chcę przeczytać 7
- Przeczytane 5
- 2025 1
- Fantasy 1
- Pob ch 1
- Wampiry 1
- Po angielsku 1
- Eng 1
- Pocketbook 1
- Bardziej na teraz 1



























OPINIE i DYSKUSJE o książce The Lesser Dead
Doceniam fakt, iż książka ta była zdecydowanie jak dla mnie czymś nowym i odświeżającym w temacie wampirów. Trochę jak dla mnie połączenie post-apo i wampiryzmu. Ciekawa lektura
Doceniam fakt, iż książka ta była zdecydowanie jak dla mnie czymś nowym i odświeżającym w temacie wampirów. Trochę jak dla mnie połączenie post-apo i wampiryzmu. Ciekawa lektura
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toPrzygodę z Buehlmanem zacząłem od "Czarnego języka" i chociaż książka nie jest arcydziełem to zaintrygowała bardzo duża sprawność warsztatowa autora. Podejrzałem kto zacz i okazało się, że facet wcześniej pisał horrory. I koniec końców przeczytałem wszystkie.
"Lesser Dead" wg mnie to jego najlepsza książka.
Znakomicie równoważy grozę, humor, ekspozycję i zwroty akcji. Przy czym wszystko cały czas jest spójne. Postaci mimo, że fantastyczne, są wiarygodne i budzą sympatię (przynajmniej te, które powinny).
Sam pomysł na osadzenie akcji w podziemiach Nowego Jorku na początku wydawał mi się mało atrakcyjny, podobnie jak opisywanie tego jak chłeptana krew jest smakowita, a pot na szyi ofiary jest jak aperitif przed głównym posiłkiem, ale na tym właśnie polega kunszt tego pisarza, że umie nawet takie rzeczy przedstawić w sposób interesujący. Co ważne - ma jaja, nie cacka się ani z bohaterami, ani z czytelnikiem, oferuje przekorne pomysły, ale nie przegina. I nie epatuje.
Gdzie u niejednego pisarza daje się znać, że autor pisząc sam był pod dużym wrażeniem własnego geniuszu, tak Buehlman wydaje się twórcą skromnym i rzeczowym. Pozwalającym, by fabuła sama mówiła za siebie. Napisałem, że nie cacka się z czytelnikiem. Ale jednocześnie okazuje mu duży szacunek. Wszystko ma tu swoje miejsce i czas.
Uważam że z czasem ten pisarz może wyrosnąć na jednego z gigantów współczesnej literatury. O ile czytelnicy dadzą mu szansę. Do czego gorąco zachęcam.
Przygodę z Buehlmanem zacząłem od "Czarnego języka" i chociaż książka nie jest arcydziełem to zaintrygowała bardzo duża sprawność warsztatowa autora. Podejrzałem kto zacz i okazało się, że facet wcześniej pisał horrory. I koniec końców przeczytałem wszystkie.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to"Lesser Dead" wg mnie to jego najlepsza książka.
Znakomicie równoważy grozę, humor, ekspozycję i zwroty akcji....