Pokochaj mnie. Dobrze mieć przyjaciół

opowieści dla młodszych dzieci
Wydawnictwo SBM
2022-05-16
2022-05-16
Pokochaj mnie przyjaźń dla dzieci

Na początku myślałam, że to zbyt długie i "poważne" dla 3,5 latki ale jednak, czytając po rozdziale udało się nam dotrwać do końca. Fajna przygoda starszych dzieci, a dla mojego malucha cała przygoda z kotami, bardzo ciekawa. Szkoda tylko, że nie ma więcej obrazków.

Patrycja Zarawska „Dobrze mieć przyjaciół” to kolejna książka z serii „Pokochaj mnie” od @wydawnictwosbm. Ta bardzo sympatyczna opowieść napawa nadzieją. Opowiada o rodzącej się przyjaźni między dziewczynką a kotkami.

Tym razem w książce spotykamy Asię. Jakie jest jej zdziwienie, gdy pewnego dnia na balkonie spoglądają na nią nieufnie zielone oczy. Dziewczynka opowiada o tej sytuacji mamie. Kiedy okazuje się, że zamieszkała u nich kotka, która w dodatku urodziła kocięta, dziewczynka czuje się za zwierzęta bardzo odpowiedzialna. I tak, całkowicie przez przypadek, staje się opiekunką małych puchatych kulek i jednej większej. Niwa sytuacja sprawia, że Asia wraz z nauczycielką i koleżankami organizuje kiermasz, aby zebrać środki potrzebne do opieki nad kocią mamusią.

To piękna historia, która rozgrzewa serca małych czytelników i pokazuje, że warto walczyć o dobro braci mniejszych. A także o swoje marzenia. Bardzo miła opowieść, polecam Wam też inne książki z tej serii.

„Dobrze mieć przyjaciół” Patrycja Zarawska, wyd. SBM
Seria „Pokochaj mnie”