Głód zwycięstwa

Okładka książki Głód zwycięstwa Marcus Emerson
Okładka książki Głód zwycięstwa
Marcus Emerson Wydawnictwo: Muza Cykl: Dziennik Youtubera (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziennik Youtubera (tom 2)
Hungry for More
Muza
2022-06-01
2022-06-01
Wojtek Cajgner

bardzo nudna

bardzo nudna

Książka jest mega zabawna i wciągająca. Ma krótkie rozdziały i dużo obrazków, więc bardzo szybko się czyta ;-)

Dziennik youtubera Marcusa Emersona to cykl dla dzieci o 9-latku który z nudów postanowił założyć kanał na yt i zostać gwiazdą. Poznaje chłopaka, który jest już znanym youtuberem i zazdrości mu sławy. Mimo początkowej niechęci ich przyjaźń się rozwija, a ilość fanów na yt rośnie. Obie książki opisują przygody czwórki przyjaciół.

Moim zdaniem jest to fajna seria, nie tylko dla dzieci, sama się przy niej świetnie bawiłam. Książki nie są długie, ale okraszone rysunkami i sporą czcionką ułatwiająca czytanie. Całość czyta się bardzo szybko i jeszcze szybciej wsiąka się w fabułę. Okładki przyciągają uwagę i dobrze oddają charakter wnętrza. Chętnie obejrzałabym serial na podstawie tych książek.

Moim zdaniem jest to fajna seria, nie tylko...

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

!!!Recenzja!!!

Sława nigdy nie jest najważniejsza, bowiem nie sprawi, że człowiek stanie się szczęśliwy. Owszem być może będzie mu się żyło lepiej, jeśli myślimy o tej pozytywnej, bo bywają i te o negatywnym charakterze. Prawdziwe szczęście będzie mieć ten, który podczas swego działania będzie wspierany przez prawdziwych przyjaciół, a nie anonimowych fanów.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Daviego Spencera młodego Youtubera, który pragnie stać się sławnym, jak w poprzednim tomie. Tym razem chłopak będzie chciał przeskoczyć rowerem (którego obecnie nie ma) nad jarem znajdującym się za jego domem, tylko po to, by zdobyć rzeszę fanów. W międzyczasie dyrektor ogłosił akcję, w której zadaniem było zbierania puszek konserw dla potrzebujących. Główną nagrodą był nowiutki BMX, który mógłby umożliwić chłopcu wykonanie ustalonego wcześniej skoku. Czego dokona Davy, by zdobyć jak największą ilość puszek? Kto zdobędzie rower? Czego nauczą go przyjaciele podczas wykonywania różnych zadań? O tym w książce „Dziennik Youtubera. Głód zwycięstwa” autorstwa Marcusa Emersona.

Przyjaźń

Autor w swej książce między innymi poruszył ważny wątek, który moim zdaniem dzieciom może uświadomić, iż prawdziwych przyjaciół znaleźć jest trudno, a dzieciom z sieci, czy ze szkoły, podwórka, przedszkola, których nie interesuje, co u nich słychać, jak się czują, dla których najważniejsza jest zabawa zwłaszcza kosztem innych, im właśnie nie zależy na dobrych, bliskich relacjach. Tylko ci, których prawdziwie obchodzi to, czy nie dzieje się nam krzywda zasługują na miano przyjaciół. My dorośli też powinniśmy o tym pamiętać, bo czasem o tym zapominamy ufając ludziom dla których jesteśmy super tylko wtedy, gdy zgadzamy się z ich zdaniem, w przeciwnym wypadku będziemy ich wrogami pomimo tego, że mogliśmy mieć rację w danej sprawie.

Podsumowanie

Książka przeznaczona jest dla dzieci i młodszej młodzieży, ale i starsi odbiorcy znajdą tu życiowe wskazówki, takie jak ta powyżej, a przy okazji mile spędzą czas z zabawnym Youtuberem. Po konsultacji z koleżanką, która ma takich małych czytelników w domu mogę zdecydowanie stwierdzić, iż wszelkie często pojawiające się czarno-białe rysunki są plusem, gdyż każde dziecko oprócz ciekawej rozrywki zyskuje też możliwość pokolorowania obrazków z życia bohatera. Okładka pasuje do serii i zdecydowanie wpada w oczy potencjalnych odbiorców lub rodziców. Gorąco polecam książkę każdemu, a przede wszystkim dzieciom, gdyż ta lektura podczas dobrej zabawy może je przy okazji czegoś wartościowego nauczyć.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu MUZA.

!!!Recenzja!!!

Zarys...

Davy pewnie jak wielu jego rówieśników marzy aby zostać sławnym youtuberem. Wymyśla różne filmiki ale liczba obserwujących nie jest dla niego zadowalająca. Za namową przyjaciół prosi oglądających o komentarze co ma zrobić w kolejnych filmikach oraz bierze udział w szkolnej zbiórce w której do wygrania jest rower. Davy nagrywa filmiki jeden za drugim i zyskuje coraz więcej obserwujących. Jest szczęśliwy z tego powodu ale czy wirtualni przyjaciele zostaną z nim kiedy nie wykona zadania ?

Przyznaję, że nie czytałam pierwszej części, ale to w niczym nie przeszkadza. Jak najbardziej odnalazłam się w historii i to był naprawdę mile spędzony czas z lekturą. Historia Davy'a jest bardzo na czasie i już sam tytuł zachęca dzieci, młodzież do sięgnięcia po tę historię. Mój jedenastoletni syn również jest ciekawy tej książki, ale stwierdził że zacznie od pierwszej części, aby od początku poznać historię bohatera. Bardzo fajnie, że w książce pojawiają się rysunki, co sprawia, że czytelnik może bardziej wczuć się w historię. Oczywiście język i humor dostosowany jest do dzieci i młodzieży, więc czytanie tej książki będzie przyjemnością.
Ja jestem zadowolona z lektury i pewnie będę śledziła dalsze losy Dave'go

Ile byłbyś w stanie poświęcić dla zwycięstwa i sławy?
Tak mógłby brzmieć tytuł tej książki.
Zdecydowanie żyjemy w czasach, gdy każdy chciałby być na pierwszym miejscu, gdzie rządzi pieniądz, władza i tytułowy głód zwycięstwa.

W książce spotykamy się z graficznymi wrzutkami z youtubowych vlogów, które prowadzi młody Davy Spencer. Historie tego chłopca są swoistą walką o sławę, rozpoznawalność i stanie się kimś w oczach rówieśników, kolegów czy swoich obserwatorów.

Davy dwoi się i troi aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców rywalizując z kolegą - Dutchem.
Historie przedstawione w książce są śmieszne i mają za zadanie rozbawić czytelnika jednak między wersami ukryty jest również wątek rywalizacji, a także stosunku osób zdowych do niepełnosprawnych. Myślę iż takie przemycanie tak ważnych tematów w lekturach dla dzieci jest strzałem w dziesiątkę, gdyż dziecko (bo myślę iż głównymi odbiorcami tej książki powinni być młodsi czytelnicy) jednocześnie bawi się i uczy jak postępować lub jak tego nie robić w danych sytuacjach. Jakie zachowanie wywołuje pożądane skutki i efekty a jakie wręcz przeciwnie - ściąga nas w dół.

Książka myślę, że dobra na takie podczytywanie w międzyczasie lecz większej miłości z nią nie poczułam.

Ile byłbyś w stanie poświęcić dla zwycięstwa i sławy?
Tak mógłby brzmieć tytuł tej książki.

Fajna! Pierwszy raz spotykam się z książką o młodym youtuberze.

Fajna! Pierwszy raz spotykam się z książką o młodym youtuberze.

Davy Spencer powraca. Tym razem chłopiec podejmuje wyzwania rzucone mu przez obserwatorów na jego vlogu.
Davy postanawia brać udział w szkolnym konkursie, gdzie do wygrania jest rower BMX. Marzenia Davy'ego pozostają takie same, chce zostać sławnym youtuberem oraz najsławniejszym dzieciakiem w całej szkole.
Tak naprawdę chodzi o posiadanie przyjaciół i bycie lubianym i docenianym.

Książka, tak jak i poprzednia, jest napisana w formie komiksu. Zawiera wiele obrazków. Czyta się szybko. Jest bardzo zabawna ale i pouczającą. Książka idealna dla dzieci 8- 12 lat ale i starsi będą dobrze się bawić. To bardzo dobrze spędzony czas.
Polecam

Tak naprawdę chodzi o posiadanie przyjaciół i bycie lubianym i...

Do tej książki wystarczy godzinka wolnego czasu, by poznać kolejne perypetie naszego sławnego youtubera, który tak naprawdę jeszcze taki sławny nie jest;-) A może jest? Z początkiem jeszcze nie idzie mu najlepiej, gdyż choć obiecał, że będzie nagrywał tylko prawdę, to nic nie poradzi na to, że jego wybujała wyobraźnia i nad wyraz wysokie ego nakazują niekiedy mówić coś, co prawdą nie jest. Ma jednak dobre serce, choć nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Jest trochę zazdrosny o sławę innych dzieci, które również nagrywają na yutube i nie rozumie skąd biorą pomysły na filmiki. Z pomocą jednak przyjdzie my koleżanka na którą zawsze może liczyć. Podsunie mu pewien plan, który wyjdzie mu na dobre. Czy zatem jednak stanie się tym najsławniejszym dzieciakiem wśród wszystkich dzieciaków?
Książka jest naprawdę świetna! Część pierwsza była również niezwykła, gdyż ukazywała jego niemrawe początki i poszukiwanie pomysłów na zaistnienie w świecie. Tutaj wciąż poszukuje swojej drugi do szczęścia i nigdy się nie poddaje. Podobało mi się to jego samozaparcie, gdyż sama z takim samym początkiem zmagałam się, by zaistnieć w internecie. Chciałam nader wszystko spełnić swoje marzenia o byciu recenzentką i udało mi się. Nasz bohater pokazuje, że niekiedy bywają trudne chwile, niekiedy łapie więcej porażek niż wzlotów, ale brnie naprzód. To tylko pokazuje, że każde dziecko ma prawo nie tylko marzyć, ale i iść w tym kierunku. Nie wolno się poddawać, a każdy upadek niech będzie przestrogą na przyszłość. Ten mały chłopiec naprawdę potrafi podnieść na duchu czytającego, jakby zapewniał go, że nie jest sam, a jego marzenia wciąż mogą się spełnić, wystarczy chcieć i dążyć do tego, by się ziściły. Jest też pewna zasada, która mówi, że by spełnić swoje pragnienie, trzeba wpierw wciąż o nim myśleć, układać plany i iść w jego kierunku. Ten bohater to właśnie robi. Wręcz polecam, by nie tylko dzieci czytały takie książki, ale nawet młodzież, czy też dorośli. Jest tu wiele zabawnych scen, obrazków, wypowiedzi bohaterów, które wskażą drogę ku szczęściu:-)

• Dla dzieci
  • Książka recenzencka
  • Od wydawcy

Dodaj cytat z książki Głód zwycięstwa