Jak korzystać z magicznej energii Ziemi

Okładka książki Jak korzystać z magicznej energii Ziemi Sarah Bartlett
Muza
2022-05-11
2022-05-11
Elżbieta Kowalewska
ezoteryka magia przewodnik rytuały ziemia zielarstwo mity

Stwórca stworzył ziemię, ziemia to dar Boży

Jego stworzenie
Kult sił przyrody w Księdze Mądrości, z Jego Słowa Bożego
Stwórca jest Światłością
Jego Boża Miłość 🕊

Tym razem mam dla was recenzję książki "Jak korzystać z magicznej energii Ziemii" autorstwa Sarah Bartlett, którą otrzymałam od Wydawnictwa Muza. Autorka jest bardzo dobrą astrolożką i napisała już kilkanaście międzynarodowych bestsellerów z zakresu ezoteryki.
Książka pomaga nam nawiązać kontakt z naturą, zachować życiową równowagę i zauważyć piękno przyrody.
Pozycja złożona jest z czterech części: naturalna mądrość, natura Ziemi, rytułałay połączenia z Ziemią, praktyki magiczne, czary i zaklęcia.
Pierwsza część przedstawia legendy i kluczowe żywioły wykorzystywane w magii Ziemi. Dodatkowo pozwala czytelnikowi ją zrozumieć. W drugiej części autorka podpowiada nam w jaki sposób czerpać radość z kontaktu z naturą oraz zachęca nas do korzystania z magii Ziemii. Część trzecia ma za zadanie nauczyć czytelnika w jaki sposób ma nawiązać kontakt z Ziemią, naturą, roślinami, a dodatkowo czuć z tego satysfakcję i radość. W czwartej części znajdziemy rytułały i zaklęcia na każdą okazję, które miały za zadanie wzmocnić połączenie czytelnika ze światem. Mogą one się przydać w kwestii samodoskonalenia lub miłości. Rozdział bardzo ciekawy, a część z opisanych obrzędów można wypróbować.
Autorka pokazuje w tej pozycji jak przy pomocy medytacji, określonego oddechu czy uspokojeniu organizmu oczyścić umysł i nawiązać kontakt z naturą. Mity zawarte w publikacji poruszają tematykę więzi człowieka z naturą.
Książka, jako poradnik jest ciekawy i fascynujący dla miłośników fantastyki i ezoteryki. Język autorki jest bardzo przyjemny, więc pozycję czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Polecam go osobom, które interesują się magią praktyczną z tego zakresu. Dodatkowo czytelnik dowie się tutaj, w jaki sposób może czerpać radość z kontaktu z otaczającą go naturą. Po przeczytaniu książki czytelnik może skłonić się do przemysleń, dotyczących tego, że czasem warto skupić się na otaczającym nas świecie.

Pozycja...

Od magii i wierzeń ludowych się zaczęło. Kult tychże, mimo różnych przeciwności, trwa do dziś. Ale, myślę, że nie należy postrzegać podobnych zainteresowań w negatywnych światłach :) Nie, nie...
W końcu, np. zielarstwo nie raz praktykujemy, sporządzamy mikstury, czy to dla zdrowia, czy urody. Ćwiczymy jogę, zgodnie z Żywiołami Matki Ziemi... I tak właśnie traktujemy naszą Ziemię: jak Matki.

"Jak korzystać z magicznej energii Ziemi". Sarah Bartlett. Wydawnictwo MUZA. Wyd. I, Warszawa 2022.
Egzemplarz przedpremierowy
W książce znajdziemy nie tylko (co odkryłam z przyjemnością) przepisy, zaklęcia i rytuały, ale również ich historię i mitologiczne porównania: greckie, celtyckie, starożytnych Indii. A także geograficzny opis budowy i znaczenia Ziemi 😀
Np., skąd się wzięła nazwa "Ziemia"? Podobno w pogańskiej Europie nasz świat określano jako Terra Mata, czyli - ziemia. Potem zaistniała nazwa angielska: Earth (prakorzenie w indoeuropejskim słowie "er" - grunt).
Mitycznie Ziemię nazywaliśmy Gają, Tonantzin, Pachamama, Houtu, Bhuma Devi, Jord, Nokomis i wiele wiele innych. Pięknie brzmią, prawda?
Autorka wymienia Pięć Żywiołów, które nami rządzą: Powietrze, Ogień, Woda, Ziemia i Przestrzeń. I to one współgrają z Magią.
Na ich bazie Sarah Bartlett porządkuje w książce wszystkie zaklęcia, rytuały i ćwiczenia im odpowiadające.
Mnie zaciekawiło przede wszystkim: "Słonecznikowe zaklęcie dla wiary w siebie" 😀

Polecam ❤ Warto poznać w nas

Wierzycie w magię  ?

Ziemia to planeta o którą społeczeństwo musi dbać. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, natury i wierzysz w siłę i moc to w tej książce poznasz różnego rodzaju zaklęcia, które umocnią twój umysł z naturą.

Z tej lektury dowiesz się również o popularnych mitach greckich i rzymskich oraz nordyckich ale nie takich o których uczą w szkołach. Poznasz rady dotyczące tego jak żyć w zgodzie z naturą oraz praktyczne zaklęcia dotyczące domu, rodziny czy związku.

To kompedium wiedzy prawdziwej czarownicy oraz wiedźmy. Jedyne co trzeba by zaklęcia się udały to jest wiara i to bardzo wielka.

Wierzycie w magię  ?

Sarah Bartlett „Jak korzystać z magicznej energii Ziemi” 🌱

Magia — nie tylko dla czarodziejów

Kiedy myślisz o magii, co przychodzi ci na myśl?

Rodzaj magii, do której odnosi się magia Ziemi, wiąże się z tworzeniem głębokiego połączenia z otaczającą nas Ziemią i uzyskiwaniem dostępu do jej mocy, które pomagają nam leczyć i odnawiać siebie. Kiedy docenimy wszystko, co Ziemia nam zapewniła, będziemy mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób Ziemia i cała jej magia mogą przyczynić się do naszego życia i przynosić mu korzyści.

„Natura jest przepełniona magią, a ta książka ma ci pokazać, jak się z tą magią połączyć, aby spełnić własne marzenia oraz zwrócić dobro naszej drogocennej planecie i przywrócić jej harmonię.”

Aby zacząć od magii ziemi, wystarczy kilka chwil na łonie natury, niezależnie od tego, czy jest to Twoje podwórko, łąka czy las.

Książka pełna informacji, rytuałów i historii. Poznajemy rodzaje magii, symbole i mity. Dowiadujemy się podstawowych faktów o Ziemi.
To świetna lektura dla osób zainteresowanych tego typu sprawami. 🌿

Sarah Bartlett „Jak korzystać z magicznej energii Ziemi” 🌱

Magia — nie tylko dla czarodziejów

Kiedy myślisz o magii, co przychodzi ci na myśl?

⭐Recenzja⭐

🌲 "Jak korzystać z magicznej energii ziemi" to interesujący poradnik autorstwa Sarah Bartlett, astrolożki i autorki kilkunastu międzynarodowych bestsellerów o tematyce ezoterycznej.

🌲 Książka składa się z czterech części:
1. Naturalna mądrość,
Rozdział ten pozwoli nam zrozumieć magię ziemi, poznacie legendy oraz pięć żywiołów w magii ziemi.
2. Natura ziemi,
Autorka zaprasza nas na spotkanie z magią, oraz doradza jak czerpać radość z kontaktu z naturą.
3. Rytuały połączenia z ziemią,
W tym rozdziale będziemy próbować nawiązać kontakt ze światem roślin, oraz dowiedzieć się jak czerpać z tego przyjemność.
4. Praktyki magiczne, czary i zaklęcia.
Ten rozdział dla mnie był najbardziej interesujący, i nie czytałam jeszcze czegoś podobnego. Znajdziemy tu rytuały na każdą okazję, czy w sferze miłości, czy samodoskonalenia. Przyznam, że było to naprawdę fascynujące i na pewno wypróbuję niektóre z nich.

🌲 Ogólnie ten poradnik był bardzo ciekawy, i polecam go wszystkim, którzy interesują się magią praktyczną oraz książkami o tematyce ezoterycznej. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak czerpać radość z energii ziemi i zacieśnić kontakt z naturą to serdecznie polecam sięgnąć po ten poradnik.

⭐Recenzja⭐

🌲 Książka składa się z czterech części:
1. Naturalna mądrość,
2. Natura...

Zawsze chętnie sięgam po książki o tematyce kontaktu z naturą, bo na swój sposób są one dla mnie wyciszające i uspokajają bieg myśli.
"Jak korzystać z magicznej energii Ziemi" to ciekawy poradnik, który pomaga zachować życiową równowagę oraz zauważyć piękno i magię otaczającego nas świata przyrody.

Autorka Sarah Bartlett pokazuje jak za pomocą medytacji lub pracy z oddechem oczyścić umysł, jak stworzyć silną więź z naturą, jak i gdzie znaleźć magię, którą natura jest przepełniona i jak połączyć się z tą magią.
W tej książce znajdziecie mity nawiązujące do więzi człowieka z przyrodą oraz wiele prostych w wykonaniu rytuałów i zaklęć, które pomogą w umocnieniu połączenia z otaczającym nas światem 🌿
Tak naprawdę potrzebujemy chwili uważności i skupienia, aby skorzystać z tej cudownej i darmowej magii, którą jest kontakt z naturą.
Książkę czytałam z prawdziwą przyjemnością, bo język autorki jest przepełniony empatią i szacunkiem do otaczającej nas przyrody.
Polecam ten tytuł każdemu kto ma potrzebę wejścia w głębsze relacje z energią i pięknem Matki Natury 🌿

Autorka Sarah Bartlett pokazuje jak za pomocą medytacji lub pracy z...

Choć uwielbiam filmy i książki fantasy, nie wierzę w istnienie magii w naszym świecie. Jednak nie raz odczułam kojący wpływ przyrody na psychikę. Kiedy jestem smutna lub zdenerwowana często pomaga mi zwykły spacer, pogapienie się na kaczki czy poleżenie na piasku plaży. Byłam ciekawa co autorka ma do powiedzenia i jak rozumie "magię ziemi".

Na wstępie poznajemy mity i legendy z całego świata oraz postrzeganie żywiołów w różnych kulturach. W jodze to Powietrze, Ziemia, Ogień, Woda i Przestrzeń, podczas gdy w feng shui to Ogień, Ziemia, Woda, Metal i Drewno. Sarah zaś twierdzi, że piątym żywiołem, spinającym pozostałe, jesteś ty.

Łączność człowieka ze światem przyrody jest czymś oczywistym. W kontakcie z roślinami zyskują wszyscy: one produkują potrzebny nam tlen, my wydychamy dwutlenek węgla, który one przetwarzają.

Większość książki stonowi spis zaklęć i rytuałów na każdą okazję: znalezienie dobrej pracy, szczęścia w miłości czy zapewnienia sobie dobrobytu. I choć raczej nie będę się w to bawić, dowiedziałam się, że bezwiednie czaruję cały czas: poprzez obserwację dzikiej przyrody, uprawianie sportu na powietrzu czy zbieranie kwiatów i muszelek.

Dla mnie to taka ciekawostka. Może się przydać jeśli kiedyś postanowię napisać książkę fantasy

Jeśli ktoś interesuje się magią praktyczną to jak najbardziej polecam.

Na wstępie poznajemy mity i...

Gdy tylko na księgarnianych półkach pojawiają się publikacje dotyczące ezoteryki, szeroko rozumianej magii i dziedzin pokrewnych, zawsze chętnie po nie sięgam. Oczywiście pośród tego typu literatury znajdziecie książki lepsze i gorsze pod względem merytorycznym, jak i sposobem przekazywania wiedzy, tudzież „wiedzy”. Jednak związek człowieka, jakiegokolwiek stworzenia, z Ziemią i jej energią jest przecież oczywisty, choć w XXI wieku zdaje się umykać ten fakt większej części populacji, skupionej na sobie, swoich karierach i niepotrafiących sięgnąć wzrokiem dalej niż do czubka własnego nosa.

Zabierając się za książkę Sarah Bartlett, byłam ciekawa, czy tym razem uda mi się przeczytać ten tytuł z zaciekawieniem, czy będę brnęła przez treść niczym podróżnik przez bagna, licząc, że jak najszybciej dotrze do suchego lądu. Byłam miło zaskoczona, ponieważ, co też jest zasługą tłumacza, czytało mi się ten tytuł szalenie przyjemnie i szybko. Autorka bez dwóch zdań bowiem ma zdolności gawędziarskie i potrafi w sposób prosty, przejrzysty i przede wszystkim ciekawy, opowiadać o tym, w czym się specjalizuje. A nie od dziś wiadomo, że nie każdy nadaje się na nauczyciela, czy wykładowcę, który potrafi swoją pasją zarazić innych. Ja zdecydowanie zostałam „kupiona” i z chęcią zgłębię inne publikacje Sarah Bartlett.

To, co podobało mi się w Jak korzystać z magicznej energii Ziemi to to, że autorka nie skupiła się tylko na opisach rytuałów, tego, co jest do nich potrzebne, jakie regułki „klepać” i jak je przeprowadzić. Owszem, znajdziecie wewnątrz tej książki opisy rytuałów, ale co ważniejsze, Sarah Bartlett pierw wprowadzi Was w świat, który zdaje się, znamy wszyscy, a niewielu dostrzega tak naprawdę. Autorka zwraca uwagę na kontakt człowieka z przyrodą, zaznacza różne spojrzenia tego połączenia w kontekście różnych kultur, ich mitów i legend, które przecież dawno temu były kluczowe dla ludzi, by zrozumieli to, co dzieje się wokół nich tego, jak funkcjonuje ich świat.

Zatem będzie trochę historii, trochę wierzeń i medycyny naturalnej oraz odniesień do niej i oczywiście cała masa rytuałów z objaśnieniami, do czego służą i w czym pomogą. Dowiecie się, co tak naprawdę składa się na magię ziemi, jak można ją „podzielić”, jakie są jej aspekty i bóstwa z nimi związane. I to wszystko dostaniecie ubrane w takie słowa, że jeśli w pierwszej chwili nie będziecie chcieli od razu próbować, to zostanie w Was zasiane ziarenko „co jeśli”, a wówczas tylko czas będzie Was dzielił od tego, by się przekonać, ile prawdy jest w tym, co napisała Sarah Bartlett.

Gdyby Hogwart istniał naprawdę, założę się, że ten tytuł byłby na liście podręczników. ;)
Koniecznie sięgnijcie po Jak korzystać z magicznej energii Ziemi – naprawdę warto.

Natura to magia, tworzenie pewnego rodzaju więzi. Jeśli lubicie spędzać czas na łonie natury i delektować się tym co nas otacza, to powinniście sięgnąć po książkę "Jak korzystać z magicznej energii Ziemi" Sarah Bartlett od @wydawnictwomuza Patrząc na to jakie zjawiska pogodowe pojawiają się w obecnych czasach, możemy śmiało stwierdzić, że zaniedbaliśmy naszą matkę Ziemię i mamy teraz sporo do nadrobienia w tej kwestii. Autorka to znana astrolożka, która na swoim koncie ma kilka książek o tematyce ezoterycznej. Ta składa się z czterech części, w których autorka opisuje różne wierzenia, mity, sposoby leczenia metodami naturalnymi oraz sporo rytuałów, z dokładnymi opisami do czego służą i na co pomagają. Ja uwielbiam czas spędzony na łonie natury i tak jak wierzę w ziołolecznictwo tak średnio wierzę w magiczne praktyki. Ci co się tym interesują pochłonął tą książkę jednym ciurkiem. Zaklęciami rzucać nie będę, ale warto czasami i taką pozycję przeczytać.

• Przeczytane 2022
  • Wybrane