Kroniki świętych

2022-04-25
2022-04-25
9788382031454
Marta Ziegler

Kroniki Świętych” to oryginalna opowieść o ludziach, którzy spotykali wrogów i niebezpieczeństwa, jednak życiowe przeszkody nie były w stanie ich złamać. W tym komiksie dzieci mogą poznać losy Św. Stanisława, Franciszka z Asyżu, Joanny d’Arc, Antoniego z Padwy, Bernardety, Wincentego a Paulo, Róży z Limy i innych niezłomnych ludzi. Ich historie uczą, jak pokonać trudności i być wytrwałym w osiągnięciu celu. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/07/kroniki-swietych.html

Czy tak, jak ja, uważacie, że przyjęcie po raz pierwszy Pana Jezusa do serca to tak piękna i doniosła uroczystość, że nie powinny przysłonić jej dziecku ani wystawne przyjęcie (często, o zgrozo, na kredyt!) ani drogie prezenty? 🙏
Jeśli tak, mam dla Was ciekawą propozycję podarunku, który będzie nie tylko piękną pamiątką dla dziecka, ale również przyniesie dzieciom prawdziwą frajdę.
To wspaniale wydana przez @wydawnictwonowabasn "Kronika Świętych" w komiksie. Historie 12 świętych opowiedziane nie w sposób nudny, lecz w przystępnej dla dzieci formie. Święty jak np. Św. Franciszek nagle przestaje być tylko postacią z pobożnych obrazów, lecz staje się prawdziwym superbohaterem! Dzieciom jak tlenu potrzeba dziś prawdziwych autorytetów. Czy to możliwe, że obok wymyślonego Batmana czy Spider-Mana będzie to najprawdziwszy św. Antoni czy św. Dominik?😇

Ostatnio zauważyłam, że sporo edukacyjnych książek, ale nie tylko, wychodzi w formie komiksu. Widziałam też Biblię dla dzieci w takiej formie, a @wydawnictwonowabasn wyszło z propozycją przedstawienia w tym formacie różnych świętych. Moje dzieciaki przeczytały ją same z wielką chęcią i lubią sobie nieraz wracać do konkretnych postaci. Córce najbardziej spodobała się historia św. Róży z Limy, a najbardziej oburzyło ją to, co zrobiono św. Joannie d'Arc. Syn za to woli opowiadania o męskich postaciach jak o św. Patryk czy św. Hieronimie.

W książce zostało opisanych 12 świętych w taki sposób, który zachęca do sięgnięcia również do innych źródeł pozwalających przybliżyć sobie konkretnego świętego jeszcze bardziej.

Z tego co widziałam to dopiero pierwsza część, a druga ma się ukazać wkrótce z czego się bardzo ucieszyliśmy i już nie możemy się doczekać. Do tego samo wydanie jest ładne, bo nie tylko z twardą okładką, ale również na kredowym papierze 😊

W tej części znajdziecie:
😇Św. Dominika
😇Św. Wincentego a Paulo
😇Św. Klarę

• Popularnonaukowe
  • Biografie, autobiografie, wspomnienia itp.
  • Samodzielne
  • Recenzenckie
  • Komiks, powieść graficzna
  • Komiks
  • Religijne

Dodaj cytat z książki Kroniki świętych