Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu

Okładka książki Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu Ewa Furgał, Dorota Kotas, Karolina Plewińska, Katarzyna Zwolska-Płusa
Okładka książki Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu
Ewa FurgałDorota Kotas Wydawnictwo: Fundacja Dziewczyny w Spektrum Cykl: Brak Seria: Brak popularnonaukowa
popularnonaukowa
Brak
Brak
Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu
Fundacja Dziewczyny w Spektrum
2021-01-01
2021-01-01

Okładka książki Krakowski szlak kobiet.Międzypokoleniowe herstorie. Ewa Furgał, praca zbiorowa
Krakowski szla... Ewa Furgał, praca z...
Okładka książki Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek. Tom 3 Ewa Furgał, praca zbiorowa
Krakowski Szla... Ewa Furgał, praca z...

Bardzo wartościowe źródło psychoedukacji nt. tego, jak wygląda spektrum autyzmu u kobiet, z jakimi trudnościami się one mierzą i na co zwrócić uwagę, chcąc je wspierać. Polecam wszystkim. Krótka, ale treściwa lektura.

Pasjonatki to bezpłatna edukacyjna publikacja wydana przez fundację Dziewczyny w Spektrum w Krakowie w 2021.

Choć autyzm jest nam dość dobrze już znany to wciąż tak wiele jest do powiedzenia w kontekście dziewczyn, kobiet ze spektrum.

W polecanej przeze mnie publikacji znajdziesz głosy kobiet ze spektrum autyzmu, ich prywatne historie dotyczące zarówno specyfiki zaburzenia, jak i trudności. I co ważne, wiele z tych kobiet została zdiagnozowana w wieku dorosłym.

A najbardziej poruszyła mnie historia Doroty Kotas, pisarki, która wspomina swoje doświadczenie w poszukiwaniu pracy i trudności, które ją spotykały.

Ponadto, w publikacji znajdziesz komiks! Jest poruszający, a puenta najpiękniejsza <3

W publikacji:

- przeczytasz o specyfice spektrum autyzmu u dziewczyn,

- dowiesz się, w jaki sposób pomóc dziewczynom, kobietom ze spektrum autyzmu,

- znajdziesz informację o różnicach płci w diagnozie,

- zobaczysz, z jakimi trudnościami zmagają się kobiety w spektrum m.in w kontekście pracy.

Serdecznie zachęcam Was do przeczytania darmowego ebooka.

Cała recenzja: https://bluefingersbywiola.blogspot.com/2022/02/pasjonatki-o-dziewczynach-ze-spektrum.html

• Psychologia
  • Ewentualnie