Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4

Okładka książki Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4 Julia Christians, Ruth Quayle
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4
Julia ChristiansRuth Quayle Wydawnictwo: Wilga Cykl: Natka (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Natka (tom 4)
Wilga
2022-03-09
2022-03-09

Okładka książki Co to za kuleczka? Iga Ścibek, Przemysław Ścibek
Co to za kulec... Iga Ścibek, Przemys...
Okładka książki Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Marcin Minor
Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Mar...
Okładka książki Pola i Piotruś. Hulajnoga Camilla Reid, Axel Scheffler
Pola i Piotruś... Camilla Reid, Axel ...

Wyróżniona opinia i

Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4

przeczytanych książek 362 napisanych opinii 361

Natka jest tak naprawdę wcieleniem kilkulatka, który jest niesforny, szczery do bólu, ma duże poczucie niesprawiedliwości, lekko pokręcone poczucie dobra i zła oraz spore pokłady niecierpliwości. Ale wszystko z najlepszymi intencjami i największym sercem. Czyli też cała moja Natka.

Dużym plusem serii są ilustracje Julii Christians. Dzieci uwielbiają takie przerwy na oddech, więc będą zadowolone. To książeczka dla każdego powyżej czwartego-piątego roku życia, który lubi się śmiać i chce osiągnąć jeszcze więcej świątecznego klimatu.
Więcej na: https://konfabula.pl/seria-o-natce-ruth-quayle/

To już czwarty tom przygód Natki i każdy kto ją poznał wie, jak dobrze można bawić się podczas lektury książek o tej rezolutnej dziewczynce. Najnowszy tom, czyli „Natka i wyścig z jajkiem” nadal trzyma poziom rozbawiając czytelników.

W książce znajdziecie trzy opowiadania, pełne wyjątkowego poczucia humoru i żartów z przekąsem. Natka to postać nietuzinkowa, dziewczynka z werwą, zaradna i potrafiąca walczyć o swoje, nawet jeśli osiągnięty efekt nie jest tym planowanym, a zdarza się to wyjątkowo często, dlatego też opowieści o Natce słucha się z uśmiechem na ustach.

Każda z trzech przedstawionych w tej książce historii powiązana jest z próbą osiągnięcia sukcesu, czy to podczas zawodów i tytułowego wyścigu z jajkiem, upragnioną rolą w szkolnym przedstawieniu, czy na pokazie psów. Natka nieustannie dąży do realizacji planów co zazwyczaj kończy się to komicznie, ale i same starania Natki budzą salwy śmiechu.

Jeśli szukacie lekkiej i zabawnej lektury dla swoich dzieci, którą w dodatku będą mogły przeczytać już same (duża czcionka) to przygody Natki będą w sam raz!

Natka to świetna dziewczynka: z wyobraźnią, humorem i wielką ciekawością świata. Ma też ogromne poczucie sprawiedliwości, a raczej niesprawiedliwości - uważa, że wiele sytuacji, które ją spotyka naznaczonych jest uprzedzeniem i spycha ją na gorszą pozycję.

Dajmy na to szkolne przedstawienie - nauczona roli lepiej od głównego bohatera jest pomijana przez nauczyciela. Tamtem chodzi i błaznuje, ona zapamiętale ćwiczy rolę, a nauczyciel wcale tego nie widzi. Gdzie sprawiedliwość?

Tak samo klasowy wyścig, nie dość, że nie wygrała to jeszcze musiała się mierzyć ze złością sportowego partnera.

Najśmieszniej było podczas wystawy psów. Natka ma tylko jednego psa, pluszaka, a rodzice nie zgodzili się na udział w zawodach. Co wymyśliła dziewczynka? Oj, zdziwicie się i ubawicie!

Przygody i perypetie Natki bawią i uczą. Pokazują, że wszystko to co wydaje nam się jednoznaczne i płaskie, ma wiele stron, wymiarów i narracji - w zależności od tego kto mówi i z której strony patrzy.

Natka odnosi małe zwycięstwa, zaznacza swój charakter i wyjątkowość, ale nie dzieje się to od razu. Czasem, by coś ugrać, wygrać, pokonać przeszkodę, potrzeba trochę więcej czasu. I przygody dziewczynki to pokazują.

Ważne, by wierzyć w siebie, mieć plan i realizować go bez ustępstw, nie zważając na przeszkody, które mogą okazać się środkiem do celu.

Wesoła, urocza momentami książeczka to świetny pomysł na naukę samodzielnego czytania. Duża czcionka, dobrze rozmieszczony, wygodny tekst, a także przyjazne, odprężające ilustracje potęgują wartość nagrody, jaką jest przecież zaznajomienie się z przygodami Natki.

Czasem sprawy układają się zupełnie inaczej niż tego oczekujemy, ale od czego jest wyobraźnia i pomysłowość!

Znacie już Natkę? To specjalistka w kreatywnym podejściu do rozwiązywania własnych problemów, bo kto powiedział, że konieczne jest posiadanie czworonożnego pupila, by wziąć udział w psich zawodach? Albo czy nie otrzymanie wymarzonej roli w przedstawieniu oznacza, że nie można nauczyć się całego tekstu i przypadkowo zostać suflerem. A Dzień Sportu z całkiem nielubianego, może stać się nawet sympatycznym świętem, a przy okazji można udowodnić innym, że czasem warto "spieszyć się powoli".

Natka to bardzo rezolutna pierszoklasistka, a każdy tom jej przygód zawiera 3 krótkie, dosyć zabawne opowiadanka, w których dziewczynka opowiada o swoich perypetiach. I chociaż muszę przyznać, że to nasze pierwsze spotkanie z Natką Goniłło, to na pewno nie ostatnie. Polubiliśmy się, a to już czwarta część jej przygód, więc musimy nadrobić poprzednie.

Niewielki, wręcz kieszonkowy format i miękka oprawa sprawiają, że książkę łatwo zabrać na wycieczkę czy rodzinny piknik.
A zabawne czarno białe ilustracje, humor Natki oraz duża czcionka zdecydowanie zachęcą młodych czytelników do samodzielnego odkrywania jej przygód.

Natka nie należy do dzieci, które są szybkie. Na ogół się tym nie przejmuje, jednak niebawem ma się odbyć w szkole dzień sportu. Czy poradzi sobie z wyścigami, w których przecież liczy się szybkość? Jakie jeszcze przygody przeżyje?

Tekst w książce jest większy, a to sprawia, że książeczka doskonale nada się dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem.

Natka to mała, urocza dziewczynka z wielką wyobraźnią i zwariowanymi pomysłami. Jest bohaterką bardzo pozytywną, dającą się lubić.

Ilustracje w książce są czarno – białe, dość ładne. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4” to ciekawa, momentami zabawna książeczka doskonale nadająca się do pierwszych prób samodzielnego czytania. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/05/natkaiwyscigzjajkiem.html

Oto Natka. Niezwykle wrażliwa i sympatyczna dziewczynka, która mimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje i która potrafi znaleźć pozytywy we wszystkim. Nawet w tym, z czym nie jest jej po drodze.

Bo przecież Natka nie lubi rywalizować a mimo to musi wziąć udział w zawodach, w których zawsze jest ostatnia. Czy tym razem ma szansę wygrać? Czy wyścig z jajkiem będzie tym, w którym w końcu osiągnie sukces?

To samo się tyczy szkolnego przedstawienia. Co zrobi dziewczynka by dostać upragnioną rolę? Czy jej się uda? A może znajdzie inny sposób by choć przez chwilę wcielić się w postać, którą chciałaby być?

A co z wystawą psów, na którą tak bardzo chciałaby iść ze swoim pupilem?

Wszystkie odpowiedzi Wasze dzieci jak i Wy znajdziecie w środku..

Świetna książeczka z dużym drukiem, krótkim przekazem, które zrozumie nawet małe dziecko. Moja Zocha siedziała i słuchała jak zaczarowana.

A może pamiętacie jaka bohaterka z bajki za Waszych czasów, wzbudzała w Was tyle pozytywnych i ciepłych uczuć?

Rezolutna Natka wraca z kolejną dawką przezabawnych opowieści.

Tym razem dziewczynce przyjdzie zmierzyć się z Dniem Sportu. Tylko, że jak na złość znowu jest w parze z Edwardem, który jest super szybki w każdej katetogrii i nie rozumie, że Natka ma nieco inne podejście do tematu współzawodnictwa. Jak się jednak okaże, są takie dyscypliny gdzie ślimacze tempo Natki przyda się jak znalazł 😉

Kolejnych trost dostarczy Natce szkolne przedstawienie. Dziewczynka tak bardzo marzyła, żeby dostać rolę Szekspira i moc wystąpić w prawdziwej przyklejanej brodzie, jednak ten zaszczyt przypadl w udziale Tomka. Rozczarowana i rozgoryczona Natka pokryjomu uczyła się roli Tomka i "pożyczała" jego kostium, by choć chwilę poczuć się jak Szekspir. I tym razem okazalo się to przydatne 😉

Największą furorę zrobiła jednak Natka na pokazie psów! Jakim cudem, skoro nawet nie ma psa? Ano ma! Tylko nie do końca prawdziwego. Dziewczynka wystąpiła razem z Kapslem, pluszowym szczeniakiem. Kiedy konkurs przybrał nieoczekiwany obrót, Natka i tym razem poradziła sobie śpiewająco.

Przygody Natki czyta się z prawdziwą przyjemnością. Tekst drukowany jest dużą czcionką, dzięki czemu wspaniale sprawdzi się w szlifowaniu nauki czytania. To książka, po którą sięgamy z radością.

Rezolutna Natka wraca z kolejną dawką przezabawnych opowieści.

„Natka i wyścig z jajkiem” to nasze czwarte spotkanie z przygodami tej zbuntowanej i nie zawsze rozumiejącej świat dorosłych dziewczynki. Jako, że młodsza córka nosi imię takie samo jak główna bohaterka, wyczekiwanie na kolejne tomy i co za tym idzie na nowe przygody Natki zawsze się dłuży.
A sama Natka to niezwykle sprytna dziewczynka, buntująca się na wszystkie niesłuszności, które ją spotykają. Czy to faktycznie jej wina, ze w klasowych wyścigach zawsze jest ostatnia?? Albo, że to właśnie jej przydzielane są najgorsze role w szkolnych przedstawieniach?? Do tego rodzice też jej nie pomagają funkcjonować w świecie, bo kto to widział, żeby zabronić jej udziału w wystawie psów??

Ta książka to doskonała propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Idealnie sprawdzi się jako samodzielna lektura dla tych, którzy rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem. Duża czcionka i niewiele tekstu na stronie sprawiają, że książka jest zachętą dla każdego młodego czytelnika. Ponadto ilustracje mimo, iż są czarno-białe niezwykle pobudzają wyobraźnię.

My pokochałyśmy główną bohaterkę i oczywiście czekamy na kolejne jej przygody.

A sama Natka to niezwykle sprytna dziewczynka, buntująca się na wszystkie...

Urocza i fajnie napisana. Polecam

Urocza i fajnie napisana. Polecam

Mam 33 lata, nie mam dzieci, jestem fanką Natki i wcale się tego nie wstydzę. Kiedy potrzebuję odskoczni od trudnych tematów, ciężkich książek sięgam po kolejną część przygody tej wspaniałej dziewczynki.

• Pod naszym patronatem
  • Książki dla dzieci