Wyzwanie

Okładka książki Wyzwanie Elle Kennedy
Okładka książki Wyzwanie
Elle Kennedy Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Briar U (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Briar U (tom 4)
The Dare
Zysk i S-ka
2021-11-03
2021-11-03
2020-06-16
9788382023671
Ewa Helińska

Jak wszystkie książki tę też oceniam w swojej kategorii, tu nawet na tle całej serii Off-Campus i Briar U. Na moją dość wysoką ocenę ma wpływ to, że ta część skupia się rzeczywiście na głównych bohaterach - ich wierze w siebie, przepracowaniu kompleksów, rozliczeniu przeszłości i wzięciu za nią odpowiedzialności. Bohaterowie są dla siebie nawzajem dużym wsparciem i przede wszystkim przyjaciółmi. Problemy, które się tu pojawiają, też wydają się wyjątkowo na czasie.
Minusem jest dość rozwleczony koniec, bo w sumie mamy dwa punkty kulminacyjne. Z jednej strony rozumiem, każde z bohaterów musi przejść swoją przemianę indywidualnie, ale to jest po prostu niepotrzebnie przeciągnięte.
Świetnym bonusem jest każda scena z trenerem Jensenem, szczególnie w sytuacjach prywatnych. Aż szkoda, że nie ma książki o nim.

1962

Chciałabym polubić serię "Briar U". Serio. Pomysł Elle Kennedy na opisywanie losów kolejnych hokeistów z jednej uniwersyteckiej drużyny jest niezwykle prosty, ale działał. Sprawiał, że sięgałam po kolejne tomy obu serii.

Ale, niech wreszcie nowi bohaterowie dadzą mi jakiekolwiek powody, bym mogła im kibicować. Gdzie ich charaktery? Gdzie jakiekolwiek cechy osobowości, dzięki którym mogłabym rozróżnić ich od bohaterów z poprzednich tomów? Gdzie fabuła mająca choćby nieco sensu?

Bo, niestety, jak zwykle w serii "Briar U" niczego takiego nie ma. Ale bohaterowie nie mają żadnej osobowości (postać Taylor sprowadzona jest do kompleksów związanych z jej ciałem, co no dobra, fajnie że się pojawia, ale nie jest cechą charakteru; Connor z kolei jest kopią z kopii protagonistów z poprzednich tomów),zaś fabuła nie za bardzo istnieje (za to w finale mamy dwa (!) nikomu niepotrzebne konflikty).

"Wyzwanie" jakoś się czyta - tak samo jak poprzednie książki Elle Kennedy. Ale chciałabym wreszcie dostać parę protagonistów, którym faktycznie mogłabym kibicować, w komplecie z fabułą mającą sens. Nie uważam to za specjalnie skomplikowane życzenie, ale z jakiegoś powodu Elle Kennedy udało jej się to tylko raz.

Dla Taylor już sama obecność w społeczeństwie sióstr z domu kappa jest wyzwaniem, co dopiero zabawa w wyzwania, które rzucają jej koleżanki z collegu. Pewnego dnia dostaje wyzwanie by uwieść i zaciągnąć na jeden numerek - Conora - aktualne bożyszcze i casanovę całej żeńskiej populacji na uniwersytecie Briar😍 Ku zdziwieniu wszystkich, okazuje się, że ta próba ognia bardzo przypadła do gustu przystojnemu hokeiście😏 a że ten lubi sobie pogrywać, to pozwala wszystkim myśleć, że razem z Taylor spędzili gorącą noc. Jednak to nie koniec, a początek gierek i wyzwań jakie czekają Taylor- brzydkie kaczątko i Conora - kalifornijski ideał❤

Wyzwanie to bardzo lekka książka, którą czyta się szybko i przyjemnie👌🏻 Jest spora doza namiętności, fajnie napisane postaci, klimat szkolnej społeczności który zawsze miło mi się kojarzy. Jest też bardzo fajna i przemyślana fabuła. Problemy z którymi borykają się bohaterowie również są napisane w taki sposób, że morał można by wyciągnąć na różne sposoby. Jeśli kojarzycie komedie romantyczne puszczane na polsacie na początku uniwersum, to zdecydowanie to ten lekki klimat, z tą PRZEMIŁĄ odmianą, że nasz casanova ma swój rozum i nie ocenia nikogo po wyglądzie 🧠👀 Dlatego miałam ERROR z Taylor - choć inteligenta - była zbyt podatna na wpływ otoczenia i ocenę innych. Momentami zastanawiałam się czy to studia czy gimnazjum i choć wiem, że #szaleństwo to drugie imię młodości - to trzeba powiedzieć, że Taylor trochę się pogubiła🤷🏻‍♀️ Odnalezienie siebie to temat niezwykle ważny i warty poruszenia... niemniej jednak, tutaj sprawiał mi dyskomfort, bo nie pasował do pewności siebie jaką emanowała Taylor w innych momentach swojego życia. Bardzo podobała mi się za to relacja tej dwójki 👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 Ich empatia i to ekscytujące odkrywanie drugiej osoby w dość dziwnym związku... tak, bardzo przyjemna książka

Collage miał sprawić, że Taylor pozbędzie się kompleksu brzydkiego kaczątka i w końcu rozwinie skrzydła. Tymczasem trafiła do gniazda podłych dziewczyn ze stowarzyszenia siostrzanego. Z trudem przychodzi jej dostosowanie się do ich stylu bycia, wiec gdy siostry rzucają jej wyzwanie, nie może im odmówić. Conor to stały bywalec imprez organizowanych przez stowarzyszenia, a także łózek w ich domach. To ten typ chłopaka, w którym zakochujesz się, zanim uświadomisz sobie, że tacy jak on dwa razy nie zerkają na dziewczynę pokroju Taylor. Jednak chłopak robi coś zupełnie niespodziewanego, postanawia wyświadczyć przysługę dziewczynie, żeby ta mogła wykonać wyzwanie, które dostała. Potem robi się jeszcze dziwniej, bo on chce udawać dalej. Conor lubi bowiem gierki i uważa za zabawne mydlenie oczu niby-przyjaciółkom dziewczyny. Niestety Taylor nie jest w stanie oprzeć się urokowi chłopaka. Im dłużej trwa ich blef, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że za piękną fasadą historii Conora, kryje się znacznie więcej niż widzą ludzie z jego otoczenia...
Poznajemy tu fajnie wykreowanych bohaterów, którzy mają swoje problemy i zmartwienia, które skrzętnie ukrywają pod wykreowanymi przez siebie maskami innych ludzi. Ona nieśmiała, on przebojowy. Oboje z bagażem doświadczeń. Taylor i Conor zdecydowanie wzbudzili moją sympatię i miło spędziłam z nimi czas poznając ich historię.
Udawany związek, przyjaźń, miłość. Fałszywi i wredni ludzie. Całość została dobrze przemyślana i wszystko rozwija się tu w idealnym tempie. Książka porusza ważne tematy, ale jest też tu dużo humoru. Lubię książki z motywem sportowców i ostatnio coraz chętniej po takie sięgam.
Jest to dość realistyczna opowieść napisana naprawdę przyjemnym stylem, w której przeżywamy wszystkie emocje wspólnie z bohaterami. Autorka ma bardzo przyjemny styl, dzięki czemu czyta się ją dobrze i szybko.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie będę sięgać po kolejne jej historie. Myślę, że w wolnej chwili nadrobię także pozostałe tomy tej serii.
"Wyzwanie" to lekka i niewymagająca historia idealna na letni wypoczynek. Polecam po nią sięgnąć.
Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz.

"Brzmi pysznie" ;)

"Brzmi pysznie" ;)

Connor kocham cię. Uwielbiam tą książkę. Trener wymiata w tej części

Connor kocham cię. Uwielbiam tą książkę. Trener wymiata w tej części

College miał sprawić, że Taylor Marsh pozbędzie się kompleksu brzydkiego kaczątka i rozwinie szeroko skrzydła. Tymczasem trafiła do gniazda podłych dziewcząt ze stowarzyszenia siostrzanego. Z trudem przychodzi jej dostosowanie się do ich stylu bycia, więc gdy siostry z Kappa Chi rzucają jej wyzwanie, nie może im odmówić. Conor Edwards jest stałym bywalcem imprez w domach stowarzyszeń… i łóżek w tych domach. To ten typ faceta, w którym zakochujesz się, zanim sobie uświadomisz, że tacy goście jak on nawet nie zerkną drugi raz na dziewczynę taką jak Taylor. Ale Pan Popularny zaskakuje ją całkowicie, bo zamiast wyśmiać ją prosto w twarz, wyświadcza jej przysługę i pozwala zabrać się na piętro, by reszta towarzystwa uwierzyła, że poszli się kochać. Potem robi się jeszcze dziwniej, bo on chce udawać dalej. Okazuje się, że Conor uwielbia gierki i uważa, że zabawnie jest mydlić oczy niby-przyjaciółkom dziewczyny. Tyle że Taylor chyba nie zdoła się oprzeć jego nonszalanckiemu urokowi i seksownej posturze surfera. Choć im dłużej trwa ten blef, zaczyna zdawać sobie sprawę, że za piękną fasadą w historii Conora kryje się znacznie więcej, niż to, co widzi jego fan klub…

Pojmuję, że krzywda już się stała. Wielkie gesty i szczere przeprosiny nie mają wtedy znaczenia, bo czasem ranisz ludzi zbyt głęboko i posuwasz się za daleko. Istnieje granica, do której możesz prosić kogoś, by wytrzymał twoje popapranie.

Po serii Off-Campus do samego końca, oczekiwałam, choć małego rozczarowanie, jednak już od pierwszego tomu, różnica między tymi dwoma seriami była bardzo widoczna i przepaść dzieląca je ogromna, dlatego też chcąc nie chcąc, nie zdziwiłam się, iż czwarty tom tym samym ostatni z serii Briar U okazałam się równie dobry.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2023/11/wyzwanie-elle-kennedy.html

Dluzszy juz czas nieczytalam ksiazek Elle. Podoba mi sie jej styl pisania.jest lekki i łatwo idzie sie wciagnac w historie mimo ze nie naleza one do wymagajacych. Zawsze doceniam to jezeli glowna bohaterka nie jest sex bomba tylko zwykla dziewczna z problemami i kompleksami. Na plus takze narracja z dwoch stron nie szukalabym jakiejs glebi w tejramach historii. Problemy glownych bohaterow tez raczej stworzone na sile bez pomyslu ale mimo wszystko pzyjemna lektura

Fajnie opisuje niepewności i problemy osobiste, zamiast wchodzić w tanie melodramaty.

Fajna książka do poczytania dla relaksu.

Fajna książka do poczytania dla relaksu.

• Romans

Elle Kennedy Wyzwanie Zobacz więcej